Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu kupić coś z oferty naszego sklepu, zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

 

 

Przed dokonaniem zakupów prosimy o zapoznanie się z regulaminem obowiązującym w sklepie www.palukitv.pl.

 

I. Postanowienia ogólne

1. Właściciel sklepu - sklep internetowy, działający pod adresem www.palukitv.pl, prowadzony jest przez firmę: Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN z siedzibą: ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 52 30-209-28, wpisane do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Żnina pod numerem 730.

2. Sprzedawca - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN z siedzibą: ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 52 30-209-28, wpisane do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Żnina pod numerem 730.

3. Użytkownik – osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, lecz posiadająca zdolność do czynności prawnych, odbiorca Usług.

4. Usługi – usługi polegające na umożliwieniu Użytkownikom dostępu przez Internet do towarów znajdujących się w ofercie Sprzedawcy.

5. Strona internetowa – serwis internetowy www.palukitv.pl służący zawieraniu i wykonywaniu umów o świadczeniu usług.

6. Obsługę techniczną płatności SMS zapewnia Bild Presse sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi (90-539), ul. Żwirki 17, zwana dalej „Bild Presse”.

 

II. Dokonywanie zakupów

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż artykułów pokazanych i opisanych na stronach internetowych www.palukitv.pl poprzez sieć Internet dla odbiorców znajdujących się na terenie Polski.

2. W celu dokonania zakupów wymagana jest jednorazowa bezpłatna rejestracja użytkownika sklepu internetowego. Użytkownik wypełniając na stronach sklepu formularz wysyłkowy oraz formularz rejestracyjny z danymi osobowymi, wyraża zgodę na przetwarzanie owych danych w celach marketingowych przez firmę Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin. Dane przetwarzane będą wyłącznie w celach dokonywanych przez użytkownika zakupów i nie mogą być udostępniane nikomu do innych celów. Hasło i login jest wyłącznie własnością Użytkownika, nie wolno go udostępniać innym osobom. Hasła i loginy wykorzystywane przez różne osoby będą blokowane i usuwane z systemu.
3. Korzystanie z Usług Sklepu jest dobrowolne i może się odbywać wielokrotnie.

4. Wszystkie ceny podane na stronach www.palukitv.pl są wyrażone w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Użytkownika. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzania w nich zmian. Informacja o tym, czy cena towaru zawiera koszt przesyłki, podana jest przy konkretnych towarach. Informacja na temat całkowitej wartości zamówienia przedstawiana jest na stronie www.palukitv.pl po dokonaniu przez Użytkownika wyboru formy dostawy zamówienia i formy płatności.

5. Zamówienia są składane przez stronę internetową www.palukitv.pl. Moment złożenia zamówienia przez Użytkownika jest momentem zawarcia umowy pomiędzy Użytkownikiem i sklepem. Umowa kupna - sprzedaży jest zawierana w języku polskim.

W zamówieniu Użytkownik wskazuje:

- zamawiany towar,

- adres, na jaki ma być dostarczony towar; jeśli faktura ma być wysłana na inny adres to Użytkownik informuje o tym w mailu wysłanym na adres: ogloszenia@paluki.tygodnik.pl

- sposób dostawy,

- sposób płatności.

Po złożeniu zamówienia Użytkownik dostaje e-mailem informację o szczegółach zamówienia. W e-mailu zawarta jest również informacja o sposobie potwierdzenia zamówienia (kliknięcie linku z potwierdzeniem).

6. W przypadku zamówień płatnych przy odbiorze, przyjęcie zamówienia do realizacji następuje po otrzymaniu przez sklep informacji o potwierdzeniu złożonego zamówienia,

w przypadku zamówień płatnych przelewem, przyjęcie zamówienia do realizacji następuje po otrzymaniu przez sklep informacji o potwierdzeniu złożonego zamówienia i zrealizowaniu płatności.

 

III. Towary w sklepie, zamawianie towarów i formy płatności

1. Pragnąc zapewnić naszym Użytkownikom sprawną i terminową obsługę stworzyliśmy działy:

KSIĄŻKI (książki, płyty, gry)

PRENUMERATA (prenumerata wydań papierowych tygodników: Pałuki oraz Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz Pałuki Wkładka Magazynowa)

E-PAŁUKI (wydania elektroniczne tygodników: Pałuki, Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz Pałuki Wkładka Magazynowa)

OGŁOSZENIA (ogłoszenia i reklamy, ogłoszenia drobne)

2. Zamawianie towarów z działu KSIĄŻKI polega na wypełnieniu i wysłaniu formularza zamówienia znajdującego się na stronie internetowej sklepu. Klient najpóźniej w chwili dokonania zamówienia na stronie sklepu otrzymuje informację na maila wraz z plikiem pdf potwierdzającym to zamówienie.

2.1. Zapłaty za towar z działu KSIĄŻKI, który ma być dostarczony na terenie Polski, można dokonać:

- osobiście, gotówką, przy odbiorze zamówienia od pracownika Poczty Polskiej - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po zakończeniu przez Użytkownika procesu składania zamówienia w sklepie na stronie www.palukitv.pl.

- przelewem elektronicznym - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

- przelewem bankowym na konto nr 50 1020 5558 1111 1554 0800 0070 w PKO BP S.A. - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

- kartą kredytową - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności.

2.2. Zapłaty za towar z działu KSIĄŻKI, który ma być dostarczony poza granicami Polski można dokonać:

- przelewem elektronicznym z rachunku bankowego Użytkownika, przy pomocy serwisu internetowego e-Card, funkcjonującego na stronie internetowej - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

- przelewem bankowym na konto nr 50 1020 5558 1111 1554 0800 0070 w PKO BP S.A. - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl/ potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

- kartą kredytową Użytkownika, przy pomocy serwisu internetowego e-Card, funkcjonującego na stronie internetowej - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności.

3. Zamawianie towarów z działu PRENUMERATA polega na wypełnieniu formularza zamówienia znajdującego się na stronie internetowej sklepu oraz uregulowaniu należności. Zamówienie towaru na stronie www.palukitv.pl jest równoznaczne z żądaniem przez klienta spełnienia świadczenia przed upływem terminu na odstąpienie od umowy.

3.1. Zapłaty za towar z działu PRENUMERATA, który ma być dostarczony na terenie Polski, można dokonać:

- przelewem bankowym na konto nr 50 1020 5558 1111 1554 0800 0070 w PKO BP S.A. - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

3.2. Zapłaty za towar z działu PRENUMERATA, który ma być dostarczony poza granicami Polski można dokonać:

- przelewem bankowym na konto nr 50 1020 5558 1111 1554 0800 0070 w PKO BP S.A. - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl/ potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

4. Zamawianie dostępu do towarów z działu E-PAŁUKI polega na wypełnieniu formularza zamówienia znajdującego się na stronie internetowej sklepu lub wysłaniu SMS-a oraz dokonaniu zapłaty.

4.1. Zamówienie dostępu do towarów działu E-PAŁUKI SMS-em polega na wysłaniu SMS-a o właściwej treści na numer telefonu, przy czym:

a) aby zamówić jeden numer e-wydania tygodnika Pałuki oraz Pałuki Wkładka Magazynowa, których sprzedawcą jest Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 052 30-209-28, należy wysłać jednego SMS-a o treści DST.ETP na numer 73601 za 3 zł netto (cena z 23% podatku VAT - 3,69 brutto),

b) w celu zamówienia jednego e-wydania tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz Pałuki Wkładka Magazynowa, których sprzedawcą jest Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 052 30-209-28, należy wysłać jednego SMS-a o treści DST.EPM na numer 73601 za 3 zł netto (cena z 23% podatku VAT - 3,69 zł brutto),

c) by zamówić jednocześnie jeden numer e-wydania tygodnika Pałuki, jeden numer e-wydania tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz Pałuki Wkładka Magazynowa, których sprzedawcą jest Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 052 30-209-28, należy wysłać jednego SMS-a o treści DST.EPE na numer 76567 za 6 zł netto (cena z 23% podatku VAT – 7,38 zł brutto).

d) W odpowiedzi na SMS-a wysłanego zgodnie z punktem III.4.a, III.4.b lub III.4.c regulaminu Użytkownik otrzyma SMS-a z kodem uprawniającym do aktywacji właściwego e-wydania. Należy go wpisać na stronie i kliknąć "Zamawiam". Następnie należy stosować się do instrukcji na stronie internetowej. Wiadomości zwrotne, tj. odsyłane do Użytkownika nie są dla niego kosztem i z tytułu ich otrzymywania nie jest naliczana żadna opłata.

4.2. Zapłaty za towar z działu E-PAŁUKI można dokonać również:

- przelewem elektronicznym z rachunku bankowego Użytkownika, przy pomocy serwisu internetowego e-Card, funkcjonującego na stronie internetowej - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

- kartą kredytową Użytkownika, przy pomocy serwisu internetowego e-Card, funkcjonującego na stronie internetowej - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności,

- SMS-em - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po wpisaniu poprawnego kodu SMS otrzymanego na swój numer telefonu komórkowego zgodnie z punktem III.4.d niniejszego regulaminu.

4.3. W ramach Usług wymienionych w dziale E-PAŁUKI Sprzedawca będzie umożliwiał Użytkownikowi dostęp do znajdujących się w ofercie Sklepu elektronicznych wydań tytułów prasowych, których treść jest taka sama jak wydań drukowanych, albo wzbogacona o dodatki tematyczne, promocyjne lub reklamowe. Wydawnictwo WULKAN zastrzega, że wydania elektroniczne tytułów prasowych nie zawierają dodatków o charakterze reklamowym (inserty), dodatków promocyjnych (insertów na płytach CD, książek, map, przewodników itp.) i innych dodatków tematycznych, nie będących integralną częścią gazety.

4.4. Korzystanie z dostępu do E-PAŁUK jest możliwe pod warunkiem spełnienia następujących wymagań technicznych:

- posiadanie urządzenia mającego dostęp do sieci Internet;

- zainstalowana przeglądarka internetowa Internet Explorer 7.0 lub wyższa, albo oprogramowania o podobnych parametrach;

- korzystanie z serwisu jest uzależnione od instalacji oprogramowania typu Java, Java Script, Flash oraz akceptacji cookies;

4.5. Jeden wykupiony dostęp do elektronicznego wydania danego tytułu prasowego pozwala na wielokrotne oglądanie, przy czym nie jest możliwy dostęp z więcej niż jednego stanowiska komputerowego. W przypadku naprzemiennego korzystania z dostępu do E-PAŁUK z więcej niż jednego komputera system zablokuje możliwość oglądania wykupionych elektronicznych wydań. Odblokowanie konta następuje w wyniku reklamacji u administratora systemu po wyjaśnienia zaistniałego zdarzenia.

4.6. Możliwe jest korzystanie z bieżącego wydania E-PAŁUK wyłącznie od godziny 6.00 dnia, w którym w sprzedaży ukażą się bieżące wydania papierowe tygodników Pałuki, Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz Pałuki Wkładka Magazynowa.

4.7. Użytkownik nie jest upoważniony do korzystania z majątkowych praw autorskich do utworów składających się na elektroniczne wydania tytułów prasowych w zakresie przekraczającym dozwolony użytek utworów chronionych, określony przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.

4.8. Wydawnictwo WULKAN zobowiązuje się dochować należytej staranności, aby przy użyciu stosowanych przez nie narzędzi informatycznych uzyskać względnie najwyższą jakość graficzną elektronicznych wydań tytułów prasowych. Wydawnictwo WULKAN zastrzega jednak, że wytworzenie wydania elektronicznego może powodować obniżenie - w stosunku do wydania drukowanego - jakości graficznej niektórych materiałów zamieszczonych w tytułach prasowych udostępnianych w ramach Usług.

4.9. Klient najpóźniej w chwili dokonania płatności za zamówiony dostęp do E-PAŁUK otrzymuje informację na maila wraz z plikiem pdf potwierdzającym to zamówienie.

5. Możliwość czytania wykupionych numerów istnieje do momentu zakończenia wykonywania usługi w postaci serwisu E-PAŁUKI. W przypadku jego zamknięcia przyjęte prenumeraty za niewykorzystane numery będą zwracane, inne roszczenia nie będą uwzględniane.
6. Zamawianie dostępu do reklam wymienionych w dziale OGŁOSZENIA polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz uregulowaniu należności:

- przelewem bankowym na konto nr 50 1020 5558 1111 1554 0800 0070 w PKO BP S.A. - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności.

7. Zamawianie dostępu do ogłoszeń drobnych w dziale OGŁOSZENIA następuje do:
- wyłącznie papierowego wydania tygodnika Pałuki,
- wyłącznie na stronę internetową tygodnika Pałuki www.palukitv.pl
- jednocześnie do wydania papierowego tygodnika Pałuki i na stronę internetową tygodnika Pałuki www.palukitv.pl.

8. Zamawianie dostępu do ogłoszeń drobnych wymienionych w dziale OGŁOSZENIA, które mają być publikowane wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub wyłącznie na stronie internetowej www.palukitv.pl może odbywać się dodatkowo na trzy sposoby:

8.1. Treść ogłoszenia może być wpisana na stronie internetowej, a zapłata za publikację ogłoszenia Wydawnictwu Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 052 30-209-28, może być uregulowana SMS-em. W tym celu trzeba na początku treści ogłoszenia wpisanej na stronie internetowej wpisać literę P (jeśli ogłoszenie ma się ukazać wyłącznie w wydaniu papierowym tygodnika Pałuki) lub literą I (jeśli ogłoszenie ma się ukazać wyłącznie na stronie internetowej www.palukitv.pl), dalej wpisać treść ogłoszenia a następnie wysłać SMS-a o wartości netto 9 zł (cena z 23% podatku VAT - 11,07 zł brutto) o treści "DST.TPI" pod numer 79567. W odpowiedzi ogłoszeniodawca otrzyma kod uprawniający go do aktywacji ogłoszenia na stronie www. Należy go wpisać na stronie internetowej i kliknąć "dalej". Całkowita treść jednego ogłoszenia nie może przekraczać 120 znaków z interpunkcją i spacjami włącznie. Wiadomości zwrotne, tj. odsyłane do Użytkownika nie są dla niego kosztem i z tytułu ich otrzymywania nie jest naliczana żadna opłata. Jeśli na początku treści ogłoszenia nie będzie wpisanej litery P lub litery I, to ogłoszenie automatycznie zostanie przyjęte wyłącznie do publikacji w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki. Jeżeli treść ogłoszenia nie łamie niniejszego regulaminu (w szczególności punktu 9.4), zostanie opublikowane w najbliższym numerze tygodnika Pałuki lub na stronie internetowej www.palukitv.pl.

8.2.Treść ogłoszenia może być wysłana SMS-em z dodatkową opcją uiszczenia opłaty należnej za ogłoszenie Wydawnictwu Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 052 30-209-28 za pośrednictwem SMS-a. Aby zamówić publikację ogłoszenia należy wysyłać SMS-a o wartości netto 9 zł (cena z 23% podatku VAT - 11,07 zł brutto) o treści: „DST.TPO.numer_działu.litera P (jeśli ogłoszenie ma się ukazać wyłącznie w wydaniu papierowym tygodnika Pałuki) lub literą I (jeśli ogłoszenie ma się ukazać wyłącznie na stronie internetowej www.palukitv.pl) treść_ogłoszenia" na numer 79567, np. „DST.TPO.02.P sprzedam M2, Znin, Jan Kowalski, tel. 0521234567”. Jeśli na początku treści ogłoszenia nie będzie wpisanej litery P lub litery I, to ogłoszenie automatycznie zostanie przyjęte wyłącznie do publikacji w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki. Po tym SMS-ie Użytkownik otrzyma odpowiedź o treści: "Dziekujemy za przeslane ogłoszenie. Jezeli nie lamie ono regulaminu sklepu (w szczegolności punktu 9.4), zostanie opublikowane w najblizszym numerze tygodnika Paluki lub na stronie internetowej". Kategorie ogłoszeń są następujące: 01 - kupię nieruchomość, 02 - sprzedam nieruchomość, 03 - mam do wynajęcia, 04 - szukam do wynajęcia, 05 - motoryzacja kupię, 06 - motoryzacja sprzedam, 07 - kupię zwierzęta, 08 - sprzedam zwierzęta, 09 - kupię maszyny i urządzenia, 10 - sprzedam maszyny i urządzenia, 11 - kupię różności, 12 - sprzedam różności, 13 - dam pracę, 14 - szukam pracy, 15 - usługi, 16 - agroturystyka i turystyka, 17 - nauka, 18 - zdrowie, 19 - oddam, 20 - inne. Wiadomości zwrotne, tj. odsyłane do Użytkownika nie są dla niego kosztem i z tytułu ich otrzymywania nie jest naliczana żadna opłata. Całkowita treść jednego SMS-a nie może przekraczać 120 znaków z interpunkcją i spacjami włącznie. W SMS-ach o treści nieprzekraczającej 68 znaków (z interpunkcją i spacjami włącznie) można umieszczać polskie znaki ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz znaki z innych alfabetów. Jeśli długość SMS-a przekroczy 68 znaków klient, który umieści w jego treści polskie znaki ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz znaki z innych alfabetów musi liczyć się z wyższymi  kosztami jego wysyłki (ilość części po podzieleniu jednego SMS-a na treści po 68 znaków razy stawka jednorazowa tego SMS-a). Ma na to wpływ system kodowania SMS-ów stosowany przez operatorów komórkowych, na który nie ma wpływu właściciel sklepu. W przypadku niepoprawnego odwzorowania litery, zawierającej znaki diakrytyczne alfabetu polskiego ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz innych alfabetów, spowodowanego niedoskonałością systemów elektronicznych sklep nie ponosi odpowiedzialności. W ramach uznanej reklamacji Wydawnictwo publikuje ogłoszenie po raz drugi.

8.3. Treść ogłoszenia poprzedzona literą P (jeśli ogłoszenie ma się ukazać wyłącznie w wydaniu papierowym tygodnika Pałuki) lub literą I (jeśli ogłoszenie ma się ukazać wyłącznie na stronie internetowej www.palukitv.pl) może być wpisana w formularzu na stronie internetowej sklepu www.palukitv.pl. Zapłata może nastąpić przelewem bankowym na konto nr 50 1020 5558 1111 1554 0800 0070 w PKO BP S.A. - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności; jeśli wpłata widoczna jest na koncie sklepu do godz. 10.00 dzień przed wydaniem tygodnika Pałuki to zlecenie będzie realizowane już na ten numer tygodnika Pałuki. Jeśli na początku treści ogłoszenia nie będzie wpisanej litery P lub litery I, to ogłoszenie automatycznie zostanie przyjęte wyłącznie do publikacji w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki. Opcje pogrubiony druk, wersaliki, pogrubione wersaliki oraz dołączenie zdjęcia dotyczą ogłoszeń, które będą publikowane w papierze. W Internecie ogłoszenie publikowane będzie jako zwykła treść bez żadnych dodatków.

8.4. Ogłoszenia przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej i płatne SMS-em oraz ogłoszenia wysyłane za pośrednictwem SMS-a i płatne SMS-em, to ogłoszenia zwykłe (nie ma możliwości zamówienia wariantów: bold, wersaliki itp). Usługa jest usługą moderowaną przez Sprzedawcę. Nie będą publikowane na łamach tygodnika „Pałuki” treści, które zawierają treści obraźliwe, wulgarne, zawierające treści naruszające obowiązujące prawo, zawierające treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich, zawierające treści dyskryminujące płeć, rasę, narodowość, język czy religię oraz nawołujące do przemocy. W związku z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r., zgodnie z którą wykroczeniem jest zarówno sprzedawanie i kupowanie zwierząt domowych poza zarejestrowanymi hodowlami, ogłoszenia dotyczące handlu zwierzętami domowymi, tj. psami, kotami nie będą przyjmowane do tygodnika Pałuki. W przypadku przesłania ogłoszenia o takich treściach koszt wysłanego SMS-a nie podlega zwrotowi w całości, a jedynie w wysokości 30% kwoty brutto po podaniu przez zleceniodawcę numeru konta. Ogłoszenia, które wpłyną do redakcji do godz. 12:00 dnia poprzedzającego wydanie numeru ukażą się w najbliższych Pałukach. Te, które zostaną przesłane później, opublikujemy w kolejnym numerze.

9. Zamawianie dostępu do ogłoszeń drobnych wymienionych w dziale OGŁOSZENIA, które mają być publikowane zarówno w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki jak i na stronie internetowej www.palukitv.pl może odbywać się dodatkowo na trzy sposoby:

9.1. Treść ogłoszenia może być wpisana na stronie internetowej, a zapłata za publikację ogłoszenia Wydawnictwu Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 052 30-209-28, może być uregulowana SMS-em. W tym celu trzeba wpisać treść ogłoszenia na stronie internetowej www.palukitv.pl oraz wysłać SMS-a o wartości netto 19 zł (cena z 23% podatku VAT - 23,37 zł brutto) o treści "DST.PPIK" należy wysłać pod numer 91983. W odpowiedzi ogłoszeniodawca otrzyma kod uprawniający go do aktywacji ogłoszenia na stronie www. Należy go wpisać na stronie internetowej i kliknąć "dalej". Całkowita treść jednego ogłoszenia nie może przekraczać 120 znaków z interpunkcją i spacjami włącznie. Wiadomości zwrotne, tj. odsyłane do Użytkownika nie są dla niego kosztem i z tytułu ich otrzymywania nie jest naliczana żadna opłata.

9.2. Treść ogłoszenia może być wysłana SMS-em z dodatkową opcją uiszczenia opłaty należnej za ogłoszenie Wydawnictwu Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 052 30-209-28 za pośrednictwem SMS-a. Aby zamówić publikację ogłoszenia należy wysyłać SMS-a o wartości netto 19 zł (cena z 23% podatku VAT - 23,37 zł brutto) na numer 91983 o treści: „DST.PPIS. numer_działu. w tym miejscu podać właściwą treść ogłoszenia”, np. „DST.PPIS.02.sprzedam M2, Znin, Jan Kowalski, tel. 0521234567”. Po tym SMS-ie Użytkownik otrzyma odpowiedź o treści: "Dziekujemy za przeslane ogłoszenie. Jezeli nie lamie ono regulaminu sklepu (w szczegolności punktu 9.4), zostanie opublikowane w najblizszym numerze tygodnika Paluki". Kategorie ogłoszeń są następujące: 01 - kupię nieruchomość, 02 - sprzedam nieruchomość, 03 - mam do wynajęcia, 04 - szukam do wynajęcia, 05 - motoryzacja kupię, 06 - motoryzacja sprzedam, 07 - kupię zwierzęta, 08 - sprzedam zwierzęta, 09 - kupię maszyny i urządzenia, 10 - sprzedam maszyny i urządzenia, 11 - kupię różności, 12 - sprzedam różności, 13 - dam pracę, 14 - szukam pracy, 15 - usługi, 16 - agroturystyka i turystyka, 17 - nauka, 18 - zdrowie, 19 - oddam, 20 - inne. Wiadomości zwrotne, tj. odsyłane do Użytkownika nie są dla niego kosztem i z tytułu ich otrzymywania nie jest naliczana żadna opłata. Całkowita treść jednego SMS-a nie może przekraczać 120 znaków z interpunkcją i spacjami włącznie. W SMS-ach o treści nieprzekraczającej 68 znaków (z interpunkcją i spacjami włącznie) można umieszczać polskie znaki ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz znaki z innych alfabetów. Jeśli długość SMS-a przekroczy 68 znaków klient, który umieści w jego treści polskie znaki ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz znaki z innych alfabetów musi liczyć się z wyższymi  kosztami jego wysyłki (ilość części po podzieleniu jednego SMS-a na treści po 68 znaków razy stawka jednorazowa tego SMS-a). Ma na to wpływ system kodowania SMS-ów stosowany przez operatorów komórkowych, na który nie ma wpływu właściciel sklepu. W przypadku niepoprawnego odwzorowania litery, zawierającej znaki diakrytyczne alfabetu polskiego ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz innych alfabetów, spowodowanego niedoskonałością systemów elektronicznych sklep nie ponosi odpowiedzialności. W ramach uznanej reklamacji Wydawnictwo publikuje ogłoszenie po raz drugi.

9.3. Treść ogłoszenia może być wpisana w formularzu na stronie internetowej sklepu www.palukitv.pl. Zapłata może nastąpić przelewem bankowym na konto nr 50 1020 5558 1111 1554 0800 0070 w PKO BP S.A. - realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta po otrzymaniu przez sklep na stronie www.palukitv.pl potwierdzenia o poprawnym wykonaniu płatności; jeśli wpłata widoczna jest na koncie sklepu do godz. 10.00 dzień przed wydaniem tygodnika Pałuki to zlecenie będzie realizowane już na ten numer tygodnika Pałuki. Opcje pogrubiony druk, wersaliki, pogrubione wersaliki oraz dołączenie zdjęcia dotyczą ogłoszeń, które będą publikowane w papierze. W Internecie ogłoszenie publikowane będzie jako zwykła treść bez żadnych dodatków.

9.4. Ogłoszenia przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej i płatne SMS-em oraz ogłoszenia wysyłane za pośrednictwem SMS-a i płatne SMS-em, to ogłoszenia zwykłe (nie ma możliwości zamówienia wariantów: bold, wersaliki itp. lub dołączania zdjęć). Usługa jest usługą moderowaną przez Sprzedawcę. Nie będą publikowane na łamach tygodnika „Pałuki” oraz strony internetowej www.palukitv.pl treści, które zawierają treści obraźliwe, wulgarne, zawierające treści naruszające obowiązujące prawo, zawierające treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich, zawierające treści dyskryminujące płeć, rasę, narodowość, język czy religię oraz nawołujące do przemocy. W związku z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r., zgodnie z którą wykroczeniem jest zarówno sprzedawanie i kupowanie zwierząt domowych poza zarejestrowanymi hodowlami, ogłoszenia dotyczące handlu zwierzętami domowymi, tj. psami, kotami nie będą przyjmowane do tygodnika Pałuki. W przypadku przesłania ogłoszenia o takich treściach koszt wysłanego SMS-a nie podlega zwrotowi w całości, a jedynie w wysokości 30% (5,40 zł brutto) po podaniu przez zleceniodawcę numeru konta. Ogłoszenia, które wpłyną do redakcji do godz. 12:00 dnia poprzedzającego wydanie numeru ukażą się w najbliższych Pałukach. Te, które zostaną przesłane później, opublikujemy w kolejnym numerze.

9.5. Użytkownik składając zamówienie w dziale OGŁOSZENIA oświadcza jednocześnie, że zlecone do publikacji ogłoszenie jest zgodne z art. 36 p. 2 ustawy Prawo Prasowe, czyli nie jest sprzeczne z prawem lub zasadami współżycia społecznego. Zobowiązuje się także do pokrycia ewentualnych szkód z ww. tytułu, jakie może ponieść właściciel sklepu w wyniku publikacji ogłoszenia.

 

IV. Wysyłka zamówionych towarów

1. Towary wymienione w dziale KSIĄŻKI i PRENUMERATA niniejszego regulaminu i zamówione przez Użytkownika wysyłane są na wskazany w zamówieniu adres za pośrednictwem Poczty Polskiej bezpośrednio po otrzymaniu zamówienia (w przypadku płatności za zamówienie przy odbiorze) lub bezpośrednio po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty (przy płatności przelewami lub kartą). W razie problemów w realizacji zamówienia Zamawiający zostanie zawiadomiony o tym e-mailowo, telefonicznie lub w inny sposób.

2. Sklep www.palukitv.pl nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostarczeniu zamówionego towaru, lub realizacji zamówienia, wynikające z błędnie podanego przez Użytkownika lub niedokładnego adresu dostawy.

3. Jeśli Użytkownik zamówi jednocześnie towary z działu KSIĄŻKI i z działu PRENUMERATA, dostarczymy je w osobnych paczkach, traktując je jak dwa osobne zamówienia. Do każdego z nich zostanie doliczony koszt dostawy, ponieważ Użytkownik wybrał towary, które muszą być pakowanie osobno.

4. Koszty przesyłki dotyczące zamówień towarów z działu z działu KSIĄŻKI liczone są zgodnie z cennikiem.

5. Koszty przesyłki dotyczące zamówień towarów z działu PRENUMERATA są wliczone w cenę towaru proporcjonalnie do jego wartości. Koszt przesyłki opodatkowano zgodnie z Art.7 u1 Ustawa o podatku od towarów i usług Dz. U. nr 54 poz. 535 z póź. zmianami oraz paragraf 5 ust.1 rozporządzenia MF z dnia 28.11.2008 nr 212, poz.1337 z póź. zmianami.

6. Towary wymienione w działach E-PAŁUKI I OGŁOSZENIA są dostępne przez Internet i nie podlegają wysyłce za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A.

 

V Prawo odstąpienia od umowy

1. W dziale KSIĄŻKI:

1.1. Klient ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

1.2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym klient wszedł w posiadanie towaru lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez klienta  weszła w posiadanie towaru.

1.3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy klient musi poinformować sklep: Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 52-30-209-28, fax, 52-303-13-15, ogłoszenia@paluki.tygodnik.pl, o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

1.4. Klient może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

1.5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby klient wysłał do sklepu informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

1.6. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy sklep zwraca klientowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sklep), nie później niż 14 dni od dnia, w którym sklep otrzymał towar lub do czasu dostarczenia mu dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Zwrotu płatności sklep dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że klient wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku klient nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

1.7. Jeżeli klient otrzymał towary w związku z umową powinien odesłać je lub przekazać na rzecz sklepu, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym klient poinformował sklep o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli klient odeśle towary przed upływem terminu 14 dni.

1.8. W przypadku odstąpienia od umowy Sklep nie ponosi kosztów zwrotu towarów od klienta.

1.9. Klient odpowiada za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

2. W dziale PRENUMERATA:

2.1. Klient ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia, w którym wszedł w posiadanie pierwszego z towarów lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez klienta weszła w posiadanie pierwszego  z towarów bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

2.2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym klient wszedł w posiadanie pierwszego z towarów lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez klienta  weszła w posiadanie pierwszego z towarów.

2.3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy klient musi poinformować sklep: Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 52-30-209-28, fax, 52-303-13-15, ogłoszenia@paluki.tygodnik.pl, o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

2.4. Klient może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

2.5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby klient wysłał do sklepu informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

2.6. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy klient ma obowiązek zapłaty za świadczenie spełnione do momentu odstąpienia od umowy, czyli zobowiązany jest do zapłaty za towar dostarczony do dnia, w którym zostało złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

2.7. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy sklep zwraca klientowi otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sklep) pomniejszone o koszty dostarczonego towaru, nie później niż 14 dni od dnia, w którym sklep otrzymał oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Zwrotu płatności sklep dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że klient wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku klient nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

3. W dziale E-PAŁUKI: Dokonując płatności za dostęp do E-PAŁUK klient wyraża zgodę na rozpoczęcie spełniania świadczenia przed upływem terminu na odstąpienie od umowy oraz na utratę przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy.

4. W dziale OGŁOSZENIA: Ogłoszenia zamawiane za pośrednictwem strony www.palukitv.pl to towar wykonany według specyfikacji klienta i zindywidualizowany według jego potrzeb dlatego klientowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy.

 

VI. Reklamacje

1. Jeżeli po otrzymaniu towarów wymienionych w regulaminie w działach KSIĄŻKI I PRENUMERATA Użytkownik znajdzie w nich wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres sklepu. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.

1.1. Do reklamowanego towaru należy dołączyć oświadczenie, czego reklamacja dotyczy i jakie są oczekiwania reklamującego. Dodatkowo należy przesłać oświadczenie o reklamacji towaru na adres: reklamacje@paluki.tygodnik.pl.

1.2. Reklamacje Użytkowników dotyczące towarów oferowanych przez sklep będą rozpatrywane niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie 7 dni roboczych od daty otrzymania reklamacji. Towar reklamowany zostaje wymieniony na inny, pełnowartościowy, a w przypadku, gdy jest to już niemożliwe (towary niepowtarzalne, wyczerpany nakład), sklep zwraca kupującemu równowartość ceny produktu lub oferuje inne, dostępne w sklepie towary do wyboru kupującego. Decyzja Sklepu odnosząca się do zgłoszonej reklamacji jest ostateczna.

1.3. Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego.

1.4. Przed odebraniem przesyłki z towarami wymienionymi w regulaminie w działach KSIĄŻKI i PRENUMERATA Użytkownik powinien sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki jest uszkodzone, nie należy przyjmować przesyłki i w obecności pracownika Poczty Polskiej sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest warunkiem niezbędnym uwzględnienia ewentualnych roszczeń z tytułu uszkodzenia, czy okradzenia przesyłki w transporcie.

2. W przypadku towarów wymienionych w działach E-PAŁUKI i OGŁOSZENIA niniejszego regulaminu Użytkownik jest uprawniony do składania reklamacji odnośnie świadczonych przez Wydawnictwo WULKAN Usług, przesyłając treść reklamacji pocztą elektroniczną na adres: reklamacje@paluki.tygodnik.pl, albo listem poleconym na adres Wydawnictwa WULKAN - z dopiskiem E-PAŁUKI. Rozpatrzenie reklamacji i wysłanie do Użytkownika zawiadomienia o sposobie jej rozpoznania nastąpi w terminie 7 dni.

 

VI. Postanowienia końcowe

1. Obecność towaru w cenniku sklepu www.palukitv.pl oznacza dostępność towaru, jednak w przypadku końcówki nakładu i dużej ilości jednorazowych zamówień sklep zastrzega sobie możliwość niewywiązania się z realizacji zamówienia.

2. Sklep www.palukitv.pl nie ponosi odpowiedzialności za blokowanie przez administratorów serwerów pocztowych przesyłania wiadomości na adres e-mail wskazany przez Użytkownika oraz za usuwanie i blokowanie e-maili przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze używanym przez Użytkownika.

3. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Użytkownika (kolor, proporcje, itd.) nie mogą być podstawą reklamacji i zwrotu zakupionego towaru w sklepie www.palukitv.pl.

4. Sklep www.palukitv.pl dokłada należytej staranności, aby treść oferty sprzedaży towarów jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia błędów zecerskich podczas dokonywanej w sklepie aktualizacji (np. oferty, cen, konfiguracji, itd.) - ewentualne rozbieżności zostaną skorygowane w trakcie potwierdzenia zamówienia przez sklep www.palukitv.pl.

5. Korzystanie ze sklepu wykorzystując płatność SMS-em jest możliwe za pośrednictwem sieci polskich operatorów telefonii komórkowej (Era, Plus GSM, Orange), zarówno w systemie prepaid, jak i postpaid (abonamentowym).
6. Do korzystania z płatności SMS nie mają zastosowania ulgi dla grup abonentów na opłaty abonamentowe oraz usługi dodatkowe.
7. Operatorzy sieci telefonii komórkowych odpowiadają wyłącznie za usługi telekomunikacyjne umożliwiające korzystanie z serwisu płatności SMS.
8. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za:
- korzystanie z serwisu SMS przez osoby nieuprawnione do użytkowania telefonu komórkowego lub przez osoby nieuprawnione do korzystania z płatności internetowych dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego.
- problemy w funkcjonowaniu serwisu SMS, jeżeli nastąpiły one wskutek zdarzeń, których Organizator przy zachowaniu należytej staranności nie był w stanie przewidzieć, lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku problemów związanych ze zdarzeniami losowymi o charakterze siły wyższej,
- korzystanie z serwisu SMS niezgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu i szkody tym spowodowane,
- przerwy w funkcjonowaniu E-PAŁUK, serwisu SMS i e-płatności zaistniałe z przyczyn technicznych (np. konserwacja, przegląd, wymiana sprzętu), związane z atakami hakerów lub innych przyczyn niezależnych od Sprzedawcy.

9. Administratorem danych osobowych wysyłanych przez klientów sklepu jest Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, ul. Sądowa 4, 88-400 Żnin, tel. 30-209-28, mail: sekretariat@paluki.tygodnik.pl. Zebranie danych osobowych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora, a w szczególności konieczności należytego wykonania umowy. Dane te będą przechowywane nie dłużej niż 10 lat i nie będą dalej udostępniane ani sprzedawane, a klient sklepu ma prawo żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących jego osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ma także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.
10. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego i Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

11. Sklep www.palukitv.pl zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany niniejszych Warunków i Zasad sprzedaży obowiązują od daty i godziny opublikowania ich na stronie www.palukitv.pl

12. Sądem właściwym dla rozpatrywania ewentualnych sporów mogących powstać na tle wykonywania postanowień niniejszego regulaminu jest sąd właściwy miejscowo i rzeczowo dla siedziby właściciela sklepu www.palukitv.pl, firmy Wydawnictwo WULKAN.

regulamin wszedł w życie: 25 maja 2018 r., 00:00:00

opublikowano: 24 V 2018 r.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry