Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Zmiana w kolportażu
    
     Poczta Polska wypowiedziała Wydawnictwu Wulkan umowę o sprzedaży egzemplarzowej. Oznacza to, że listonosze nie będą już mogli kolportować naszego tygodnika. Nadal jednak będą dostarczać naszą gazetę tym, którzy ją zaprenumerowali. Nasze wydawnictwo dołoży wszelkich starań, aby wypełnić lukę w kolportażu.

Dorota Niklewicz, rzecznik prasowy Oddziału Rejonowego Poczty Polskiej w Bydgoszczy: - Przyczyną zerwania umowy jest reorganizacja Poczty Polskiej, a w tym m.in. reorganizacja działalności kolportażowej, która jest przeprowadzana w celu zwiększenia przychodów z kolportażu prasy. Oznacza to, że większość czynności wykonywanych przez pracowników Poczty w zakresie kolportażu będzie teraz wykonywać firma zewnętrzna, wyposażona w specjalistyczne oprogramowanie wspomagające sprzedaż wraz z czytnikami kodu kreskowego. Dzięki temu zostanie zwiększony wybór tytułów dostępnych w sprzedaży w urzędach pocztowych.

    Poczta Polska prowadziła sprzedaż egzemplarzową na terenie wsi. Tam, gdzie nie docierali kolporterzy Pałuk, lub tam gdzie nie było w ogóle sklepów z prasą lokalną, w te miejsca gazetę dostarczał listonosz. Nie trzeba było być prenumeratorem, aby otrzymać nasz tygodnik od listonosza. W ten sposób Pałuki kupowało około 1,5 tysiąca naszych czytelników.
    W miniony piątek Grzegorz Grobelski, dyrektor Oddziału Regionalnego Poczty Polskiej w Bydgoszczy, bez podania przyczyn wypowiedział naszemu wydawnictwu umowę o sprzedaży egzemplarzowej. Okres wypowiedzenia upływa z końcem października. Oznacza to, że listonosz będzie przynosił Pałuki tylko prenumeratorom.

CENY PAŁUK W PRENUMERACIE
Prenumerata miesięczna (w zależności od ilości numerów w miesiącu) kosztuje od 11,20 zł do 14 zł. Prenumerata kwartalna (trzy miesiące) kosztuje od 33,60 zł do 39,20 zł. Prenumerata Pałuk na pierwsze półrocze 2009 kosztuje 70 zł, a na drugie półrocze 2009 r. 75,60 zł. Z kolei prenumerata roczna na cały 2009 r. wyniesie 145,60 zł. Prenumeratę można zamawiać na poczcie, w kiosku Ruchu lub w naszej redakcji.    (rk)

    - Zawiadomienie nas zaledwie trzy tygodnie przed wypowiedzeniem, że zamówienie „Pałuk” na listopad wyniesie zero, traktuję jako skandal. Ale zrobię wszystko, aby zapewnić czytelnikom dostęp do gazety - mówi Dominik Księski, wydawca Tygodnika Lokalnego "Pałuki".
    Jeżeli dla naszych Czytelników ważne jest to, aby otrzymywali tygodnik regularnie z rąk listonosza, to wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie prenumerata. Pałuki można zaprenumerować w naszej redakcji, na poczcie lub w każdym kiosku Ruchu. Jednak osoby, które nie są zainteresowane prenumeratą, nie zostaną pozostawione samym sobie.
    - Będziemy się starali stworzyć więcej punktów sprzedaży na wsi - zapewnia Dominik Księski, wydawca "Pałuk".
    Dostarczaniem naszego tygodnika w miejsca, w których dotychczas robili to listonosze, zajmą się kolporterzy Pałuk.

Remigiusz Konieczka

Pałuki nr 870 (42/2008)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry