Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

10-lecie wydawnictwa "Wulkan"
   

    Łańcuch górski kilkudziesięciu wulkanów z brązu i czterech ze srebra otrzymali na balu Wulkanu w Martinie pracownicy i współpracownicy wydawnictwa. Wśród stu osób rozkrojono dziesięciokilowy tort o kształcie wulkanu.

Redakcja "Pałuk" w komplecie. Od lewej: wydawca i redaktor naczelny Dominik Księski oraz jego trzej zastępcy: Eugeniusz Dobaczewski, Marian Kawka, Aleksander Kmiećkowiak. Na zdjęciu powyżej - wulkan z brązu.     fot. Marek Kaśków

     Kilka godzin przed galą byt czas na moment skupienia w kościele. Ksiądz ka­nonik Kazimierz Warda z uznaniem wyraził się o istnieniu wolnej prasy. - Nie samym chlebem człowiek żyje, a wy ten duchowy pokarm ludziom dajecie- powiedział. Najważniejszym momentem balu było oświadczenie trzech członków redakcji - Eugeniusza Dobaczewskiego, Aleksandra Kmiećkowiaka i Mariana Kawki, którzy oznajmili, iż z dniem 31 grudnia 1999 roku zakończą pracę w redakcji i będą odtąd służyć wydawcy swą radą i pomocą jako Rada Redakcyjna. Wydawca dostał 2 miesiące na powołanie nowego składu redakcji, do której, zdaniem Alek­sandra Kmiećkowiaka, powinni wchodzić ci, na których spoczywa faktyczna odpo­wiedzialność za redagowanie tekstów: sze­fowie oddziałów.

     Specjalne wyróżnienie (lampę naftową) za uzasadnienie propozycji tekstu roku otrzymała Dorota Księska, która zapro­ponowała przyznanie nagrody dla oddziału mogileńskiego - najlepszej drużyny Pałuk.
     Bal był - dzięki muzykom z "Dixie Buskers" bardzo jazzowy, a niżej pod­pisany zaśpiewał specjalnie na ten wieczór ułożoną piosenkę (pastisz songu Bertolda Brechta o Mackie Majchrze) i spełnił swe marzenie: zagrał jako sideman z zespołem na trąbce. Bawiliśmy się na tej zakładowej zabawie doskonale. A teraz zapraszamy do lektury jubileuszowego dodatku.

DOMINIK KSIĘSKI

Pałuki nr 400 (42/1999)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry