Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku


    Tygodnik Pałuki ukazuje się na terenie Pałuk i Ziemi Mogileńskiej. Obejmujemy swym zasięgiem kilkanaście gmin. Wydanie o nazwie "Pałuki" rozchodzi się na terenie powiatu żnińskiego i gmin: Szubin i Kcynia (powiat nakielski). Wydanie "Pałuki i Ziemia Mogileńska" obejmuje gminy powiatu mogileńskiego oraz Trzemeszno (powiat gnieźnieński) i Orchowo (powiat słupecki). 
    W momencie powstania, w lutym 1991 roku, Pałuki adresowane były do mieszkańców czterech gmin czyli dawnego powiatu żnińskiego: Żnina, Janowca, Gąsawy i Rogowa. Od kwietnia 1992 ukazujemy się w gminie Szubin, niewiele później - w Kcyni, Łabiszynie i Barcinie.
    Od marca 1996 nawiązaliśmy współpracę z zespołem redakcyjnym Orędownika Ziemi Mogileńskiej. Jesienią 1996 powstała mogileńska mutacja Pałuk, która z czasem przekształciła się w odrębną gazetę pod tytułem "Pałuki i Ziemia Mogileńska".
    W latach 1997-1999 Pałuki ukazywały się na prawie całym obszarze etnograficznego regionu Pałuk - w tych latach pisaliśmy o gminach położonych na obszarze obecnego powiatu wągrowieckiego.
    Pałuki ukazują się obecnie na obszarze zamieszkałym przez 171 tysięcy mieszkańców (wydanie żnińskie: 106.000, mogileńskie: 65.000).
    Gazeta jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, członkiem Izby Wydawców Prasy, Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

(dk)
 • Pałuki mobilne jak ptak
  czwartek, 05 stycznia 2017 Odsłony: 3327
  Pałuki mobilne jak ptak

  Udostępnienie aplikacji Pałuk na smartfony wynika z chęci zaspokojenia wszechobecnej ciekawości świata. W czasach, w których chcemy być z informacjami na bieżąco, umożliwi ona wszystkim naszym czytelnikom bezpośredni i szybki dostęp do zamieszczanych na naszej stronie internetowej wiadomości lokalnych z terenu Pałuk, Ziemi Mogileńskiej i części Kujaw.

  Czytaj więcej...

 • O 20 groszy
  czwartek, 07 marca 2013 Odsłony: 2527

       Od dziś cena naszej gazety wzrasta o 20 groszy. Zwiększające się cały czas koszta zmusiły inne gazety do podniesienia cen już na przełomie roku. Staraliśmy się wytrzymać jak najdłużej, ale rachunek ekonomiczny nie pozostawia wielkich możliwości wyboru, gdyż Pałuki finansowane są wyłącznie z przychodów pochodzących z dwóch źródeł: ze sprzedaży egzemplarzy gazety i powierzchni reklamowej; nie mają żadnych zewnętrznych źródeł utrzymania. Mamy nadzieję, że podwyżka ta nie będzie dotkliwa dla Naszych Czytelników.

  Czytaj więcej...

 • Nakręcamy wszystkich
  czwartek, 29 marca 2012 Odsłony: 2844

       Ci, którzy w ostatnich dniach zaglądali na naszą stronę internetową z pewnością zauważyli, że dokonaliśmy na niej znaczących zmian. Nie chodzi tylko o wygląd, funkcjonalność i zawartość. Główną zmianą jest nowy adres - aby podkreślić znaczenie kręconych przez nas filmów, nasza strona nazywa się teraz www.palukitv.pl.

  Czytaj więcej...

 • 1000 numerów Pałuk
  czwartek, 21 kwietnia 2011 Odsłony: 3258

  Niedawno hucznie obchodziliśmy dwudziestolecie, w tym  tygodniu - tysięczny numer Pałuk. Z tej okazji dziękujemy gorąco naszym czytelnikom, którzy naszą gazetę od początku finansują, kupując ją. Za te złotówki, kładzione na ladzie w sklepie, wydajemy nasz tytuł. Na wydrukowanie dotychczasowych 999 numerów zużyliśmy tyle papieru, że można by nim opasać kilkanaście razy kulę ziemską na równiku. Trochę pracy przy tym było.

  Czytaj więcej...

 • Pałuki w pełni zintegrowane
  czwartek, 24 lutego 2011 Odsłony: 3784

  Linki, a dokładniej mówiąc aktywne linki, wiążą w całość i integrują wszystkie wydania naszych tygodników. Mowa o wydaniu papierowym, wydaniu elektronicznym (e-Pałuki) oraz stronie internetowej. Teraz, czytając e-Pałuki, można zobaczyć całą treść opublikowaną w papierowym wydaniu oraz obejrzeć filmy i zdjęcia zgromadzone w naszych internetowych galeriach, przeczytać zawarte na stronie www artykuły (bieżące i archiwalne) czy wejść do działu Pałuki TV, które są na stronie internetowej www.paluki.tygodnik.pl.

  Czytaj więcej...

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry