
W piątkowe popołudnie 15 października w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku (gm. Mogilno) miało miejsce niecodzienne spotkanie. Uroczyście otwarto tam bowiem dwie wystawy jednocześnie.
Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990
Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl
Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.
W piątkowe popołudnie 15 października w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku (gm. Mogilno) miało miejsce niecodzienne spotkanie. Uroczyście otwarto tam bowiem dwie wystawy jednocześnie.
Jak co roku spośród najlepszych tekstów, wytypowanych przez pracowników "Pałuk" i samych autorów, redakcja wybiera po pięć najciekawszych, które przedstawiane są do oceny niezależnym jurorom - wydawcom i redaktorom naczelnym gazet lokalnych z całej Polski oraz wybitnym dziennikarzom. W tym roku konkurs - jako jubileuszowy - był okazalszy niż zwykle.
Wbrew temu, co mówił na sesji 3 listopada burmistrz Jacek Kraśny, włoscy biznesmeni, którzy są zainteresowani uruchomieniem na wysypisku odpadów komunalnych w Szerzawach zakładu pracy, byli przyjmowani przez samorządowców zakrapianą imprezą. Rację miał radny Grzegorz Stochliński, który pytał o to na sesji.
Oskarżony o posiadanie narkotyków twierdzi, że miał je wyłącznie na własny użytek. Dlaczego zatem było ich tak dużo, że spokojnie starczyłoby ich na libację narkotykową dla wielu osób? Czy oskarżony może mieć związek z rozprowadzaniem substancji odurzających? Na te pytania w sprawie człowieka zwanego "Chomikiem" musi teraz dać odpowiedź skład orzekający w Sądzie Rejonowym w Szubinie.
17-letnia dziewczynka z Rościmina w gminie Mrocza trafiła wraz ze swoją 14-miesięczną córeczką do ośrodka Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu "Judym" w Kołaczkowie. Miało to być tymczasowe miejsce pobytu dzieci, do chwili znalezienia odpowiedniej dla nich placówki, a z tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle ma duże kłopoty. Dramat tej sytuacji pogłębia to, że niepełnoletnia matka i jej dziecko nie otrzymują żadnej pomocy materialnej. Jak tłumaczą urzędnicy - prawo nie przewidziało takiej sytuacji.
W październiku w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Piechcinie miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ośrodek Pracy Więźniów w Piechcinie. Ośrodek powstał w 1950 roku, a został zlikwidowany w czerwcu 1956. W 1953 roku przebywało w nim ok. 1.450 więźniów, przywożonych z różnych zakątków kraju; liczba wszystkich więźniów OPW nie jest znana.
Od kilku dni z komina budynku nie wydobywał się dym. Osiem uwięzionych w mieszkaniu psów wyło, alarmując sąsiadów, że coś jest nie w porządku. Rzeczywiście. 72-letni mieszkaniec Szubina Józef B. zmarł w swoim domu. Prawdopodobnie po jego śmierci głodne psy pokąsały ciało. Mięśnie szyi były wygryzione, widoczne były kręgi szyjne, zjedzona była też część twarzy.