Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
    Uśmiech Boga

    W niedzielę 13 czerwca do kościoła NMP Królowej Polski w Żninie zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Gianny Beretta Molla.
    Kim była ta kobieta, ogłoszona świętą przed trzema tygodniami przez Jana Pawła II, a jednocześnie nam współczesna - żyją przecież jej mąż oraz dzieci? Była uosobieniem miłości do życia: kochała muzykę i malarstwo - wraz z mężem często chodziła na koncerty, sama grała na fortepianie i malowała. Uprawiała sport - wspinała się po górach i jeździła na nartach. Znakomicie prowadziła samochód. Miała wielu przyjaciół, którymi nieustannie wypełniony był dom. Sama, będąc piękną kobietą, lubiła piękne sukienki i gustowne przedmioty. Kochała podróże. Kochała swoją pracę. Jednak największą jej miłością była rodzina - mąż (świadectwem tej miłości są liczne listy obojga) i dzieci. Odkryła wielkość małżeńskiej i rodzinnej miłości. A w tym wszystkim wiodła niezwykle intensywne życie duchowe, żyjąc głębią wiary - jej postawę można określić chrześcijaństwo bez kompleksów, a także chrześcijaństwo bez kompromisów - zmarła mając 39 lat, ratując życie czwartego, nienarodzonego jeszcze dziecka.
    Niezwykle szybka kanonizacja jest znakiem, że Gianna Beretta Molla jest kimś ważnym dla chrześcijan XXI wieku, że jest świętą na dziś. Stąd sprowadzenie jej relikwii - które zawsze należy postrzegać jako znak przypominający o duchowym dziedzictwie człowieka - może być inspiracją i pomocą dla dziś żyjących w naszym mieście małżeństw i rodzin.

ksiądz Hubert Nowak
Pałuki nr 643 24/2004)

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry