Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
 • Pieniądze od podopiecznych opiekunek trafiały do kieszeni
  środa, 14 marca 2007 Odsłony: 5884

  W Dziale Świadczeń Usług Opiekuńczych mogileńskiej Opieki Społecznej doszło do dużych finansowych nieprawidłowości. Pieniądze przynoszone co miesiąc przez opiekunki od ich podopiecznych do Czesławy Dąbek, na przestrzeni ostatnich lat nie trafiały na konto budżetu gminy. - "Zgadza się, tak było" - mówi "Pałukom" Czesława Dąbek. Burmistrz Jacek Kraśny zapowiedział powiadomienie o wszystkim Prokuratury.

  Czytaj więcej...

 • Burmistrz Kraśny podejrzewa, że szef M-GOPS Czesława D. mogła brać pieniądze 14 lat
  środa, 14 marca 2007 Odsłony: 7084

  Policja zaczęła przesłuchania najważniejszych urzędników mogileńskiego ratusza. Na pierwszy ogień do gabinetu Jana Barteckego (tam są przesłuchania) poszli: sprawujący nadzór nad Opieką Społeczną Przemysław Majcherkiewicz, burmistrz Jacek Kraśny, skarbnik Elżbieta Gałęzewska i Riwana Małecka. Policja prowadzi też postępowanie sprawdzające odnośnie nieprawidłowości w komórce świadczeń rodzinnych Marioli Źrałki.

  Czytaj więcej...

 • Do domu o pierwszej w nocy
  czwartek, 22 lutego 2007 Odsłony: 8706

  7 lutego lekarz medycyny z Łabiszyna wypisał skierowanie do szpitala w Żninie pacjentowi z Ojrzanowa. 89-letni pacjent trafił do szpitala po południu. 8 lutego nocą rodzina otrzymała telefon, że mają zabrać krewnego z lecznicy. 9 lutego staruszek zmarł. Prezes stowarzyszenia Primum Non Nocere Adam Sandauer uważa, że w państwie prawa opisywanym przez nas przypadkiem powinna zająć się prokuratura. Dyrektor Żnińskiego szpitala Jacek Koszek ripostuje, że pomoc została udzielona przez lekarza dyżurnego w sposób fachowy, a po upływie 24 godzin od pobytu w szpitalu wiele sytuacji życiowych może się wydarzyć.

  Czytaj więcej...

 • Ikona władzy
  czwartek, 22 lutego 2007 Odsłony: 6719

  Gmina Mogilno otrzymała 3 zestawy komputerowe sfinansowane przez UE w ramach budowy społeczeństwa informatycznego. Mieszkańcy mieli mieć zagwarantowany dostęp do darmowego Internetu. Jacek Kraśny na piśmie zadeklarował się Ministerstwu Nauki, że taki punkt będzie otwarty przy ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 3. Do dziś nie ma tam żadnego punktu. Komputery tymczasem, jak się okazuje służyły Komórce ds. Świadczeń Rodzinnych przy wydawaniu decyzji. Teraz podobno są spakowane w ratuszu.

 • Knot Trepińskiego
  czwartek, 22 lutego 2007 Odsłony: 6155

  Oświadczenie przyjęte we wrześniu przez radnych powiatowych w sprawie kontenera na mogileńskim cmentarzu jest nic nie wartą kartką papieru. Radosław Trepiński proponując treść oświadczenia powołał się w nim na art. 6.4 Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, którego w takim brzmieniu nie ma w ustawie. Art. 6.4 istnieje, ale mówi zupełnie o czymś innym.

 • Licytacja zamiast epidemii
  czwartek, 22 lutego 2007 Odsłony: 7817
  Licytacja zamiast epidemii

  Zamieszkujący w jednym z bloków w dolnej części Piechcina przez lata nie potrafili utrzymał minimum warunków sanitarnych w swoim mieszkaniu. Doprowadzili wskutek tego do zagrożenia epidemią. Sąd Rejonowy w Szubinie wydał wyrok, że nie mogą oni już mieszkać w tym lokalu. Nie jest to jednak zarządzenie eksmisji. Mieszkanie zostanie zlicytowane, a pieniądze trafią do jego obecnej właścicielki.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry