Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
 • Tekst Roku napisał Robert Grygiel
  czwartek, 28 lutego 2008 Odsłony: 5706
  Tekst Roku napisał Robert Grygiel

  W dziesięciolecie wydawnictwa "Wulkan" redakcja "Pałuk" jednogłośnie przyznała srebrny wulkan za artykuł Roberta Grygiela. "Zabraniam podawania tych nazwisk w gazecie". Specjalny wulkan otrzymał w nagrodę za pracę mogileński oddział "Pałuk", uznany za najlepszą w wydawnictwie drużynę.

 • 10 osób na 32 metrach kwadratowych.
  poniedziałek, 25 lutego 2008 Odsłony: 5234
  10 osób na 32 metrach kwadratowych.

      Od 1985 roku starają się o większe mieszkanie, jednak ich wnioski zawsze negatywnie są rozpatrywane przez żniński Urząd Miasta. Państwo Jolanta i Wojciech Jurek mieszkają w kamienicy przy ulicy 700-lecia od czasu, gdy zostali małżeństwem. Przez kilka pierwszych lat wraz z nimi mieszkali rodzice - starsi państwo Jurkowie. Po ich śmierci młodzi nie zostali sami - na świat zaczęły przychodzić dzieci.

  Czytaj więcej...

 • Oszustwo w Kujawiance
  poniedziałek, 25 lutego 2008 Odsłony: 5641
  Oszustwo w Kujawiance

  Leszek Hage z Bronisławia o tym, że strzela bramki dla drużyny młodzików młodszych Kujawianki Strzelno dowiadywał się z gazet. Został najlepszym strzelcem drużyny, nie przebywając ani minuty na boisku. Na jego kartę zawodniczą i na jego nazwisko grał starszy kolega Mateusz Ciesielski, nieuprawniony do gry w tej grupie wiekowej. Który z działaczy czy trenerów Kujawianki jest za to odpowiedzialny - nie udało nam się ustalić?

 • Gdy ksiądz traci zaufanie parafian
  poniedziałek, 25 lutego 2008 Odsłony: 5780

  W styczniu ubiegłego roku holenderska Fundacja Przyjaciół Wschodniej Europy SVO zerwała współpracę z proboszczem parafii w Jabłówku Leszkiem Zakrzewskim, kierując w jego stronę zarzuty. Od tego czasu część parafian Kościoła NMP Różańcowej w Jabłówku, żyje w konflikcie z księdzem, uważając że oskarżenia Holendrów są uzasadnione. Ksiądz temu zaprzecza.

 • - Zabraniam podawania tych nazwisk w gazecie
  poniedziałek, 25 lutego 2008 Odsłony: 8363
  - Zabraniam podawania tych nazwisk w gazecie

  W starostwie mogileńskim kończy się zatrudnianie pracowników. Teraz każda osoba, która złożyła podanie o pracę otrzyma od starosty oficjalne podziękowanie. Zdaniem rozmówców Pałuk, o tym kto dostał pracę w starostwie często decydowały znajomości i układy partyjne, a nie wykształcenie i umiejętności. Starosta Tadeusz Szymański kategorycznie zażądał od reportera Pałuk, by przestał się zajmować tym tematem. Zagroził, że jeżeli w gazecie ukażą się nazwiska osób zatrudnionych w powiecie, to on odda reportera i gazetę do sądu. Andrzej Goszczyński, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy w Warszawie uważa, że wszystkie osoby zatrudnione w powiecie są funkcjonariuszami publicznymi i jeżeli chciałyby nie ujawniać ich nazwisk, mogły zdecydować się na inną pracę.

  Czytaj więcej...

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry