Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Niewielu było optymistów, którzy liczyli na wznowienie sezonu w niższych ligach piłkarskich, a dziś już nawet oni muszą przyjąć, że sezon 2019/2020 jest już zakończony. Cieszyć się mogą najsłabsze drużyny poszczególnych rozgrywek, gdyż po tym sezonie spadków nie będzie.

Na derbowy rewanż „Noteci” z „Dębem” trzeba poczekać do przyszłego sezonu
Na derbowy rewanż „Noteci” z „Dębem” trzeba poczekać do przyszłego sezonu

     Ostateczna decyzja zapadła 7 maja podczas wideokonferencji z udziałem wszystkich szesnastu prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej. Oznacza ona, iż rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach oraz rozgrywki młodzieżowe we wszystkich kategoriach wiekowych, prowadzone przez te związki, zostały odwołane.

     Na wspomnianą decyzję wpłynął trwający cały czas w Polsce stan epidemii koronawirusa i związane z nim restrykcje rządowe dotyczące uprawiania sportu. Uniemożliwiły one dokończenie sezonu w zaplanowanym terminarzu. Dotychczasowe wyniki nie zostały anulowane, a jako układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjęto kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce. Zatem drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem zagrają w nowym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej. Cieszyć się mogą natomiast drużyny z dołu tabeli, gdyż nie przewiduje się spadków do niższych klas. Tym samym wyższe ligi mogą ulec powiększeniu, co oznacza, iż po sezonie 2020/2021 spadkowiczów może być więcej niż do tej pory, aby wyrównać stan drużyn w poszczególnych ligach do ilości sprzed epidemii.

     Decyzje dotyczące III ligi, a także rozgrywek kobiecych i pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez zarząd związku podczas posiedzenia 12 maja.

Bartosz Woźniak, 7 V 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry