Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Niewielu było optymistów, którzy liczyli na wznowienie sezonu w niższych ligach piłkarskich, a dziś już nawet oni muszą przyjąć, że sezon 2019/2020 jest już zakończony. Cieszyć się mogą najsłabsze drużyny poszczególnych rozgrywek, gdyż po tym sezonie spadków nie będzie.

Na derbowy rewanż „Noteci” z „Dębem” trzeba poczekać do przyszłego sezonu
Na derbowy rewanż „Noteci” z „Dębem” trzeba poczekać do przyszłego sezonu

     Ostateczna decyzja zapadła 7 maja podczas wideokonferencji z udziałem wszystkich szesnastu prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej. Oznacza ona, iż rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach oraz rozgrywki młodzieżowe we wszystkich kategoriach wiekowych, prowadzone przez te związki, zostały odwołane.

     Na wspomnianą decyzję wpłynął trwający cały czas w Polsce stan epidemii koronawirusa i związane z nim restrykcje rządowe dotyczące uprawiania sportu. Uniemożliwiły one dokończenie sezonu w zaplanowanym terminarzu. Dotychczasowe wyniki nie zostały anulowane, a jako układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjęto kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce. Zatem drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem zagrają w nowym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej. Cieszyć się mogą natomiast drużyny z dołu tabeli, gdyż nie przewiduje się spadków do niższych klas. Tym samym wyższe ligi mogą ulec powiększeniu, co oznacza, iż po sezonie 2020/2021 spadkowiczów może być więcej niż do tej pory, aby wyrównać stan drużyn w poszczególnych ligach do ilości sprzed epidemii.

     Decyzje dotyczące III ligi, a także rozgrywek kobiecych i pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez zarząd związku podczas posiedzenia 12 maja.

Bartosz Woźniak, 7 V 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry