Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Żniński Klub Biegacza 1992 na swoim profilu w popularnym portalu społecznościowym poinformował, że dokonał zmiany wzoru medalu, jaki w tym roku będzie wręczany na XXVII Biegach Żnińskich.

fot. Remigiusz Konieczka
fot. Remigiusz Konieczka

     Wcześniej na medalach miał widnieć Stanisław Czabański, dziennikarz i żołnierz AK. W tym roku mija 25 od jego śmierci i stąd m.in. wziął się pomysł, by to jego postać uhonorować. W numerze 10/2020 tygodnika Pałuki napisaliśmy o tym, że Stanisław Czabański jako tajny współpracownik (TW) o pseudonimie „Marian” przekazywał informacje Służbie Bezpieczeństwa (SB).
     Żniński Klub Biegacza 1992 podjął decyzje, że w tym roku na medalu XXVII Biegów żnińskich nie ukaże się Stanisław Czabański, jak się okazuje postać kontrowersyjna - czytamy w komunikacie organizatorów XXVII Biegów Żnińskich.
     Na medalach będzie widniał Leon Lichociński, słynny przewodnik z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Żniński Klub Biegacza podkreślił, że nowa postać jest godna wielkich Żninian, których wizerunki od lat umieszczane są na medalach kolejnych Biegów Żnińskich.
     Biegi Żnińskie odbędą się 22 marca.

(rk), 9 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry