Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Żniński Klub Biegacza 1992 na swoim profilu w popularnym portalu społecznościowym poinformował, że dokonał zmiany wzoru medalu, jaki w tym roku będzie wręczany na XXVII Biegach Żnińskich.

fot. Remigiusz Konieczka
fot. Remigiusz Konieczka

     Wcześniej na medalach miał widnieć Stanisław Czabański, dziennikarz i żołnierz AK. W tym roku mija 25 od jego śmierci i stąd m.in. wziął się pomysł, by to jego postać uhonorować. W numerze 10/2020 tygodnika Pałuki napisaliśmy o tym, że Stanisław Czabański jako tajny współpracownik (TW) o pseudonimie „Marian” przekazywał informacje Służbie Bezpieczeństwa (SB).
     Żniński Klub Biegacza 1992 podjął decyzje, że w tym roku na medalu XXVII Biegów żnińskich nie ukaże się Stanisław Czabański, jak się okazuje postać kontrowersyjna - czytamy w komunikacie organizatorów XXVII Biegów Żnińskich.
     Na medalach będzie widniał Leon Lichociński, słynny przewodnik z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Żniński Klub Biegacza podkreślił, że nowa postać jest godna wielkich Żninian, których wizerunki od lat umieszczane są na medalach kolejnych Biegów Żnińskich.
     Biegi Żnińskie odbędą się 22 marca.

(rk), 9 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry