Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Komendant PSP w Żninie zachęcał rolników do tego, by instalowali w domach czujniki wykrywające obecność tlenku węgla lub dymu. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza przeznaczyła 80.000 zł na zakup takich czujników, które przekaże rolnikom.

Prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek rozdaje czujniki, a o ich zaletach mówił komendant powiatowy PSP w Żninie, st. bryg. Grzegorz Rutkowski fot. Remigiusz Konieczka
Prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek rozdaje czujniki, a o ich zaletach mówił komendant powiatowy PSP w Żninie, st. bryg. Grzegorz Rutkowski fot. Remigiusz Konieczka

     13 listopada na posiedzeniu powiatowej izby rolniczej w Żninie komendant powiatowy PSP w Żninie, st. bryg. Grzegorz Rutkowski zaprezentował możliwości działania czujników na obecność tlenku węgla i dymu. Jego wizyta związana była z akcją jaką przeprowadzi Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, która dokonała zakupu czujników za kwotę 80.000 zł. Czujniki zostaną rozdane rolnikom. Będą do odebrania w biurach powiatowych izby rolniczej. 

     Komendant Grzegorz Rutkowski mówił o skuteczności działania czujników wykrywających obecność w pomieszczeniu tlenku węgla bądź dymu. Powiedział jak i gdzie najlepiej montować takie urządzenia i w jakich sytuacjach pomagają. Ich obecność w pobliżu źródeł ogrzewania, w łazienkach ogrzewanych za pomocą junkersów, w kotłowniach, kuchniach, nawet na klatkach schodowych, może uratować życie domowników. 

     Prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek i Józefa Błajet, przewodnicząca Rady Powiatu, rozdali obecnym po jednym czujniku. 

     Grzegorz Rutkowski zachęcał też do zakupu gaśnic domowych, szczególnie tych, za pomocą których można gasić palący się ogień w kuchni. Takie gaśnice mają na obudowie symbol F. Przestrzegł, by pod żadnym pozorem nie gasić oleju wodą.

Remigiusz Konieczka, 13 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry