Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Były radny powiatu w Żninie, były prezes gminnych spółdzielni w Rogowie i w Żninie, długoletni pracownik pionu kierowniczego w bydgoskim oddziale dawnej Agencji Własności Rolnej, potem Agencji Nieruchomości Rolnych i wreszcie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa został odwołany ze stanowiska dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Bydgoszczy. Nowym dyrektorem został Wojciech Kędzia, dotychczasowy zastępca Grzegorza Smytrego.

Grzegorz Smytry (drugi od lewej) fot. Karol Gapiński
Grzegorz Smytry (drugi od lewej) fot. Karol Gapiński

     31 lipca br. podczas zbierania materiałów do artykułu na temat gruntów w Dobrylewie należących do Skarbu Państwa otrzymaliśmy informację, że z funkcji dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego ma zostać odwołany Grzegorz Smytry. Informację tę potwierdził Wojciech Adamczyk, rzecznik prasowy centrali KOWR w Warszawie. Nowym dyrektorem oddziału bydgoskiego KOWR został Wojciech Kędzia, dotychczas zastępca dyrektora tego oddziału. Co do powodów odwołania Grzegorza Smytrego, to Wojciech Adamczyk powiedział, że KOWR nie podaje przyczyn odwoływania i powoływania dyrektorów oddziałów.

     Grzegorz Smytry (w tym roku skończy 61 lat) powiedział nam, że odwołanie nie nastąpiło z przyczyn merytorycznych, zwłaszcza że w ostatnim czasie z pomyślnym skutkiem oddział przeszedł kontrolę NIK. Odwołany dyrektor stwierdził, że taka jest decyzja ministra. Grzegorz Smytry od 1 sierpnia znajduje się w okresie wypowiedzenia bez konieczności świadczenia pracy. Ten czas może wykorzystać na szukanie nowego etatu. Na pytanie o start w wyborach powiedział, że decyzji jeszcze nie podjął, ale według niego jest już za mało czasu, by zorganizować kampanię wyborczą.

     Grzegorz Smytry to rogowianin, który od 1994 roku do 2003 roku był zastępcą dyrektora oddziału terenowego ówczesnej Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa (w 2003 roku została przekształcona w Agencję Nieruchomości Rolnych), natomiast w latach 2003-2006 był kierownikiem sekcji gospodarowania zasobem w ANR. Wcześniej, po skończeniu studiów, odbywał staż w Banku Spółdzielczym we Wrześni, a następnie od 1982 roku do 1986 roku pracował w redakcji rolnej, która następnie została przekształcona w redakcję publicystyki Polskiego Radia w Poznaniu. W latach 1989-1991 był prezesem Gminnej Spółdzielni w Rogowie, a następnie prowadził własną działalność gospodarczą. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu, a w 2003 roku obronił doktorat na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. W latach 1998-2002 oraz 2006-2010 był radnym Rady Powiatu w Żninie.

     Przez 9 lat był prezesem Spółdzielni Handlowo-Rolniczej Rolnik w Żninie, ale na początku 2016 r. złożył rezygnację w związku z opcją bezterminowego powołania na stanowisko dyrektora oddziału ANR. W trakcie pełnienia tego stanowiska ANR została przekształcona w KOWR.

Karol Gapiński, 3 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry