Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Gmina Barcin dostarczyła swoim mieszkańcom maseczki jednorazowe i rękawiczki. Produkty te trafiły do mieszkańców gminy w dwóch transzach, gdyż, jak przyznał burmistrz Barcina Michał Pęziak, początkowo był problem z pozyskaniem tych produktów.

Rękawiczki to aktualnie niezbędne akcesorium podczas funkcjonowania w przestrzeni publicznej fot. Magdalena Kruszka
Rękawiczki to aktualnie niezbędne akcesorium podczas funkcjonowania w przestrzeni publicznej fot. Magdalena Kruszka

     W gminie Barcin w dwóch etapach zostały rozdysponowane 24.440 pary rękawic i 57.864 maseczki. Na ten cel gmina Barcin zadysponowała 219.629,23 zł. Zanim jednak maseczki i rękawiczki trafiły do mieszkańców, gminę wsparła firma Lafarge, która przekazała te produkty dla gminy w czasie, kiedy nie były one dostępne na rynku. Dzięki temu, można było wyposażyć w nie urzędników i pracowników jednostek organizacyjnych. Potem nastąpiła dystrybucja maseczek i rękawiczek do wszystkich mieszkańców gminy. Na wioskach dystrybucją zajmowali się sołtysi, którzy każdemu dostarczyli pakiet służący do ochrony przed koronawirusem.

 

Magdalena Kruszka, 29 IV 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry