Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Gmina Barcin dostarczyła swoim mieszkańcom maseczki jednorazowe i rękawiczki. Produkty te trafiły do mieszkańców gminy w dwóch transzach, gdyż, jak przyznał burmistrz Barcina Michał Pęziak, początkowo był problem z pozyskaniem tych produktów.

Rękawiczki to aktualnie niezbędne akcesorium podczas funkcjonowania w przestrzeni publicznej fot. Magdalena Kruszka
Rękawiczki to aktualnie niezbędne akcesorium podczas funkcjonowania w przestrzeni publicznej fot. Magdalena Kruszka

     W gminie Barcin w dwóch etapach zostały rozdysponowane 24.440 pary rękawic i 57.864 maseczki. Na ten cel gmina Barcin zadysponowała 219.629,23 zł. Zanim jednak maseczki i rękawiczki trafiły do mieszkańców, gminę wsparła firma Lafarge, która przekazała te produkty dla gminy w czasie, kiedy nie były one dostępne na rynku. Dzięki temu, można było wyposażyć w nie urzędników i pracowników jednostek organizacyjnych. Potem nastąpiła dystrybucja maseczek i rękawiczek do wszystkich mieszkańców gminy. Na wioskach dystrybucją zajmowali się sołtysi, którzy każdemu dostarczyli pakiet służący do ochrony przed koronawirusem.

 

Magdalena Kruszka, 29 IV 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry