Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Od 21 kwietnia następuje stabilizacja pracy Urzędu Miejskiego w Łabiszynie. Zniknie barierka przy schodach na piętro, a petenci będą przyjmowani na parterze i na półpiętrze. Wszyscy pracownicy pracujący zdalnie mają wrócić do Urzędu. Zostaną wdrożone zasady bezpieczeństwa.

Elżbieta Putz z sekretariatu jest już przygotowana na bezpieczne przyjmowanie petentów. Oddziela ją od nich ekran, który zatrzyma potencjalnego koronawirusa. fot. Magdalena Kruszka
Elżbieta Putz z sekretariatu jest już przygotowana na bezpieczne przyjmowanie petentów. Oddziela ją od nich ekran, który zatrzyma potencjalnego koronawirusa. fot. Magdalena Kruszka

     - Kończymy ze zdalną pracą i wszyscy pracownicy wracają na swoje stanowiska pracy - oznajmił burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek. - Do początku maja tworzymy dwa miejsca przyjmowania naszych interesantów. Na parterze będą przyjmowani interesanci kierujący się do urzędników z parteru, a na półpiętrze interesanci do urzędników z piętra. W przypadkach indywidualnych klienci będą przyjmowani na sali obrad. Będziemy obserwować sytuację i jeśli nie zauważymy raptownie zwiększonej liczby klientów, to po 4 maja dopuszczamy możliwość powrotu naszych interesantów na piętra i do pokoi, a równocześnie, przygotowujemy ochrony zewnętrzne urzędników.
     Urzędnicy zostaną oddzieleni ekranami z pleksi od petentów. Wszystkie stanowiska będą miały ochronę zewnętrzną. Poza tym będzie ochrona ścianka pomiędzy pracownikami w biurach, jeśli nie będzie możliwość zachowania odległości dwóch metrów. Do burmistrza i sekretarz będzie można wchodzić normalnie z zabezpieczeniami, które są wymagane, czyli w maseczce.  
     - Pracownicy nie wpadają w panikę. Zachowujemy standardy, które zostały określone, czyli maseczki, rękawiczki, zachowanie odległości i indywidualne załatwianie spraw. Jeszcze w tej chwili częściowo pracujemy zdalnie. Kilka osób jest na zwolnieniu opiekuńczym. Staraliśmy się też, żeby w biurach było jak najmniej pracowników - mówi burmistrz Łabiszyna. - My już musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, tak jak z innymi wirusami, jak choćby z grypą, która ma sporo ofiar.
     Do normalnego trybu wraca praca Rady Miejskiej. Planowane jest posiedzenie komisji rewizyjnej, a potem także sesja absolutoryjna. Odbędzie się to w urzędzie, a nie w trybie zdalnym, choć terminy jeszcze nie są znane. Do 4 maja Urząd Miejski w Łabiszynie pracuje do 14.00.
     - Będziemy obserwować, co się będzie działo, bo różne są sygnały z ministerstwa, które mówi, że liczba zakażeń może dopiero eksplodować - powiedział burmistrz Łabiszyna. - My też stwierdziliśmy, że dajemy sobie dwa tygodnie czasu na to, czy faktycznie ograniczamy obostrzenia, czy trzymamy reżim.

Magdalena Kruszka, 23 IV 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry