Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Przedstawiciele Grupy Arche na czele z prezesem odwiedzili Żnin. Na sesji Rady Miejskiej odpowiadali na uwagi Dariusza Kaźmierczaka dotyczące kwestii korzystania ze zwolnień podatkowych w ramach gminnego programu Regionalnej Pomocy Inwestycyjnej. Później radni i inni goście uzyskali możliwość obejrzenia postępów prac.

Prezes Władysław Grochowski odpowiedział na uwagi radnego Dariusza Kaźmierczaka fot. Karol Gapiński
Prezes Władysław Grochowski odpowiedział na uwagi radnego Dariusza Kaźmierczaka fot. Karol Gapiński

     Na sesji Rady Miejskiej w Żninie 8 lutego dyrektor wydziału promocji Paweł  Sikora oraz skarbnik gminy Aleksandra Szpek omówili zasady korzystania przez przedsiębiorców ze zwolnień podatkowych w ramach gminnego programu Regionalnej Pomocy Inwestycyjnej. Ten punkt w porządku obrad znalazł się z inicjatywy burmistrza i był odpowiedzią na wcześniej wyrażane przez radnego Dariusza Kaźmierczaka wątpliwości w sprawie korzystania przez Grupę Arche z tego programu pomocowego. Zdaniem tego radnego Grupa Arche, która inwestuje w dawnej cukrowni w Żninie nie powinna być zwolniona z podatków, a zwłaszcza z opłat na rzecz gminy z tej części nieruchomości, która służy celom handlowym (targi rolne, planowany pasaż handlowy) i w przyszłości mieszkaniowym. Przypomnijmy, że Grupa Arche buduje w dawnej cukrowni kompleks hotelowy z funkcjami rekreacyjnymi, gastronomicznymi i innymi.

     Na sesję przybyli Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche i autor projektu kompleksu w Żninie Piotr Grochowski. Prezes odpowiedział na uwagi radnego Dariusza Kaźmierczaka, choć te były przez samorządowca z Kaczkówka wygłoszone w zdecydowanie łagodniejszy sposób, niż na wcześniejszych komisjach i posiedzeniach sesyjnych. Do sprawy rzekomej umowy odrębnej gminy Żnin z Grupą Arche odniosła się też skarbnik Aleksandra Szpek.

     Po zakończeniu obrad część radnych i inni goście przenieśli się z auli ratusza na teren dawnej cukrowni, gdzie mieli możliwość obejrzenia postępów prac przy realizacji projektu.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 11 II 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry