Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Zarząd firmy Partners wydał oświadczenie w sprawie pożaru, który wybuchł na terenie zakładu przetwarzania odpadów w nocy z 13 na 14 maja. Informuje, że zdarzenie nie stanowi zagrożenia dla egzystencji spółki.

Na terenie zakładu spaleniu uległy budynki, hale i środki produkcji fot. Magdalena Kruszka
Na terenie zakładu spaleniu uległy budynki, hale i środki produkcji fot. Magdalena Kruszka

     Przypomnijmy, w pożarze spłonęły sprasowane odpady, a także hale produkcyjne i magazynowe oraz dwie maszyny. Strażacy przez tydzień pracowali na terenie zakładu starając się nie dopuścić do tego, aby tlące się odpady na nowo zajęły się ogniem. St. bryg. Grzegorz Rutkowski szacuje, że przerzucono i przelano w sumie około 4.000 m3 odpadów. Akcja zakończyła się 21 maja. Starosta żniński Zbigniew Jaszczuk poinformował, że wszczyna postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia na zbieranie odpadów i pozwolenia zintegrowanego, w oparciu o które odpady były przetwarzane.

     Prezes Zarządu Spółki Partners Marcin Jopek zaznacza, że zakończenie współpracy z lokalnym odbiorcą paliwa alternatywnego nie powinno mieć wpływu na sytuację.

     - Strony sposób zakończenia współpracy w dotychczasowej formie uzgodniły w czasie, który pozwolił na podjęcie stosownych działań - informuje Marcin Jopek i dodaje, że zdarzenie nie stanowi żadnego zagrożenia dla egzystencji spółki, która posiada odpowiednie środki, aby podjąć odpowiednie działania w przyszłości w celu przywrócenia jej normalnego funkcjonowania.

     Zarząd firmy Partners informuje, że na okres przynajmniej kilkunastu tygodni został wstrzymany proces produkcyjny.

     Więcej na ten temat w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki.

Magdalena Kruszka, 26 V 2018

 

Inne teksty na ten temat:

Płonęły hałdy śmieci

Nie był to samozapłon

Mieszkańcy organizują konferencję

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry