Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Ogromne zainteresowanie budową hali w Żninie

     Powiat żniński zaoszczędzi w budżecie milion złotych, ponieważ o tyle zmniejszą się koszty budowy hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie.

 

     W ogłoszonym po raz drugi konkursie na budowę hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie wpłynęło 15 ofert. Zgłosili się oferenci, głównie z województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W poprzednim przetargu, który został unieważniony, wpłynęły zaledwie cztery oferty.
     Wczoraj komisja przetargowa zapoznała się z przesłanymi ofertami. Najkorzystniejsza dla powiatu żnińskiego oferta jest o 1 mln zł tańsza od oferty złożonej w poprzednim przetargu.
     - Są dwie firmy, które chcą wykonać inwestycję poniżej 6 mln zł. Najdroższa oferta wynosi 7.800.000 zł. Firma, która startowała w poprzednim przetargu i teraz również wystartowała, obniżyła cenę o 650.000 zł. Z przedłożonych ofert wynika, że na budowie hali zaoszczędzimy 1 mln zł, z czego jestem niezmiernie zadowolony - podkreśla starosta żniński Zbigniew Jaszczuk.
     Obecnie komisja przetargowa przegląda i dokładnie weryfikuje nadesłane oferty. Wykonawca hali przy LO zostanie wyłoniony w przyszłym tygodniu. Skąd takie zainteresowanie budową hali przy LO w Żninie?
     - Wiąże się to z kryzysem i recesją, która dociera do Polski. Przedsiębiorcy składają oferty, ponieważ wiedzą, że pieniądze na budowę hali są zabezpieczone w budżecie powiatu, czyli są to pewne pieniądze. Nie ponoszą zatem żadnego ryzyka - wyjaśnia starosta.
     Zbigniew Jaszczuk zwraca uwagę, że potwierdziły się przypuszczenia, że w związku z nadchodzącym kryzysem gospodarczym w powtórzonej procedurze przetargowej będzie zdecydowanie większe zainteresowanie ze strony wykonawców tego przedsięwzięcia, jak również wpłyną korzystniejsze cenowo oferty.
     - Osobiście szacowałem, że budżet powiatu na tej inwestycji zaoszczędzi w ponownej procedurze przetargowej 800-900.000 zł. I to się teraz potwierdziło.
     W opinii starosty przetarg przeprowadzono w bardzo dobrym momencie, gdyż od kilku dni w związku ze wzrostem cen euro i innych obcych walut, ceny materiałów budowlanych ponownie zaczęły rosnąć. Tym samym ceny proponowane przez wykonawców inwestycji w przetargach, za kilka tygodni będą wyższe.

Arkadiusz Majszak

Pałuki nr 888 (7/2009)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry