Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Ośmioro radnych wzięło udział w sesji Rady Miejskiej w Łabiszynie 31 marca. Było to niezbędne kworum. Wszyscy radni nałożyli rękawiczki. Na maseczkę zdecydował się jedynie radny Eugeniusz Rzymyszkiewicz.

Eugeniusz Rzymyszkiewicz na sesji w Łabiszynie zdecydował się założyć maseczkę fot. Magdalena Kruszka
Eugeniusz Rzymyszkiewicz na sesji w Łabiszynie zdecydował się założyć maseczkę fot. Magdalena Kruszka

     Tuż przed sesją burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek wyjaśniał, że w porządku obrad są tylko kwestie formalnoprawne, czyli otwarcie, stwierdzenie praworządności i podjęcie uchwał. Zapowiedział, że on sam krótko je przedstawi.
     - W tych uchwałach nie ma wielkiej filozofii, natomiast te uchwały muszą zostać podjęte z racji terminów - wyjaśniał burmistrz Łabiszyna. - 15 minut to potrwa, może krócej i uciekamy.
     Przy wejściu do sali do dyspozycji był płyn do dezynfekcji, rękawiczki i maseczki. Wszyscy obecni na sali, oprócz burmistrza i dziennikarza, zdecydowali się nałożyć rękawiczki. Maseczkę założył jedynie radny Eugeniusz Rzymyszkiewicz. Oprócz niego w sesji wzięli udział: Ryszard Lisiewski, Ewa Milczek, Mohamed Alsrag, Maciej Banaś, Edmund Słomowicz, Martyna Grzeczka i Zenon Mikuła.
     Radni skarżyli się, że trudno obsługiwać tablet mając rękawiczki na dłoniach. Ostatecznie jednak poradzili sobie z głosowaniami i sesja przebiegła bez zakłóceń.
     Radni rozsadzeni byli tak, że zachowany został odpowiedni dystans. Po sesji burmistrz przyznał, że był kontakt telefoniczny z radnymi, którzy deklarowali, czy będą obecni na sesji, czy nie, dzięki czemu można było odpowiednio przygotować salę do obrad.
     Ostatecznie sesja w Łabiszynie trwała pół godziny.

Magdalena Kruszka, 1 IV 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry