Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Sesja Rady Gminy w Gąsawie odbyła się zgodnie z planem 26 marca. Radni spotkali się, aby podjąć niezbędne uchwały, ale zachowali środki ostrożności.

Paweł Kranz dezynfekuje dłonie radnego Pawła Brzykcego fot. Magdalena Kruszka
Paweł Kranz dezynfekuje dłonie radnego Pawła Brzykcego fot. Magdalena Kruszka

     Sesja odbyła się w trybie nadzwyczajnym. Nie była poprzedzona posiedzeniami komisji. Tuż przy wejściu na salę Paweł Kranz z Urzędu Gminy w Gąsawie dezynfekował dłonie każdemu, kto wchodził. W sesji wzięło udział 12 radnych, a także wójt Błażej Łabędzki, sekretarz Natalia Nowakowska, skarbnik Teresa Katulska, Mirosława Majda z biura rady i pracownicy obsługujący sprzęt nagłaśniający i kamerę. Nie było natomiast przedstawicieli jednostek organizacyjnych ani sołtysów. Radni zostali rozsadzeni w odpowiedniej odległości. Na wniosek radnego Jacka Mielcarzewicza do porządku obrad dodano punkt tzw. wolne głosy, aby można było podyskutować o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. Obrady trwały niewiele ponad godzinę.
     - Działamy w ograniczonej formie - powiedział na zakończenie przewodniczący Rady Gminy Mariusz Kazik. - Nie wiem, kiedy następnym razem się spotkamy. Na pewno nie na komisji i na pewno nie na sesji. Znaleźliśmy się w wyjątkowo trudnej sytuacji i na pewno nie będzie lepiej pod względem finansowym i gospodarczym. Życzmy sobie, żebyśmy się cali i zdrowi spotkali na następnej komisji czy sesji.
     Film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 28 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry