Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Żninie. Radny Dariusz Kaźmierczak poinformował nas, że zabierze głos w sprawie zagrożenia koronawirusem. Przyszedł z maseczką oddechową i płynem antybakteryjnym w sprayu do higieny rąk.

Dariusz Kaźmierczak zabezpiecza się przed koronawirusem fot. Karol Gapiński
Dariusz Kaźmierczak zabezpiecza się przed koronawirusem fot. Karol Gapiński

     Zanim jednak ten temat poruszył, najpierw podjął  temat rezygnacji radnego Idziego Mądrego z przewodniczenia komisji infrastruktury i gospodarki przestrzennej. Dziwił się, że przewodniczący Rady Grzegorz Koziełek nie poinformował o tym wcześniej i że nie ma w porządku obrad projektu uchwały o zmianie w składzie wspomnianej komisji stałej, której przewodniczy Idzi Mądry.  Na sesji 28 lutego tego radnego jednak nie ma na sali.
     Radca prawny Maciej Dalka powiedział, że dopóki nie będzie podjęta uchwała w sprawie składu osobowego komisji infrastruktury i gospodarki przestrzennej, Idzi Mądry pozostaje jej przewodniczącym.
     Po zamknięciu tematu przewodniczenia komisji infrastruktury, radny Kaźmierczak faktycznie poruszył temat zabezpieczeń mieszkańców przed epidemią. Zauważył, że przy wejściu do Urzędu Miejskiego brak jest środków do dezynfekcji rąk.
     Zastępczyni burmistrza Halina Rosiak-Kozłowska odpowiedziała, że w hurtowniach brakuje środków dezynfekujących, ale sekretarz gminy na bieżąco sprawdza sytuację w punktach sprzedaży i jeśli środki dezynfekujące będą w sprzedaży, to Urząd je zakupi.
     Dariusz Kaźmierczak  dodał, że ta potrzeba dotyczy wszystkich instytucji, które są masowo odwiedzane przez mieszkańców. 

Karol Gapiński, 28 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry