Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Stanowisko zastępcy burmistrza obsadzone, za kilka dni ogłoszony zostanie konkurs na sekretarza gminy.

     W Urzędzie Miejskim w Janowcu wciąż nie ma sekretarza, po tym jak umowę burmistrz Leszek Grzeczka wypowiedział Tomaszowi Majewskiemu w kwestii podejrzeń w związku z nieprawidłowościami finansowymi w jego poprzedniej pracy. Przypuszczenia nie są podparte do tej chwili dowodami, bo mimo że pierwsza data zakończenia audytu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu, gdzie dyrektorem był Tomasz Majewski dawno minęła, to badania finansowe trwają tam nadal. Leszek Grzeczka zapewnił, że zostały one przedłużone do 13 lutego z uwagi na to, że zaistniała konieczność zbadania wcześniejszej dokumentacji od 2014 roku. W związku z tym poszerzył się zakres zadań i obowiązków spoczywających na audytorze. Nieoficjalnie zdradził nam, że termin zakończenia audytu planowany jest jednak na przełom stycznia i lutego.

     - W przyszłym tygodniu, mimo że mamy na to trzy miesiące, ogłosimy konkurs na sekretarza gminy - zapewnił Leszek Grzeczka.

     Przypomnijmy, że Tomasz Majewski pełnił pół etatu w urzędzie jako sekretarz i drugie pół jako zastępca burmistrza. Stracił pracę na obu stanowiskach. Fotel zastępcy burmistrza zajął po nim Michał Werkowski.

     Całą sprawę Tomasz Majewski przekazał do Sądu Pracy dopatrując się nieprawidłowych poczynań w działaniach burmistrza, w lutym zaplanowane jest posiedzenie w tej sprawie.

Sylwia Wysocka, 8 I 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry