Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Na terenie gminy Kcyni będzie działać Rada Seniorów. Jej członkami będą mogły być osoby powyżej 60. roku życia.

     Formalną zgodę na utworzenie Kcyńskiej Rady Seniorów musiała wydać Rada Miejska w Kcyni. Na sesji 30 grudnia uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie. Uchwała wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu jej treści w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
     Jest to o tyle ważne, że wówczas burmistrz Marek Szaruga będzie miał już zielone światło do tego, by ogłosić nabór kandydatów na członków rady. Zgłoszeń będą mogli dokonać przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych. Prawo do zgłoszenia kandydata będzie miała również grupa 15 osób starszych mieszkających na terenie gminy. Osoby starsze, to takie, które ukończyły 60. rok życia. Burmistrz ogłaszając nabór określi termin zgłaszania kandydatów. Kcyńska Rada Seniorów będzie liczyć 9 członków. Jeżeli zgłoszonych będzie 9 osób, to automatycznie zostaną członkami Rady Seniorów. Z kolei kiedy będzie ich mnie, to włodarz wyznaczy kolejny termin naboru. Jeśli kandydatów będzie więcej niż 9, to burmistrz zwoła zebranie wyborcze. Na zebraniu zostanie przeprowadzone głosowanie spośród zgłoszonych kandydatów. Kiedy już Kcyńska Rada Seniorów zostanie wybrana, to jej kadencja potrwa 5 lat. Na pierwszym spotkaniu radni seniorzy wybiorą swojego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.
     - Myślę, że taki organ, jak Rada Seniorów będzie pomocną doświadczeniem i po prostu problemy, z którymi borykają się ludzie starsi również będą przez tę Radę Seniorów prezentowane. I panu burmistrzowi i nam, i w sposób wyważony i rozważny będą wspomagać i urząd i naszą radę swoim doświadczeniem i wnioskami i uwagami - powiedział przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Jan Kurant.

Remigiusz Konieczka, 8 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry