Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Policjanci żnińskiej drogówki zatrzymali w czwartek, 7 maja dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Barcińscy policjanci natomiast zatrzymali 64-latka, który jechał rowerem, pomimo, iż sąd mu tego zakazał.     

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W czwartek (7 maja) policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej jednostki policji kontrolowali prędkość, z jaką poruszały się pojazdy na terenie gminy Rogowo. Około 7.30 w Wiewiórczynie zatrzymali 38-latka, który oplem corsą jechał 107 km/h w obszarze zabudowanym. Kolejny kierowca, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, został zatrzymany około 17.30 w Grochowiskach Szlacheckich. W tym przypadku 18-latek oplem vectrą pędził 104 km/h, przy dopuszczalnej „pięćdziesiątce”.  
     Mieszkaniec Mogilna oraz gminy Gąsawa, zostali ukarani mandatami karnymi. Do ich konta zostały przypisane także punkty karne. Policjanci zatrzymali im uprawnienia na trzy miesiące.
     Tego samego dnia w godzinach popołudniowych barcińscy policjanci zatrzymali z kolei 64-latka, który jechał rowerem. Według posiadanych przez nich informacji mógł posiadać sądowy zakaz. Podczas legitymowania potwierdziło się, że Sąd Rejonowy w Szubinie orzekł wobec mieszkańca gminy zakaz poruszania się rowerami obowiązujący od grudnia 2019 roku. Dalsze czynności kontrole wykazały, że 64-latek był pijany. Sprawdzenie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
     64-latek usłyszy niebawem zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Za popełnione wykroczenie kierowania w stanie nietrzeźwości również odpowie przed sądem.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 8 V 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry