Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 28-latek, zatrzymany wczoraj przez żnińskich mundurowych. Auto, które prowadził wypadło z drogi i przewróciło się na dach.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     We wtorek (5 maja) około 5.30 dyżurny żnińskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bożejewicach na drodze krajowej nr 5. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastali uczestników oraz samochód osobowy leżący na dachu. W toku prowadzonych czynności ustalili, że 28-latek kierując pojazdem marki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie jego auto przewróciło się na dach. To jednak nie był koniec jego przewinień. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od żninianina alkohol. W związku z powyższym przeprowadzili sprawdzenie na urządzeniu kontrolno-pomiarowym, które potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy za pokwitowaniem. Podczas czynności kontrolnych okazało się, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu, nie posiadał aktualnych badań technicznych.
     Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za wykroczenia, których się dopuścił. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 6 V 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry