Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

W piątek, 3 kwietnia zakończyło się postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania zasad kwarantanny. O sytuacji powiadomione zostały także służby sanitarne.

     Policjanci żnińskiego garnizonu codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną. Wyrywkowo sprawdzają także osoby korzystające z aplikacji mobilnej „Kwarantanna domowa”. Funkcjonariusze reagują również na wszelkie zgłoszenia sygnalizujące możliwość złamania kwarantanny, które otrzymują od obywateli.
     Podczas minionego weekendu dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał takie właśnie zgłoszenie. Rozmówca poinformował, że mieszkaniec gminy Barcin, na którego prawdopodobnie został nałożony obowiązek izolacji, nie przestrzega go. Policjanci, którzy zostali skierowani do obsługi interwencji potwierdzili, że 45-latek jest objęty kwarantanną.
     O zaistniałej sytuacji mundurowi poinformowali Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz przeprowadzili czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 116§1 kw.
     Konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania poniosą także mieszkańcy gminy Łabiszyn. 48-letnia kobieta objęta kwarantanną wspólnie ze swoim partnerem, przyjmowali w mieszkaniu gości, z którymi spożywali alkohol. Ponadto, jak ustalili mundurowi, kobieta i mężczyzna nie stosowali się do zasad kwarantanny i wychodzili do sklepu na zakupy.
     W obydwu przypadkach policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu. Poinformowali także Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Nieodpowiedzialnym mieszkańcom naszego powiatu grozi teraz do 5000 złotych grzywny oraz kara administracyjna w wysokości nawet 30000 zł.
     Przypominamy. Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 3 IV 202
0

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry