Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Barcińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 50-latka, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badań laboratoryjnych, które rozstrzygną, jakie kierowca usłyszy zarzuty.

fot. KPP Żnin
 fot. KPP Żnin

     We wtorek (24 marca) barcińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, którego sposób jazdy narzucał podejrzenie, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili 50-latka alkomatem, który wstępnie potwierdził obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Inowrocławia skorzystał z możliwości przeprowadzenia badania krwi, służącego do określenia stężenia alkoholu w organizmie. W tym celu mężczyzna został doprowadzony do placówki medycznej, której pracownicy pobrali odpowiednie próbki. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mundurowi zatrzymali prawo jazdy 50-latka za pokwitowaniem.
     O tym jakie zarzuty usłyszy mieszkaniec Inowrocławia zdecydują wyniki badań laboratoryjnych. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 25 III 202
0

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry