Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Właśnie ruszają zajęcia w e-szkole województwa kujawsko-pomorskiego także dla ósmoklasistów. - Uczyć się zawsze warto, mimo, że wiele wskazuje na to, iż egzaminy ósmoklasisty w kwietniu się nie odbędą - mówi dyrektor żnińskiej jedynki.

Dyrektor żnińskiej "jedynki" obawia się, że w kwietniu nie uda się przeprowadzić egzaminów ósmoklasisty. fot. Karol Gapiński
Dyrektor żnińskiej "jedynki" obawia się, że w kwietniu nie uda się przeprowadzić egzaminów ósmoklasisty. fot. Karol Gapiński

     Jak informowaliśmy w niedzielę, od 16 marca ruszyła internetowa szkoła dla maturzystów, która została stworzona z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Od  wtorku, 17 marca e-szkoła zaczyna działać także z myślą o uczniach klas ósmych. Wszystko to pod kątem wciąż nie odwołanych, ani nie przesuniętych na późniejszy termin egzaminów. Pod koniec kwietnia mają się odbyć egzaminy ósmoklasisty, a od 4 maja matury. Co prawda tych terminów może nie uda się spełnić ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w kraju, nie mniej jednak zawsze warto się uczyć.
     Znamy już tygodniowy program zajęć dla ósmoklasistów (plan e-lekcji dla maturzystów podawaliśmy w artykule z niedzieli). I tak we wtorek, 17 marca w godz. 9.00-9.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent), 10.00-10.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent), 11.00-11.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska); środa 18 marca: 9.00-9.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska), 11.00-11.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski); czwartek: 9.00-9.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent), 10.00-10.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent); piątek: 9.00-9.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska), 11.00-11.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski).
     Również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie Marek Orzechowski rekomenduje korzystanie z różnego rodzaju e-platform, choć zdaje sobie sprawę, że nauczanie zdalne rodzi trudności. Najlepiej byłoby, gdyby i nauczyciele i dzieci, a nawet ich rodzice najpierw przeszli szkolenia, jak korzystać z konkretnych e-platform, a dopiero później normalnie na nich pracować. Mimo to, Marek Orzechowski prosi uczniów, zwłaszcza ósmoklasistów, by nie zaniedbywali nauki, jakkolwiek egzaminy na koniec szkoły podstawowej być może nie odbędą się w pierwotnie zakładanym terminie.
     Transmisja online e-lekcji na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.
     - Wczoraj w pierwszych zajęciach w naszej Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, która ruszyła w samo południe, uczestniczyło 8.600 uczniów - poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
     Film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 17 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry