Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu kupić coś z oferty naszego sklepu, zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
Zdjęcie wybrane na okładkę książki „Miasteczko niczyje” także ma swoją historię, ale o tym szerzej na stronach wydawnictwa fot. Waldemar Śliwczyński

Żnin, książka, miasteczko, kresy, Janusz Księski

    “Miasteczko niczyje” jako książka

     Jest już w sprzedaży książka Janusza  Księskiego pt. Miasteczko niczyje.

Paleta z pierwszymi gotowymi egzemplarzami powieści czeka na transport do Żnina fot. Waldemar Śliwczyński

     Akcja powieści dzieje się na kresach wschodnich Polski w czasie II wojny światowej. W książce przeplatają się losy Polaków, Białorusinów i Żydów, którzy doświadczają trudów okupacji sowieckiej i niemieckiej oraz stykają się z grupami partyzanckimi. Nie jest to historia o bohaterskiej walce na polu bitwy, ale raczej walce o przeżycie mieszkańców tych terenów w czasie tej niedawnej wojny.

     Powieść w 46. odcinkach publikowaliśmy na łamach kolejnych numerów tygodnika Pałuki od 13 lutego 1997 roku (numer 7) do 30 grudnia 1997 roku (numer 53). Już wtedy zapowiadaliśmy, że zostanie ona wydana w formie książkowej. Obietnicy dotrzymujemy i zainteresowani mogą książkę już zamawiać za pośrednictwem naszego sklepu internetowego oraz w wybranych księgarniach na terenie Pałuk.

(mr), 15 IV 2015

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry