Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Inwestycja miała się rozpocząć w poniedziałek (20 kwietnia), ale zacznie się dopiero 4 maja. Przyczyny są zależne od koronawirusa. Oznacza to, że do tego czasu w ciągu ul. 700-lecia od kościoła do mostu oraz na ul. Sądowej i Szkolnej obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Znaki pionowe na czas przebudowy odcinka ul. 700-lecia od kościoła do ul. św. Floriana zostały ustawione już 17 kwietnia, ale tego dnia wykonawca inwestycji przedłożył wniosek o przesunięcie terminu jej rozpoczęcia. Ma ono nastąpić dopiero 4 maja. fot. Karol Gapiński
Znaki pionowe na czas przebudowy odcinka ul. 700-lecia od kościoła do ul. św. Floriana zostały ustawione już 17 kwietnia, ale tego dnia wykonawca inwestycji przedłożył wniosek o przesunięcie terminu jej rozpoczęcia. Ma ono nastąpić dopiero 4 maja. fot. Karol Gapiński

     17 kwietnia firma zajmująca się ustawianiem znaków zamontowała pionowe oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu na ul. 700-lecia, Sądowej i Szkolnej w Żninie. Jest to związane z planowaną realizacją II etapu przebudowy ul. 700-lecia od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Towarową, a dokładniej pierwszego odcinka tegoż etapu, czyli do ul. św. Floriana. Przypomnijmy, że inwestycja miała się rozpocząć 20 kwietnia. Od ustawiających znaki usłyszeliśmy w piątek, iż ten termin przedłuży się o jakieś 2 tygodnie ze względu  na koronawirus. Urząd Miejski w Żninie tego w piątek nie potwierdził, bo ratusz obecnie w piątki nie pracuje.
     W poniedziałek, 20 kwietnia rano znaki tymczasowej organizacji ruchu nie zostały odsłonięte. Są zakreślone pomarańczowymi paskami. Dawid Kolasa, rzecznik ratusza w Żninie potwierdził o 9.00, że faktycznie termin rozpoczęcia inwestycji został przedłużony na wniosek firmy Prasbet z Grudziądza, która ma realizować przebudowę ul. 700-lecia.
     - Wykonawca drugiego etapu przebudowy ulicy 700-lecia w Żninie poinformował, że w związku z czynnikami obiektywnymi, związanymi z produkcją i dostawą niezbędnych materiałów oraz przemieszczaniem się pracowników w obliczu epidemii koronawirusa, rozpoczęcie prac budowlanych zostało przesunięte na dzień 4 maja 2020 r. Adresatami pisma byli: zamawiający (gmina Żnin), organ zarządzający ruchem (starostwo powiatowe), gestorzy sieci (WiK, PSG, Orange, Enea) oraz służby i instytucje (KPP, PSP, PCZ). Prosimy kierowców o obserwowanie i stosowanie się do obowiązującego oznakowania drogowego w obrębie ulicy 700-lecia i ulic sąsiadujących - poinformował Dawid Kolasa, rzecznik ratusza w Żninie.

Karol Gapiński, 20 IV 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry