Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

We wtorek, 31 marca trwają odbiory oznakowania tymczasowej organizacji ruchu na ul. Dworcowej w Żninie. Przypomnijmy (o sprawie informowaliśmy w piątek), że od 1 kwietnia na długości całej ulicy będzie już się odbywał ruch pojazdów. W ten sposób kończy się ponad 2-letni okres obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu przez śródmieście Żnina m.in. na ulicach Sądowej i Szkolnej.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

    Przez 27 miesięcy lokalni użytkownicy dróg przyzwyczaili się do tego, że  ul. Szkolna i ul. Sądowa są dwukierunkowe. We wtorek, 31 marca na ul. 700-lecia za przejściem dla pieszych przy kościele farnym został ustawiony znak zakazu skrętu w lewo, a przy wjeździe na ul. Szkolną znak będący konsekwencją tego pierwszego, informujący o zakazie wjazdu. W ten sposób ul. Szkolna i Sądowa od skrzyżowania z ul. Parkową na powrót stały się jednokierunkowe. Nie wszyscy jednak kierowcy kierują się aktualnymi znakami i jeżdżą z przyzwyczajenia.

    Dawid Kolasa, rzecznik Urzędu Miejskiego w Żninie powiedział, że ze względu na wprowadzone oznakowanie ul. Dworcowej, wykonawca przebudowy drogi zlecił też wprowadzenie znaków, które regulują powrót do organizacji ruchu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Należy kierować się bieżącym oznakowaniem dróg, zwłaszcza, że w niedalekiej perspektywie w śródmieściu i tak zostanie wprowadzona kolejna, tymczasowa organizacja ruchu. Będzie to związane z drugim etapem przebudowy ul. 700-lecia.

Karol Gapiński, 31 III 2020
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry