Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Informacja turystyczna w Żninie
   
    Od wtorku 16 października przy pl. Wolności 20 działa Punkt Informacji Turystycznej. Został on przeniesiony z Baszty. Będzie czynny nie tylko latem. Będzie to stałe miejsce związane z obsługą turystów.

Inauguracja nowego punktu informacji turystycznej. Od lewej:  przewodnicząca Rady Powiatu Józefa Błajet, burmistrz Żnina Leszek Jakubowski, starosta Zbigniew Jaszczuk oraz pracująca w punkcie Monika Andruszkiewicz.
fot. Remigiusz Konieczka

    Punkt informacji turystycznej funkcjonuje dzięki porozumieniu gminy Żnin i powiatu żnińskiego. Dotychczas mieścił się w Baszcie. Zbliżająca się zima oraz plany związane z remontem żnińskiej wieży ratuszowej zmusiły Urząd Miejski i Starostwo do przeniesienia punktu. Funkcjonuje on od dwóch dni przy pl. Wolności 20 obok Adminu. W ubiegłym roku w tym miejscu także funkcjonował punkt informacji turystycznej, ale prowadziło go wówczas stowarzyszenie Ziemia Pałucka.
    Turysta po wejściu do nowego punktu punktu informacji turystycznej będzie mógł otrzymać nie tylko kompleksowe informacje dotyczące oferty turystycznej Żnina i okolic. Będzie również dostępne bezpłatne łącze internetowe oraz foldery z ofertą gastronomiczną, noclegową i wypoczynkową powiatu żnińskiego.
    Na razie punkt będzie czynny od 9:00 do 17:00. W sezonie turystycznym, czyli od maja do końca września od 8:00 do 20:00. Obsługa informacji turystycznej powierzona będzie dwóm pracownikom.
    - Informacja turystyczna powinna być zlokalizowana w takim miejscu, w jakim obecnie się znajdujemy. W centrum miasta i przy ruchliwej ulicy, którą z pewnością będą przejeżdżać turyści - mówi starosta Zbigniew Jaszczuk.
    - Do pełni szczęścia brakuje jeszcze remontu z zewnątrz, ale jest to nasz obiekt i na pewno się tym zajmiemy - deklaruje burmistrz Leszek Jakubowski.
    Jak nam powiedział Waldemar Dolata z wydziału promocji i rozwoju lokalnego Starostwa Powiatowego, na przyszły rok powiat przygotowuje ciekawą ofertę dla turystów w postaci przewodnika turystycznego oraz poszerzonego i poprawionego wydania albumu o powiecie żnińskim.

Remigiusz Konieczka, 19 X 2007
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry