Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

XVI plebiscyt sportowy rozstrzygnięty
   
    Wyniki XVI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2007 roku poznaliśmy w piątek 1 lutego podczas Balu Sportu w Pałacu Lubostrońskim. Na konkurs przesłano 2.921 ważnych kuponów i SMS-ów (2.679 kuponów - 7 unieważniono i 301 SMS-ów - 52 unieważniono z powodu niekompletnego typowania). Tym razem Czytelnicy naszego pisma głosowali na 32 nominowanych przez komisję plebiscytową sportowców reprezentujących wszystkie gminy, których w okresie od 6 grudnia 2007 roku do 24 stycznia 2008 roku co tydzień przedstawialiśmy na łamach Pałuk. Trenera i działacza wybrała komisja plebiscytowa.

rutkowski.jpg
Piotr Rutkowski - III miejsce
szpurki.jpg
Łukasz Szpurka i Marcin Rozwarski uplasowali się tuż za zwycięzcą
  
dzialacz.jpg
Działacz roku Adam Grzeczka

    TRENER ROKU 2007 - ZBIGNIEW RACHWALSKI
    Zbigniew Rachwalski należy do rodziny bezgranicznie związanej ze sportem. Zapoczątkował wszystko senior rodu, który przybył do Rogowa w 1950 roku i do dzisiaj jest działaczem LKS-u. Od najmłodszych lat poczynania ojca obserwował syn Zbigniew, który szybko wspierał się po szczeblach kariery. Grał w drużynach młodzików, juniorów i seniorów. Później trafił do Pocztowca, gdzie do dzisiaj jest trenerem I-ligowej drużyny. 215 razy grał w reprezentacji Polski. Również jego dwaj synowie i synowie jego siostry są czołowymi hokeistami. Nie udało mu się dotrzeć na bal do Lubostronia, gdyż w tym samym czasie przebywał na balu w Poznaniu, gdzie został Trenerem Wielkopolski 2007. Nagrodę odebrał jego podopieczny hokeista Karol Majchrzak.

joachim.jpg
Za zwycięzcę plebiscytu Mateusza Joachimowskiego nagrodę odebrał olimpijczyk Michał Joachimowski

    DZIAŁACZ ROKU 2007 - ADAM GRZECZKA
    Adam Grzeczka od dawna działa na niwie sportowej w gminie Janowiec. Motywuje zarząd do pracy na rzecz klubu.     Dokonał istotnych zmian na obiekcie Sparty, są plastikowe krzesełka, wiaty. Udowodnił, że jako młody prezes - przy poparciu członków zarządu - jest w stanie sprostać zadaniom odkładanym przez lata. Pozyskuje środki sponsorskie na modernizację obiektu, pozyskał też nowych, zdolnych zawodników. Posiada doskonały kontakt z piłkarzami i trenerami.

bryl.jpg
Za Tomasza Bryla - V miejsce - nagrodę odebrała siostra Justyna

    NAJPOPULARNIEJSI
    Wśród 10 najpopularniejszych zawodników największe uznanie zyskali hokeiści na trawie (4 w dziesiątce) i piłkarze (2). A najpopularniejszym sportowcem XVI plebiscytu Pałuk w 2007 roku został Mateusz Joachimowski (lekkoatletyka, BKS Bydgoszcz) - 2.477 pkt. Po raz pierwszy zwyciężył żninianin, utalentowany trójskoczek. Zdobywca złotego medalu w halowych mistrzostwach Polski w Spale wynikiem 14,67. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie ustanowił rekord życiowy 15,27 m. Jest w kadrze Polski w swojej kategorii wiekowej, uczeń II klasy VIII LO w Bydgoszczy. Niestety, zabrakło go na balu w Pałacu Lubostrońskim, ponieważ zaraz po mistrzostwach Polski w Spale wraz z kadrowiczami udał się na zimowy obóz do Szklarskiej Poręby. Nagrodę w jego imieniu odebrał jego stryj Michał Joachimowski - dwukrotny olimpijczyk w trójskoku (1972 i 1976).
    Drugie miejsce zajęli Łukasz Szpurka i Marcin Rozwarski (piłka plażowa, Żnin) - 2.440 pkt, tegoroczni triumfatorzy Grand Prix Żnina i Grand Prix Wiecanowa w siatkówce plażowej. Obaj są uczniami LO w Żninie i wicemistrzami województwa.
    Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Rutkowski (piłka nożna, Brzysko-Rol Brzyskorzystewko) - 2.051 pkt. Środkowy napastnik i najskuteczniejszy piłkarz strzelił siedem goli w rundzie jesiennej. Posiada dobry przegląd sytuacji na boisku a w szczególności w polu karnym przeciwnika.
    Kibice docenili sukcesy Karola Majchrzaka (hokej na trawie, LKS Rogowo/Pocztowiec) - 2.032 pkt, który znalazł się tuż za podium, na czwartym miejscu. Utalentowany zawodnik, wielokrotny reprezentant polski juniorów do lat 18 i 21. Najlepszą rekomendacją jest fakt, że został powołany do reprezentacji Polski.

wrzesinski.jpg
Maciej Wrzesiński - VII miejsce
majchrzak.jpg
Karol Majchrzak - IV miejsce

     Pierwszą piątkę zamknął Tomasz Bryl (nurkowanie, Janowiec Wlkp.) - 1.741 pkt. Wicemistrz świata we freedivingu (nurkowanie na wstrzymanym oddechu) podczas mistrzostw w Mariborze uzyskał czas 7 minut i 15 sekund. Pod jego nieobecność nagrodę odebrała siostra, która wraz z burmistrzem Janowca Maciejem Sobczakiem przybliżyła uczestnikom balu na czym polega ten nietuzinkowy sport.
    Szóste miejsce zajął Paweł Bratkowski (hokej na trawie, LKS Rogowo) - 1.381 pkt. Od 9 lat reprezentuje barwy klubowe, reprezentant kraju do lat 15 i 18, obecnie w kadrze do lat 21. Jest uczniem II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, uznany za najlepszego zawodnika OOM w Łodzi. Nie mógł być obecny na balu, gdyż z kadrą narodową przygotowywał się w RPA do turnieju kwalifikacyjnego do olimpiady w Pekinie, który odbędzie się w Kakamigaharze (Japonia). Nagrodę w jego imieniu odebrał brat Przemysław.
    Siódme miejsce przypadło Maciejowi Wrzesińskiemu (hokej na trawie, LKS Gąsawa) - 1.143 pkt. Kapitan zespołu występuje na pozycji pomocnika, wyróżnia się pracowitością i skutecznością w grze. Jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Laskach Wielkich.
    Ósme miejsce zajął Artur Jasek (hokej na trawie, LKS Rogowo) - 1.078 pkt. Zalicza się do czołowych bramkarzy w Polsce, obdarzony świetnym refleksem. Całym sercem oddany hokejowi na trawie, nieprzerwanie od 16 lat broni wiernie barw klubowych.

slupski.jpg
Dariusz Słupski - X miejsce
bratkows.jpg
Przemysław Bratkowski przekaże nagrodę za VI miejsce swojemu bratu Pawłowi

    Czytelnicy docenili także sukcesy Filipa Śniadeckiego przyznając mu dziewiąte miejsce (wioślarstwo, Lotto Bydgostia) - 918 pkt. Drużynowy mistrz Polski, zajął także 1. miejsce w mistrzostwach Bydgoszczy, 2. w mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy, długodystansowych MP w Warszawie i w pucharze Brdy, 3. miejsce w regatach otwarcia sezonu w Kruszwicy i mistrzostwach Bydgoszczy na ergometrze. Nie mógł jednak przybyć na bal, gdyż wyjechał na obóz kondycyjny w góry. Nagrodę w jego imieniu odebrała mama Magdalena Śniadecka.
   Na dziesiątej pozycji uplasował się Dariusz Słupski - (piłka nożna, Sparta Janowiec Wlkp.) - 893 pkt. Czołowy piłkarz sprawdza się zarówno w obronie jak i w ataku. Wyróżnia się szybkością, dokładnością i dobrą kondycją przez cały mecz. Jest ambitny, dyspozycyjny, lubiany przez kolegów z zespołu i kibiców.
    Najpopularniejszym sportowcom, trenerowi i działaczowi Pałuk w 2007 roku Atlasy, puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, burmistrz Żnina Leszek Jakubowski, burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak, wójt Rogowa Józef Sosnowski oraz wydawca i redaktor naczelny Pałuk  Dominik Księski. Obecny był także burmistrz Kcyni Tomasz Szczepaniak.

sniadeck.jpg
Puchar dla Filipa Śniadeckiego - IX miejsce, odebrała jego mama Magdalena
jasek.jpg
Artur Jasek - VIII miejsce wszystkie
    fot. Remigiusz Konieczka

    XVI plebiscyt Tygodnika Lokalnego Pałuki  przeszedł do historii.
    Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Czytelnikom, którzy nadesłali  kupony i SMS-y, a szczególnie głównemu sponsorowi Zenonowi Flejterowi - właścicielowi Przedsiębiorstwa Handlowego ROLMET z
siedzibami w Żninie, Mogilnie, Janowcu Wlkp. i Barcinie, zespołowi muzycznemu Marek, Jacek i Iza oraz dyrektorowi Pałacu w Lubostroniu Andrzejowi Budziakowi i wszystkim pracownikom, którzy włączyli się w przygotowanie Balu Sportu. A sportowcom życzymy sukcesów w 2008 roku.
   
MIEJSCA OD11. DO 30.
    11. Maciej Książkiewicz (piłka nożna, LZS Jadowniki ) - 890 pkt
    12. Krystian Flejter (piłka nożna, LZS Jadowniki) - 828 pkt
    13. Szymon Staniszewski (windsurfing, Team Żnin) - 728 pkt
    14. Radosław Stelmaszewski (piłka nożna, KS Pałuczanka Żnin) - 726 pkt

ple39-jm.jpg
A teraz do dna za najpopularniejszych
fot. Jacek Mielcarzewicz
   
IMG_6838.jpg
Toast wznoszą Jadowniki
fot. Jacek Mielcarzewicz
  
ple93-jm.jpg
Ruszyła maszyna losująca nagrody wśród kuponów nadesłanych przez Czytelników
fot. Jacek Mielcarzewicz
  
ple74-jm.jpg
O! la, la, la 
fot.
Jacek Mielcarzewicz

    15. Paweł Spychała (wędkarstwo, ZW Wełna Rogowo) - 686 pkt
    16. Joanna Olszanowska (tenis stołowy, UZTS Barcin ) - 637 pkt
    17. Roman Jarmuż (sport modelarski, LOK Żnin) - 635 pkt
    18. Artur Hoffmann (piłka siatkowa, Delecta Bydgoszcz) - 617 pkt
    19. Wiesław Maciejewski (piłka nożna, LZS Grochowiska Księże) -544 pkt
    20. Piotr Rożek (hokej na trawie, LKS Gąsawa) - 488 pkt 

IMG_6789.jpg
W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników
    fot. Remigiusz Konieczka
  
ple55-jm.jpg
Przy stoliku redakcyjnym panowała wesoła atmosfera   
     fot. Jacek Mielcarzewicz
  
ple52-jm.jpg
Koalicja janowiecko-rogowska ucztowała w bibliotece
     fot. Jacek Mielcarzewicz

MIEJSCA OD 21. DO 30.
    21. Bartosz Pacholski (piłka nożna, Dąb Barcin) - 485 pkt

    22. Sebastian Seifert (bilard, UKS Łabiszynianka) - 468 pkt
    23. Robert Małecki (koszykówka, Bonduelle Gniewkowo) - 447 pkt
    24. Michał Kurdelski (lekkoatletyka, Kcynia/Zawisza) - 348 pkt
    25. Michał Kowalski i Adrian Skrzypczak (żeglarstwo, MKŻ Żnin) - 311 pkt
    26. Robert Tomaszewski (piłka nożna, Victoria Koronowo) - 299 pkt
    27. Łukasz Masłowski (lekkoatletyka, UKB Szubin) - 292 pkt
    28. Michał Stodolny (lekkoatletyka, Kołaczkowo) - 282 pkt
    29. Kamil Kala (piłka nożna, Noteć Łabiszyn) - 233 pkt
  
  30. Marcin Najdul (piłka nożna, Orzeł Kcynia) - 191 pkt

komisarz plebiscytu

Grzegorz Berdysz
Pałuki nr 834 (6/2008)

 

   Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry