Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

W redakcji Pałuk w Żninie wszyscy zainteresowani mogą uzyskać pomoc inspektora pracy oraz doradców podatkowych. Na czas wakacji letnich dyżury są jednak zawieszone.

    PORADY PODATKOWE

    W redakcji Pałuk raz w miesiącu można było zasięgnąć bezpłatnej pomocy doradców podatkowych z Kancelarii Doradztwa Podatkowego Mariusza Gotowicza, którzy zainteresowanych zapraszali na swoje dyżury do pokoju 101 (parter). Odpowiadali oni także na pytania zadane podczas dyżuru za pośrednictwem telefonu (52-30-209-28). Niestety z powodu epidemii koronawirusa dyżury odbywają się wyłącznie za pośrednictwem telefonu pod numerem: 52-303-14-42.

     Porady związane są z szeroko rozumianym prawem podatkowym, w tym w szczególności podatkiem dochodowym od osób fizycznych (m.in. ulgi i rozliczenia w zeznaniach rocznych), spadkami oraz darowiznami, podatkami lokalnymi oraz wszelkimi sprawami o tematyce podatkowej.

Terminy najbliższych dyżurów:

* 8 maja, 10.00-12.00, przyjmujemy pytania do inspektora pracy, pytanie można nagrać dzwoniąc na automat zgłoszeniowy numer 52-303-00-11,

* 22 maja, 11.00-13.00, dyżur telefoniczny doradcy podatkowego, tel. 52-303-14-42.

    Dyżury odbywają się w piątki w godzinach 11.00-13.00, a o dokładnych datach spotkań na bieżąco informujemy w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki oraz na naszej stronie internetowej

    PORADY INSPEKTORA PRACY

    Od kilku lat raz w miesiącu (piątek, 10.00-12.00) w redakcji Pałuk porad z zakresu prawa pracy udziela inspektor Państwowej Inspekcji Pracy Krzysztof Krzemień. Na spotkanie z nim można było przyjść osobiście (pokój 101 na parterze) lub dzwonić pod numer 52-30-209-28. Niestety z powodu epidemii koronawirusa dyżury zostały odwołane. Można jednak kierować do naszej redakcji pytania, które przekażemy inspektorowi pracy, a odpowiedzi na te zgłoszone wątpliwości będziemy publikować w papierowym wydaniu naszego tygodnika. 

    Osoby, które chciałyby zapytać o coś z zakresu prawa pracy mogą także pisać na adres: kancelaria@bydgoszcz.pip.gov.pl. W treści korespondencji wymagane są imię, nazwisko oraz adres. W przypadku ich braku automatycznie zostaje wysłana wiadomość z prośbą o uzupełnienie, a wniosek zostaje przyjęty do realizacji dopiero po uzupełnieniu braków. Zapytania skierowane zostają do sekcji PIP, która w terminie 30 dni zobowiązana jest udzielić odpowiedzi. Jak mówi inspektor pracy Krzysztof Krzemień pytający nie powinni obawiać się ujawnienia swoich danych, ponieważ pracowników PIP obowiązuje tajemnica służbowa.

 

    Zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem skrzynek mailowych oraz do osobistego lub telefonicznego korzystania z porad dyżurujących specjalistów.

    Odpowiedzi ekspertów na niektóre zadawane do tej pory pytania publikujemy tutaj.

Mirosława Roszak, 5 V 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry