Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Ksiądz Klemens Zieliński, Jan Bembnista, Walenty Dypczyński i Wacław Kalka, to kolejni czterej dawni mieszkańcy Szubina uhonorowani na pamiątkowych tabliczkach umieszczonych w Szubinie na budynkach, w których mieszkali.

Odsłonięcie tablicy poświęconej Wacławowi Kalce fot. Remigiusz Konieczka
Odsłonięcie tablicy poświęconej Wacławowi Kalce fot. Remigiusz Konieczka

     Spacer śladami dawnych mieszkańców rozpoczął się przy plebanii kościoła pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie. To tam mieszkał ks. Klemens Zieliński, przedwojenny proboszcz parafii. Po odsłonięciu tabliczki uczestnicy spaceru przeszli na ul. Sienkiewicza, na Rynek, a na koniec na ul. 3 Maja.

     Tabliczki poświęcone szubińskim działaczom niepodległościowym są elementem realizacji drugiego etapu projektu pod nazwą System Informacji Wizualnej dla upamiętnienia 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, który jest dofinansowany z dotacji powiatu nakielskiego.

     Szerzej o uhonorowanych w papierowym wydaniu tygodnika Pałuk i w czwartek, 12 grudnia. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Remigiusz Konieczka, 9 XII 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry