Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

6 kwietnia odeszła znana barcińska poetka Jadwiga Stróżykiewicz. W tym roku skończyłaby 75 lat. Na swoim koncie miała osiem tomików poezji i wiele wierszy w publikacjach zbiorowych. Dwa lat temu świętowała 25-lecie pracy twórczej.

Jadwiga Stróżykiewicz fot. Magdalena Kruszka
Jadwiga Stróżykiewicz fot. Magdalena Kruszka

     Jadwiga Stróżykiewicz słynęła nie tylko z tego, że pisała wiersze. Organizowała także spotkania z pisarzami w ramach Klubu Polskiej Książki. Sama chętnie brała udział w wydarzeniach kulturalnych. Jej hobby było też kolekcjonowanie kapeluszy. Właśnie w takim nakryciu głowy najczęściej można było ją spotkać. Nie było jej także obojętne środowisko. Swego czasu brała udział w proteście przeciwko budowie spalarni w gminie Barcin.

     W ostatnim czasie stan zdrowia ograniczał jej możliwość bywania na imprezach organizowanych w Barcinie. Była jednak stałą bywalczynią spotkań w barcińskiej książnicy, gdzie niejednokrotnie sama występowała jako poetka i kolekcjonerka kapeluszy.

     Cześć Jej pamięci!

Magdalena Kruszka, 8 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry