Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

1 października okręt wojenny z prochami admirała Józefa Unruga i jego żony Zofii dopłynie z francuskiego Brestu do Polski. W poniedziałek i we wtorek na Helu i w Gdyni odbędą się uroczystości pogrzebowe dowódcy polskiej floty w czasie wojny obronnej 1939 r.

     Józef Unrug był właścicielem i mieszkał w majątku w Sielcu (gm. Żnin). Postać wiceadmirała Józefa Michała Unruga, dowódcy obrony polskiego Wybrzeża we wrześniu 1939 r. przedstawialiśmy na naszych łamach kilkakrotnie. Po raz pierwszy w 1995 r. w artykule Plecami do ludzi i do narodowego dziedzictwa. Ostatni raz przed dwoma tygodniami (Pałuki nr 37/2018).

     Uroczystości pogrzebowe dowódcy polskiej floty i obszaru nadmorskiego w kampanii wrześniowej 1939 r. rozpoczęły się jeszcze w zeszłym tygodniu. Mają one wpisywać się jako pewien symbol w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia powstania polskiej Marynarki Wojennej.

     O szczegółach piszemy w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 27 września. Tego nie przeczytacie w internecie. Tygodnik Pałuki można kupić w naszych punktach kolportażu lub w naszym sklepie internetowym.

(kg), 26 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry