Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Wkrótce ukaże się trzecia płyta Remigiusza Kuźmińskiego. Jej wydanie zaplanowane jest na lipiec, a promocja odbędzie się jesienią.

Remigiusz Kuźmiński podczas występu w barcińskiej bibliotece fot. Magdalena Kruszka
Remigiusz Kuźmiński podczas występu w barcińskiej bibliotece fot. Magdalena Kruszka

     Mieszkańcy Pałuk mieli niejednokrotnie poznać wokalny talent Remigiusza Kuźmińskiego, gdyż wielokrotnie występował on wraz z Darią Wójcik zarówno w Barcinie, jak i w okolicznych miejscowościach. Często gościł w barcińskiej bibliotece, gdzie promował swoje kolejne płyty i obchodził dziesięciolecie pracy twórczej.

     Remigiusz Kuźmiński to rodowity Pałuczanin urodzony w Szubinie. Pochodzi z Zalesia Barcińskiego, w którym wychowywał się przez pierwsze lata swojego życia. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej. Wcześniej ukończył również Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej. Jest dyplomowanym wokalistą i dyrygentem z tytułem magistra sztuki.

     Nowa płyta, która ma ukazać się w lipcu zawierać będzie siedem kompozycji, z których cztery to utwory autorstwa i współautorstwa Remigiusza Kuźmińskiego, a trzy to utwory innych kompozytorów, ale wykonane w autorskich interpretacjach. Album zwierać będzie nastrojowy gatunek pop - jazzu, musicalu oraz piosenki literackiej.

     - Jest to muzyka niszowa z kręgu muzyki tak zwanej trudnej, zarówno pod kątem wykonawczym jak i trudnej pod kątem odbioru - przyznaje Remigiusz Kuźmiński. - Repertuar jest na poziomie akademickim, czyli stopniem trudności i powagi wykonawczej sięgający świata edukacji artysty.

     Płyta nie będzie na sprzedaż, gdyż nie została objęta wydawnictwem fonograficznym. Wyprodukowana będzie w małym nakładzie własnym sumptem przez samego Remigiusza Kuźmińskiego, który współpracuje od wielu lat z Wytwórnią Nagraniową MG Studio z Bydgoszczy. Artysta obdarowuje swoimi płytami zazwyczaj bliskich i znajomych, a także zaprzyjaźnione z nim instytucje organizujące jego koncerty. Jednakże od dnia premiery utworów z najnowszej płyty będzie można wysłuchać na stronie internetowej Remigiusza Kuźmińskiego.

     Promocja płyty planowana jest na jesień i będzie połączona z koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Magdalena Kruszka, 22 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry