Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

20 lipca do studia nagrań wchodzi Remigiusz Kuźmiński pochodzący z Zalesia Barcińskiego. Będzie on nagrywał swoją trzecią płytę, a w październiku w barcińskiej bibliotece będzie obchodził dziesięciolecie pracy twórczej.

Remigiusz Kuźmiński na swoim koncie ma już dwie płyty. Wkrótce rozpocznie nagrywać trzecią. fot. Magdalena Kruszka
Remigiusz Kuźmiński na swoim koncie ma już dwie płyty. Wkrótce rozpocznie nagrywać trzecią. fot. Magdalena Kruszka

     Równo dziesięć lat temu Remigiusz Kuźmiński skończył studia muzyczne, ale w swoim rodzinnym lokalnym środowisku dał się poznać dopiero w ostatnich latach, kiedy zaczął koncertować w Barcinie, Łabiszynie i Żninie. Jednak od najmłodszych lat śpiewał i występował w różnych programach telewizyjnych, między innymi był uczestnikiem programów Klip Klaps - najmłodsza lista przebojów, Start w TVN-ie, meta na scenie, Droga do gwiazd i Twój problem, nasza głowa. Startował w poznańskich castingach do pierwszej edycji programu Idol. Wziął też udział w specjalnym wydaniu programu Szansa na sukces, który kręcony był na plaży głównej w Łebie.
     Remigiusz Kuźmiński ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie wokalistyki i w klasie dyrygentury. Tam kształcił technikę wokalną i dyrygencką w zakresie jazzu, muzyki estradowej i muzyki klasycznej. Style muzyczne, które prezentuje w swojej twórczości, to pop, jazz, soul, musical, gospel, pop-opera i poezja śpiewana. Wykonuje także muzykę chrześcijańską, literacką, aktorską i filmową. Ma na swoim koncie dwie płyty solowe. Pierwszy album ukazał się jesienią 2016 roku i zawiera muzykę pop, jazz, soul, natomiast 1 maja 2017 roku, w dzień 36. urodzin artysty, ukazała się jego druga płyta, która obejmuje wybrane utwory musicalowo-filmowe. Od 20 lipca będzie nagrywał pierwszą płytę duetową, na której znajdą się piosenki śpiewane wraz z Darią Wójcik, organistką z parafii w Szymborzu. Remigiusz Kuźmiński koncertował już z nią w duecie, między innymi w barcińskiej bibliotece, ale także podczas ubiegłorocznych dożynek gminnych w Sadłogoszczy. Na płycie znajdą się piosenki z musicali, operetek, a także utwory z gatunku pop-opery. Remigiusz Kuźmiński liczy, że nowy krążek ukaże się jeszcze w tym roku.
     Publiczność pałucka mogła go poznać zaledwie dwa lata temu. Przyznaje, że wcześniej związany był raczej z bydgoską sceną muzyczną, między innymi z Operą Nova i z chórem pop-gospelowym Quadrans. W Barcinie jako dyrygent wystąpił po raz pierwszy w 2015 roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potem zaczął występy wokalne. W 2015 roku wystąpił na dożynkach gminnych w Piechcinie, a rok później na dożynkach gminnych w Sadłogoszczy. Koncertował także w Barcinie, między innymi przy okazji sympozjum Jakuba Wojciechowskiego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin oraz z okazji Dnia Kobiet. Śpiewał w Łabiszynie podczas Święta Niepodległości, podczas Łabiszyńskich Spotkań z Historią oraz dla seniorów podczas Łabiszyńskiego Zjazdu Seniorów. W marcu 2016 roku odbył się koncert promujący jego twórczość w Żnińskim Domu Kultury. Wystąpił tam z Darią Wójcik przy akompaniamencie Adriany Wdziękońskiej.
     W planach ma kolejne koncerty i występy, między innymi koncert kolęd i pastorałek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin, ale także ważną dla niego uroczystość, czyli dziesięciolecie pracy twórczej, które ma się odbyć w październiku w barcińskiej książnicy. Na razie jednak całą uwagę poświęca tworzeniu nowej płyty.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1327 (29/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry