Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
 • Dziecko zdolne
  środa, 05 listopada 2008 Odsłony: 5163

       Już od najmłodszych lat można zaobserwować między dziećmi wyraźne różnice indywidualne. W psychologii określa się je mianem zdolności. Dotyczą one m.in. szybkości i poprawności myślenia, tempa i łatwości wykonywania różnych działań, bogactwa i oryginalności pomysłów.

  Czytaj więcej...

 • Czy moje dziecko ma autyzm?
  wtorek, 10 czerwca 2008 Odsłony: 8908

  W ostatnich latach pojawia się w mediach bardzo dużo informacji na temat autyzmu. Są to zarówno artykuły, programy telewizyjne, audycje radiowe, filmy dokumentalne także filmy fabularne. W filmach fabularnych najczęściej przedstawia się osoby z tym zaburzeniem jako obdarzone nieprzeciętnymi zdolnościami czy umiejętnościami. Jednak oblicza autyzmu są różne. Czasami rodzice dzieci z różnymi opóźnieniami rozwojowymi czy też ze specyficznymi zachowaniami, czerpiąc wiedzę tylko z popularnych źródeł, doszukują się u swoich dzieci autyzmu bądź jego cech. Warto w takim przypadku zamiast samemu diagnozować czy też niepotrzebnie niepokoić, zwrócić się chociażby do lekarza rodzinnego czy psychologa, który pomoże rozwiać nasze niespokojne myśli bądź podpowie gdzie udać się na specjalistyczną diagnozę.

  Czytaj więcej...

 • Dziecko i telewizja
  piątek, 21 marca 2008 Odsłony: 4714

      Telewizja i gry komputerowe stały się wśród dzieci tak popularne, że trudno znaleźć takie, które nie spędza przed telewizorem lub komputerem kilku godzin dziennie. Zapracowani rodzice sadzają swoje maluchy przed telewizorami, by móc zająć się obowiązkami domowymi. Sami często po ciężkim dniu odpoczywamy wpatrując się w ekran. Dzieci nas podpatrują i robią to samo. W ciągu tygodnia mogą zobaczyć kilka tysięcy morderstw oraz mnóstwo innych zbrodni od rabunków i gwałtów po bombardowania i pobicia. Ponadto kilka „scen łóżkowych" na godzinę. Są także celem tysięcy reklam. Wszystko to za sprawą sprzętu, który w domu uważa się za najważniejszy.

  Czytaj więcej...

 • Jak radzić sobie z napadami buntu i złości u dzieci
  piątek, 14 marca 2008 Odsłony: 8919

  Jedną z najczęstszych przyczyn, które prowadzą do napadu złości i buntu u dzieci jest chęć zwrócenia na siebie uwagi, gniew, frustracja lub też chęć zdobycia czegoś na czym w danej chwili dziecku zależy np. zabawki, słodyczy. Napady złości, buntu są czymś naturalnym w procesie rozwoju dziecka. Im dziecko mniejsze tym napadów takich jest więcej. Wynika to z tego, iż dwu-, trzylatki nie panują jeszcze nad swoimi emocjami i trudniej jest im zrozumieć pewne rzeczy. Dzieci mają prawo wyrażać swoje emocje. Problem pojawia się wówczas gdy dziecko reaguje buntem, płaczem na każdą trudną dla niego sytuację, co w konsekwencji doprowadza do ostateczności wielu rodziców i utrudnia normalne funkcjonowanie rodziny.

  Czytaj więcej...

 • Dziecięca złość w wieku przedszkolnym
  piątek, 14 marca 2008 Odsłony: 5130

  W kolejnym spotkaniu w ramach Akademii Rodzica chciałabym przyjrzeć się z Państwem dziecięcej złości. Tej niezwykłej sile motywującej nasze dzieci do zachowań nieraz bardzo dla nas trudnych. Każdy rodzic w pewnym momencie stając wobec agresywnych zachowań własnego dziecka zadaje sobie pytanie, skąd biorą się takie silne emocje w życiu małego, kilkuletniego szkraba, co jest przyczyną jego reakcji i przede wszystkim jak sobie poradzić z zachowaniem, które trudno zaakceptować.

  Czytaj więcej...

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry