Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu kupić coś z oferty naszego sklepu, zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

Regulamin
Logowanie   Rejestracja

TU MOŻESZ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKI I PŁYTY WYDAWNICTWA WULKAN
Ilość
Cena

Katarzyna Wodniak, Moja Przyjaciółka 1934-1939. Przebój prasowy Żnińskich Zakładów Wydawniczych, format 21 x 25 cm, stron 218 + 53 strony ilustracji


Książka jest monografią "Mojej Przyjaciółki" - pisma kobiecego, wydawanego w latach 1934-1939 w Żninie. Dwutygodnik wydawany w nakładzie 250.000 egzemplarzy był niezwykłym osiągnięciem Zakładów Wydawniczych Alfreda Krzyckiego, który stworzył pismo nowoczesne i ciekawe, a także - jak czytamy we wstępie - będące niezwykle udaną próbą stworzenia kobiecej przestrzeni medialnej w czasach II Rzeczpospolitej. To na fundamentach tego tytułu, który przestał się ukazywać z powodu wojny i nie miał pozwolenia na wznowienie od komunistycznej władzy, stworzona została "Przyjaciółka" - zazwyczaj traktowana jako byt ahistoryczny, a będąca tak naprawdę plagiatem wydawniczym żnińskiego tytułu. Książka Katarzyny Wodniak przedstawia ważną część historii prasy polskiej - sensacyjne i nieznane poza Żninem przedsięwzięcie prowadzone w iście amerykańskim stylu w wielkopolskim mieście, liczącym wówczas kilka tysięcy mieszkańców. Książka została wydana we współpracy z Wydawnictwem UKW w Bydgoszczy.

Zamówienia na książki są już przyjmowane. Wysyłka pierwszych egzemplarzy od poniedziałku, 29 czerwca. Osoby, które chcą zamówić książkę w ilościach hurtowych lub z wysyłką za granicę proszone o kontakt: ogloszenia@paluki.tygodnik.pl.


50.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Maxie C. Maultsby Jr., Mariusz Wirga, Michael DeBernardi, ABC Twoich emocji, format 20,5 x 25,5 cm, 256 stron


ABC twoich emocji pomaga zrozumieć, w jaki sposób emocje wpływają na człowieka - oraz to, że może też być odwrotnie. Wyjaśnia, dlaczego nie musimy być więźniami swoich emocji. Emocje bywają pozytywne, neutralne lub negatywne i wszystkie są potrzebne, ale bywa, że zaczynają przeszkadzać w życiu. Jak odzyskać nad nimi kontrolę? Jak odkrywać i radzić sobie z myślami, które są dla nas niezdrowe, szkodzą nam, niszczą nasze relacje? Z myślami, które są dla nas jak trucizna? Co nam da zrozumienie mechanizmu dysonansu poznawczo-emocjonalnego? Dlaczego niepowodzenie jest jednym z fundamentów powodzenia? Tego właśnie dowiesz się z tej książki. Osoby, które chcą zamówić książkę w ilościach hurtowych lub z wysyłką za granicę proszone o kontakt: ogloszenia@paluki.tygodnik.pl.

18 września 2019 na antenie TVP Polonia wyemitowany został odcinek programu Halo Polonia z udziałem dr. Mariusza Wirgi. Materiał można obejrzeć klikając tutaj

40.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Tygodnik Pałuki, format 29,5 x 40 cm, 28 stron + 12 stron wkładki, cena 3,90 + 2,60 (koszt wysyłki)


Tygodnik Pałuki ukazuje się w czwartki, a publikowane są w nim informacje lokalne z gmin: Barcin, Gąsawa, Janowiec, Kcynia, Łabiszyn, Rogowo, Szubin, Żnin. Porusza m.in. sprawy społeczne, gospodarcze, polityczne. Zamieszcza informacje, których nie ma w internecie.


Przy podawaniu nazwiska odbiorcy prosimy dopisać datę wydania zamawianego egzemplarza tygodnika.
6.50 zł
* * *
Ilość
Cena

Tygodnik Pałuki, format 29,5 x 40 cm, 28 stron + 12 stron wkładki, cena 3,90 + 2,60 (koszt wysyłki)


Tygodnik Pałuki ukazuje się w czwartki, a publikowane są w nim informacje lokalne z gmin: Dąbrowa, Jeziora Wielkie, Mogilno, Orchowo, Strzelno, Trzemeszno. Porusza m.in. sprawy społeczne, gospodarcze, polityczne. Zamieszcza informacje, których nie ma w internecie.


Przy podawaniu nazwiska odbiorcy prosimy dopisać datę wydania zamawianego egzemplarza tygodnika.
6.50 zł
* * *
Ilość
Cena

Maxie C. Maultsby, Racjonalna Terapia Zachowania, przekład: Mariusz Wirga, format 17 x 24 cm, 336 stron, wydanie trzecie, uaktualnione i poprawione.


Maxie C. Maultsby jr., profesor psychiatrii i dziekan Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie wykorzystując wiele najistotniejszych osiągnięć współczesnej psychologii i neurofizjologii przedstawia w książce logiczny i łatwy do opanowania system psychoterapii. Recenzja naukowa: dr hab. Józef Binnebesel, profesor UMK. Książka stosowana w psychoterapii jako uzupełnienie konwencjonalnego leczenia chorych na nowotwory złośliwe, przydatna przy leczeniu uzależnień, w hospicjach. Polecana jako lektura dla studentów. Osoby, które chcą zamówić książkę w ilościach hurtowych lub z wysyłką za granicę proszone o kontakt: ogloszenia@paluki.tygodnik.pl.
69.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Dominik Księski, Tylko tu, płyta CD, 17 piosenek, 43 minuty muzyki.

Druga płyta Dominika Księskiego, prezentująca wybór napisanych przez niego piosenek, tworzonych od lat osiemdziesiątych do dziś. Uzupełnione są pierwszymi polskimi tłumaczeniami pieśni rosyjskich bardów: Jurija Wizbora i Jurija Kukina oraz utworami innych autorów – między innym przewodnika beskidzkiego Piotra Szuckiego. Dołączona książeczka ze słowami piosenek, ilustrowana zdjęciami z turystycznych szlaków. Nabywcę lojalnie ostrzegamy: słuchanie tej płyty skutkuje chęcią natychmiastowego wyjazdu w góry.
25.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Janusz Księski, Miasteczko niczyje, miękka oprawa, format 14,5 x 21 cm, 188 stron

Powieść w 46. odcinkach publikowana była na łamach kolejnych numerów tygodnika Pałuki w 1997 roku. Teraz została wydana w formie książki. Akcja dzieje się na kresach wschodnich Polski w czasie II wojny światowej. W książce przeplatają się losy Polaków, Białorusinów i Żydów, którzy doświadczają trudów okupacji sowieckiej i niemieckiej oraz stykają się z grupami partyzanckimi. Nie jest to historia o bohaterskiej walce na polu bitwy, ale raczej walce o przeżycie mieszkańców tych terenów w czasie tej niedawnej wojny.
29.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Feliks Malinowski, Legendy pałuckie, format 16,5 x 24, 204 strony


„Legendy pałuckie" Feliksa Malinowskiego to 19 wydanie zbioru. Składają się na nie 34 legendy, z których część jest publikowana po raz pierwszy. Książkę można nabyć w oprawie twardej i miękkiej (wtedy za 29 zł). Autorami ilustracji są Igor i Anna Mikoda.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Feliks Malinowski, Legendy pałuckie, format 16,5 x 24, 204 strony


„Legendy pałuckie" Feliksa Malinowskiego to 19 wydanie zbioru. Składają się na nie 34 legendy, z których część jest publikowana po raz pierwszy. Książkę można nabyć w oprawie miękkiej i twardej (wtedy za 39 zł). Autorami ilustracji są Igor i Anna Mikoda.
29.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Łabiszyn i okolica na starej widokówce, twarda oprawa, format 20 x 20 cm, 132 strony


Książka zawiera 79 pocztówek datowanych na lata od 1899 do 1943 roku. Na widokówkach - sztandarowe obiekty Łabiszyna: młyn, kościół św. Mikołaja, łabiszyński rynek oraz budynki, które już nie istnieją: kościół ewangelicki, północna pierzeja rynku, wieża ciśnień. Kilka stron poświęconych jest na wizerunki pałacu w Lubostroniu, są też zdjęcia Nowego Dąbia, Jabłówka czy Buszkowa. Album opatrzony jest wstępem autora o historii i specyfice Łabiszyna, o miejscach utrwalonych na pocztówkach mówią także mieszkańcy gminy. Wszystkie teksty książki mają swoją wersję angielską. - Przyjrzyjmy się dokładnie ulicom - zachęcał Autor na promocyjnym spotkaniu z czytelnikami w Łabiszynie. - To początek XX wieku, a jest sieć elektryczna, lampy gazowe, wybrukowane ulice - taka infrastruktura komunalna była wtedy rzadkością. Widać, jak doskonale zorganizowane było to miasto, jakie miało wspaniałe urządzenia komunalne i jakie było ładne.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Damian Zieliński, Dzieciństwo w czasach wojny, miękka oprawa, format 14,5 x 21 cm, 48 stron


"Dzieciństwo w czasach wojny" przynosi obraz II wojny światowej w Żninie. Książka zawiera rozszerzone w stosunku do poprzednich publikacji trzy szkice autobiograficzne: Nieludzkie lata, Koniec wojny, Dzieciństwo w czasach wojny.
14.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Wojciech Kowalczyk, Nie mam wprawy w umieraniu, format 14,5 x 20,5 cm, 120 stron

"Nie mam wprawy w umieraniu" Wojciecha Kowalczyka to pierwszy tomik wydany w serii "Poezja Proza Poznańskich Polonistów". Jak pisze recenzent: "jest cennym poetyckim zapisem konfrontacji z przeznaczeniem, i to jest jego wymiar poznawczy. Ale zarazem jest to pełen barw i obrazów taniec poezji na przekór śmierci. Kiedy jeszcze siły na to pozwalały, autor zbioru w dłuższych wierszach oswajał chorobę zapisami chwil, dotknięciami świata realnego, podejmował dialogi kulturowe. Kiedy zaś siły zaczęły go opuszczać i jego świat począł się kurczyć do szpitalnej sali, łóżka i stolika, to krótka forma o szacownej tradycji stała się sposobem odpychania chaosu i odnawiania kontaktu ze światem."
21.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Jacek Kowalski, Blokomachia, płyta CD, 17 piosenek, 40 minut muzyki.


Zanurz się, słuchaczu, w świat niepublikowanych wcześniej piosenek Jacka Kowalskiego z lat osiemdziesiątych – czyli w opozycyjną studencką bohemę tamtego czasu. Sterczy nad nią betonowy kościół winogradzki, a podniebne duchy nucą psalmy. Jedni obywatele płaszczą się po Komitetach, inni (a czasem ci sami) - kują beton, by zrobić trawniki i klomby. W tych piosenkach pachną stare pociągi, zsypy w blokach, a podziemny drukarz deklaruje: „słodko i zaszczytnie siedzieć za Ojczyznę, odnosząc grzywnę i bliznę”. Jest tu liryka, epika i dramat. Hasło reklamowe tej płyty: - Czy brałeś udział w strajkach studenckich? Jeśli nie – kup egzemplarz. Jeśli tak – kup dwa!
25.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Barcin i okolica na starej widokówce, twarda oprawa, format 20 x 20 cm, 116 stron.

Album z reprodukcjami 68 pocztówek, pochodzących z pierwszej połowy XX wieku pozwala nam udać się w wyjątkową podróż po gminie Barcin, podczas której z różnych stron docieramy do rynku, następnie wędrujemy ulicami miasta obserwując jego infrastrukturę i podziwiając zabytkowe obiekty kultu religijnego, by po długim spacerze odpocząć nad malowniczym terenem roztaczającym się wzdłuż Noteci. Mamy też możliwość uporządkowania i dopełnienia wycieczkowych wrażeń, oglądając panoramę miasta i gminy oraz udając się za jej kulisy, czyli do okolicznych miejscowości, wbrew pozorom otwierających przed nami nie mniej ciekawe obrazy. To, że się nie zgubimy podczas wyprawy poza centrum gminy, zapewniają umieszczone na wyklejkach wyjątkowe mapy pochodzące z okresu zaborów, jak i z czasów niepodległości. Możemy na nich odnaleźć bliskie nam miejscowości oraz zapoznać się z ich nazewnictwem pod pruskim panowaniem. Wstęp historyczny, wypowiedzi mieszkańców, spis wydawców – wszystkie teksty także przetłumaczone na język angielski.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Janowiec Wielkopolski i okolica na starej widokówce, twarda oprawa, format 20 x 20 cm, 108 stron.


Książka zawiera reprodukcje 73 pocztówek wydanych od 1898 do 1945 roku. Pod każdą widokówką umieszczone są napisy w języku polskim, jest też angielskie tłumaczenie, dzięki czemu album może być doskonałym prezentem także dla cudzoziemców. Książka zawiera wstęp historyczny (również w wersji angielskiej), o miejscach utrwalonych na pocztówkach mówią także mieszkańcy gminy. Na wklejkach są mapy okolic Janowca.
39.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Zbigniew Zwierzykowski, Żnin na dawnych pocztówkach, format 20 x 20 cm, 156 stron.


Album z reprodukcjami 122 pocztówek z widokami Żnina z lat 1898-1945. Reprodukcje w skali 1:1, bez retuszu, w oryginalnych kolorach. Publikacja zawiera wstęp historyczny i indeks wydawców pocztówek a także współczesne wypowiedzi osób związanych z miejscami widocznymi na zdjęciach. Wyklejki zdobią niepublikowane plany Żnina z początku ubiegłego wieku. Wstęp i pozostałe materiały są też opublikowane po angielsku.
49.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Moja przygoda w Pałukach, format 16,5 x 23,7 cm, 214 stron.


Zbiór tekstów autorstwa pracowników i współpracowników tygodników Pałuki oraz Pałuki i Ziemia Mogileńska. Lektura lekka, łatwa i przyjemna zawierająca historie z życia wzięte, czyli zdarzenia, które zaistniały podczas pracy w redakcji lub związane z nią. Książka zawiera także tekst o niezależnej prasie lokalnej, a napisana została i wydana z okazji jubileuszu 20-lecia Pałuk.
19.90 zł
* * *
Ilość
Cena

Dominik Księski, "Pojedziemy", płyta CD, 16 piosenek, 40 minut muzyki.

25.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Mirosław Binkowski, Mój słownik gwary pałuckiej, wydanie drugie, miękka oprawa, format 20 x 16 cm, 152 strony.


Mój Słownik Gwary Pałuckiej jest owocem dziesięciu lat pracy, gromadzenia materiału i opracowywania go. Zawiera bogaty zbiór słownictwa i związków wyrazowych, przykłady użycia ich w kontekstach oraz omówienie osobliwości wymowy, odmiany gramatycznej a także specyfiki regionalnych form imion i nazwisk. Uzupełnieniem słownika jest rozszerzona wersja zbioru Mój downiejszy Żnin, zawierająca między innymi skecz Piyrduśnice oraz wzbogacony o nuty wiersz Jo to mom szplina na punkcie Żnina, który jako piosenka stał się nieformalnym hymnem mieszkańców Żnina.
29.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Wanda Dobaczewska, Złota studzienka, format 16,5 x 24, 112 stron


„Złota Studzienka" Wandy Dobaczewskiej (1892-1980) to wznowienie wydanego przed 50. laty zbioru baśni ludowych: „Złota Studzienka", „Dwaj bracia rodzeni", „Dar Czarnego Licha", „Kwiat Paproci", „Dzika kaczka", „Szczupacze rozkazanie" i „Kościej Nieśmiertelny". Książka ukazuje się w podobnym kształcie graficznym, w jakim ujrzała ona pięćdziesiąt lat temu światło dzienne. Została od nowa zaprojektowana i złamana z wykorzystaniem oryginalnych drzeworytów oraz kolorowych akwareli ilustratorki Ireny Kuczborskiej (1907-1971), uczennicy Władysława Skoczylasa, publikującej w Wiadomościach Literackich, Skamandrze, Świerszczyku, Płomyczku i Filipince.
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Krzysztof Gozdowski, Grypa żołądkowa gorzka, miękka oprawa, format 14,5 x 20,5 cm, 80 stron.


Jest to proza zebrana w trzecią już książkę tego autora. Do tej pory wydane zostały dwa tomiki wierszy: “Piosenka dla moich przyjaciół” (2004) oraz “Piosenka na pożegnanie” (2007).
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Krzysztof Gozdowski, Piosenka na pożegnanie, format 14,4 x 20,5 cm, 48 stron.


Tomik wierszy Krzysztofa Gozdowskiego - niespokojnego wędrowca, niepokornego nauczyciela, brezentowego kajakarza dawnego wieku, polowego literaturoznawcy, człowieka sukcesów i porażek, badacza głębi sowieckich lasów i otchłani. Zawiera: „Piosenkę o pojednaniu", „List do Stefana Brzozy", „Sobie samemu do durnego łba", „Pamięci Anny Politkowskiej", „Epitafium dla Szamila Basajewa". Na ostatniej stronie - w roli komentarza do tomiku - wiersz Jana Krzysztofa Kelusa „Nucąc sobie Gozdowskiego".
19.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Stanisław Michałowski, Spotkanie z Hrabianką Marią Zamoyską, format 12 x 19 cm, 76 stron.


Hrabianka Maria Zamoyska widziana oczami chłopca - późniejszego działacza politycznego i społecznego, członka Komendy Głównej AK, jedynego Wielkopolanina sądzonego w 1945 roku w moskiewskim Procesie Szesnastu. Z kart książki wyłania się subiektywny obraz Marii Zamoyskiej - ostatniej rezydentki kórnickiego Zamku, postaci z rodu zasłużonego dla Kórnika, Zakopanego i polskiej kultury. Książka zawiera liczne zdjęcia i notę o autorze pióra jego wnuka - Jacka Kowalskiego.
Tu także o książce
18.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Gdy powieje latem, najlepsze piosenki turystyczne, płyta CD - 22 utwory różnych wykonawców, 60 minut muzyki.


Najpiękniejsze z wysp, okalających potężny kontynent Bukowiny. Prawie wszystkie piosenki (wyjątkiem - trzy utwory nagrane specjalnie na tę płytę) są w oryginalnych wykonaniach - śpiewają je sami autorzy. Każda z tych piosenek to murowany kandydat na listę przebojów piosenki turystycznej lat 1968-1989. Do płyty dodana jest wkładka z informacjami o autorach i piosenkach (składy, daty, nagrody otrzymane przez piosenki).
25.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Dominik Księski, Model polskiej niezależnej gazety lokalnej - 14 x 20,5, 24 strony.


Tekst wygłoszony na konferencji „Prasa lokalna w budowie społeczeństwa obywatelskiego" zorganizowanej przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Broszurka przedstawia najważniejsze cechy polskiej gazety lokalnej. Tytuły rozdziałów: „Finanse i misja", „Punkt widzenia", „Między dziennikiem informacyjnym a tygodnikiem opinii", „Zagrożenia". Zawiera tłumaczenie na język angielski i rosyjski.
12.00 zł
* * *
Ilość
Cena

Jacek Kowalski, Bitwa pod Beresteczkiem z Samuelem Twardowskim, gra strategiczna, format 28,2 x 68,1 cm + pionki.


W 1648 r. polsko-litewska Rzeczpospolita stanęła na skraju przepaści. Zbuntowana armia kozaków zaporoskich pobiła siły polskie pod Żółtymi Wodami, Korsuniem i Piławcami. Wydawało się, że rebelia chłopska ogarnie cały kraj i nastąpi zagłada potężnego państwa. Wobec tego, oprócz pozostałych jeszcze wojsk regularnych, Sejm powołał pod broń całą szlachtę. 28 czerwca 1651 roku pod Beresteczkiem stanęły naprzeciwko siebie wszystkie siły polskie. Rozpoczęły się ciężkie walki. O tej wojnie i o tej bitwie kozacy śpiewali później sławne dumy, a polscy poeci opiewali ją w licznych wierszach i poematach. W grze przeciwnicy mają role dowódców armii polskiej i kozacko-tatarskiej. Celem gry jest wyeliminowanie pionków przeciwnika. Można też odbyć kilka partii i grać na punkty - po każdej partii strony zaliczają uzyskane punkty za swoje ocalałe pionki oraz za pionki zdobyte na przeciwniku. Strona przegrywająca może uratować część pionków wycofując się z pola walki (groblą przez bagna z obozu kozackiego lub mostem przez Styr z obozu polskiego).
25.00 zł
* * *


Po otrzymaniu zamówienia zostanie ono przekazane do realizacji natychmiast; przesyłka powinna dotrzeć do adresata w czasie nie dłuższym niż tydzień. W razie problemów w realizacji zamówienia Zamawiający zostanie zawiadomiony o tym e-mailowo, telefonicznie lub w inny sposób.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry