Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Wyniki XXVII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2018 roku poznaliśmy w niedzielę 24 lutego podczas Gali Mistrzów Sportu w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. To był dzień Zbigniewa Kledzika, który został najpopularniejszym sportowcem Pałuk za rok 2018.

Laureaci XXVII Plebiscytu Tygodnika Lokalnego „Pałuki“ na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2018 roku wraz z organizatorami i przedstawicielami władz samorządowych
Laureaci XXVII Plebiscytu Tygodnika Lokalnego „Pałuki“ na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2018 roku wraz z organizatorami i przedstawicielami władz samorządowych

      2.841 kuponów (2 unieważniono, 78 wpłynęło po terminie) i 303 SMS-y (28 unieważniono) otrzymaliśmy od naszych Czytelników w głosowaniu na najpopularniejszego sportowca Pałuk w 2018 roku, zorganizowana po raz 27. przez Tygodnik Lokalny Pałuki.
      Nasz sportowy plebiscyt rozpoczęliśmy 6 grudnia 2018 roku, a głosowanie zakończyliśmy 15 lutego 2019 roku. Przez ten okres wybieraliście Państwo sportowców, którzy swoimi wynikami, postawą i popularnością zasłużyli w 2018 roku na specjalne honory. Nie było spośród 27 nominowanych ani jednego, który nie zyskałby Państwa uznania. Gdy upłynął termin nadsyłania głosów, do późnych godzin wieczornych skrupulatnie liczyliśmy punkty przyznane za wskazane miejsca na kuponach, dodaliśmy punkty z SMS-ów i tym sposobem powstała Dziesiątka Mistrzów. Trenera i działacza roku 2018 wybrała komisja plebiscytowa.
      Na wstępie uroczystości, która odbywała się w Żnińskim Domu Kultury, wszystkich powitał wydawca i redaktor naczelny Tygodnika Lokalnego Pałuki Dominik Księski. Sportową galę swoją obecnością uświetnili: starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, burmistrz Żnina Robert Luchowski, burmistrz Janowca Wlkp. Leszek Grzeczka (w XXIII plebiscycie został działaczem roku 2014 roku), wiceburmistrz Barcina Hubert Łukomski, wójt Rogowa Tomasz Michalczak, prezes Łabiszynianki Łabiszyn Stefan Kryszak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy Żnin Paweł Sikora oraz szef działu sportowego Pałuk Bartosz Woźniak. Tradycyjnie zwycięzca plebiscytu otrzymał statuetkę Atlasa, wzorowanego na posągu stojącym na kopule pałacu w Lubostroniu. Pozostali laureaci otrzymali puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe i upominki od władz samorządowych. Najlepsi z najlepszych byli z nami.
      Podobnie jak 25. i 26. plebiscyt, także obecny 27. zdominowała królowa sportu lekkoatletyka. W dziesiątce najpopularniejszych sportowców było czworo biegaczy, troje bilardzistów, dwoje hokeistów na trawie i jedna judoczka. Czworo sportowców z tego grona reprezentowało gminę Żnin, troje gminę Gąsawa i po jednej gminę Łabiszyn, gminę Janowiec Wlkp. i gminę Barcin.
      TRENER 2018 ROKU
      Trener mistrzów Polski juniorów w hali, trener mistrzów Polski juniorów na trawie, trener wicemistrzów Polski juniorów młodszych w hali, trener żeńskiej reprezentacji młodzieżowej na III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires (VII miejsce). Trenerem 2018 roku został Bogusław Kozłowski - trener LKS Rogowo.
      DZIAŁACZ 2018 ROKU
      Były zawodnik - bramkarz Zagłębia Piechcin (liga okręgowa, III liga), Pałuczanki Żnin (IV liga), Kasztelana Papowo (III liga), Lecha II Poznań (III liga), od czerwca 2012 roku dyrektor sportowy Chojniczanki Chojnice. W klubie pełnił również funkcję trenera bramkarzy i kierownika drużyny. Za jego kadencji zespół Chojniczanki awansował do I ligi, dwa razy był w ćwierćfinale Pucharu Polski, w dwóch ostatnich sezonach do końca walczył o awans do Ekstraklasy. Działaczem 2018 roku został Maciej Chrzanowski.

 

Bogusław Kozłowski - Trener Roku 2018 W imieniu Działacza Roku 2018 Macieja Chrzanowskiego puchar odebrała mama Elżbieta Chrzanowska
Bogusław Kozłowski - Trener Roku 2018 W imieniu Działacza Roku 2018 Macieja Chrzanowskiego puchar odebrała mama Elżbieta Chrzanowska


      DZIESIĄTKA SPORTOWCÓW PAŁUK 2018 ROKU
      1. Zbigniew Kledzik (biegi - Chomiąża Szlachecka) - 4.679 pkt - I miejsce w X Biegach Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka na 10 km, I miejsce w IV Pniewskim Biegu Przełajowym Wokół 3 Jezior na 10 km, I miejsce w III Letnim Biegu Trzech Jezior na 15 km, II miejsce w XXVII Ogólnopolskim Biegu im. Jana Kilińskiego w półmaratonie, II miejsce w XXV Biegach Żnińskich na 10 km.
      2. Bogna Świtała (bilard - UKS Pałuki Żnin)- 4.452 pkt - II miejsce w odmianie 8-bil i III miejsce w odmianie 9-bil w Mistrzostwach Polski Juniorek w Kielcach, I miejsce w Pałuckiej Lidze Bilardowej 2018, najlepsza z juniorek w Regionalnych Eliminacjach do Mistrzostw Polski Amatorów w Janowcu Wlkp. reprezentantka kadry narodowej juniorek.
      3. Hanna Kotwica (biegi - Godawy) - 2.725 pkt - I miejsce w X Biegach Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka na 10 km, I miejsce w IV Biegu Niepodległości w Gąsawie na 11 km, I miejsce w IV Pniewskim Biegu Przełajowym Wokół 3 Jezior na 10 km, III miejsce w VI Barcin Biega na 10 km, uczestniczka wielu biegów w całej Polsce.
      4. Kamila Maciejewska (biegi - Ślimaki Barcin) - 2.607 pkt - I miejsce w Biegu im. Zygmunta Góralskiego w Oćwiece na 10 km, III miejsce w IV Biegu Niepodległości w Gąsawie na 11 km, najlepsza z Pałuk i VI miejsce wśród kobiet w XXX Biegu im. Tomasza Hopfera w Janowcu Wlkp. na 10 km, uczestniczka wielu biegów na terenie całej Polski, w tym maratonu.
      5. Maciej Maćkowski (biegi - Żnin) - 2.214 pkt. - XIII miejsce w Gdańsk Maratonie z czasem 2:50,30, I miejsce w XXV Biegach Żnińskich na 5 km, I miejsce w III Łabiszyńskim Biegu Świętojańskim na 5 km, II miejsce w Toruńskich Sztafetach Wolności na 5 km, II miejsce w IV Biegu Niepodległości w Gąsawie na 11 km, uczestnik wielu biegów na terenie całego kraju.
      6. Oliwia Płocińska (judo - UKS 5 Żnin) - 1.121 pkt - I miejsce w VII Otwartych Kujawsko-Pomorskich Mistrzostwach Żnina Dzieci, I miejsce w Mistrzostwach Gminy Białe Błota, I miejsce w IV Mini Judo Cup w Bydgoszczy, II miejsce w X Gwiazdkowym Turnieju Judo w Szubinie, III miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodziczek w Szubinie, startowała w wadze do 38 kg.
      7. Julia Balcerzak (hokej na trawie - LKS Gąsawa) - 934 pkt - kapitan kadry narodowej na III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires (VII miejsce Polski), czołowa zawodniczka i zdobywczyni 4 bramek na igrzyskach, w kadrze na Mistrzostwach Europy Juniorek grupy B w Rakovniku (V miejsce Polski), gdzie zdobyła 3 bramki, II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek.
      8. Jakub Gebler (hokej na trawie - UKS Jedynka Żnin) - 865 pkt - V miejsce na III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires w hokeju pięcioosobowym, uczestnik Mistrzostw Europy grupy A w hiszpańskim Santander, II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i wybrany do drużyny marzeń turnieju finałowego, reprezentant Polski U-18, bramkarz.
      9. Adrianna Muślewska (bilard - UKS Dragon Janowiec Wlkp.) - 795 pkt - II miejsce w odmianie 10-bil i III miejsce w odmianie 9-bil na Mistrzostwach Polski w Kielcach 2018 roku w kategorii juniorek starszych, III miejsce w Pałuckiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej sezonu 2017 dziewcząt.
      10. Weronika Derezińska (bilard - UKS Łabiszynianka Łabiszyn) - 670 pkt - I miejsce w XXI Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Krakowie, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Kielcach w odmianie 9-bil, II miejsce w Pałuckiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej sezonu 2018 (dwa wygrane turnieje).

 

Zbigniew Kledzik - Sportowiec Roku 2018 Bogna Świtała - 2. miejsce
Zbigniew Kledzik - Sportowiec Roku 2018 Bogna Świtała - 2. miejsce
Hanna Kotwica - 3. miejsce Kamila Maciejewska - 4. miejsce
Hanna Kotwica - 3. miejsce Kamila Maciejewska - 4. miejsce
Maciej Maćkowski - 5. miejsce Oliwia Płocińska - 6. miejsce
Maciej Maćkowski - 5. miejsce Oliwia Płocińska - 6. miejsce
Julia Balcerzak - 7. miejsce Jakub Gebler - 8. miejsce
Julia Balcerzak - 7. miejsce Jakub Gebler - 8. miejsce
Adrianna Muślewska - 9. miejsce Weronika Derezińska - 10. miejsce
Adrianna Muślewska - 9. miejsce Weronika Derezińska - 10. miejsce


      MIEJSCA 11-27
      11. Tomasz Krysiński (piłka nożna - Pałuczanka Żnin) - 621 pkt,
      12. Kornelia Dobaczewska (żeglarstwo - MKŻ Żnin) - 581 pkt,
      13. Julia Jackowska (tenis stołowy - UKS Dojlidy Białystok) - 560 pkt,
      14. Krystian Zubel (lekkoatletyka - LIUKS Kruszwica) - 552 pkt,
      15. Sławomir Turonek (kolarstwo - OKS Warmia i Mazury) - 538 pkt,
      16. Leszek Wisz (piłka nożna - Dąb Barcin) - 511 pkt,
      17. Karol Stawniak (nordic walking - Metraco Polkowice) - 457 pkt,
      18. Bartosz Peczka (żeglarstwo - MKŻ Żnin) - 449 pkt,
      19. Aleksander Goliński (sporty motorowodne - Stowarzyszenie Alka Kaczkowo) - 433 pkt,
      20. Tomasz Bembenek (hokej na trawie - KS Rogowo) - 425 pkt,
      21. Agnieszka Mielecka (nordic walking - Idmar Racing Team Mosina) - 400 pkt,
      22. Bartosz Iskra (lekkoatletyka - UKB Szubin) - 389 pkt,
      23. Helena Dalke (lekkoatletyka - KS OŚ AZS Poznań - 356 pkt,
      24. Robert Jurek (piłka nożna - Szubinianka Szubin) - 249 pkt,
      25. Mateusz Gryglewicz (piłka nożna - Noteć Łabiszyn - 223 pkt,
      26. Wiktor Rajsner (siatkówka - KS Exact Systems Norwid Częstochowa) - 127 pkt,
      27. Kacper Gieryk (kolarstwo - ALKS Stal Grudziądz) - 111 pkt.
      Na gali sportu byli obecni prawie wszyscy nagrodzeni. Zabrakło działacza 2018 roku Macieja Chrzanowskiego (obowiązki zawodowe), w którego imieniu nagrodę odebrała mama Elżbieta Chrzanowska. Nie było też Bogny Świtały (przebywała w Kielcach na ogólnopolskich zawodach w bilardzie), za którą nagrodę odebrał brat Piotr Świtała.
      Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Czytelnikom, którzy nadesłali kupony i SMS-y, dyrektorowi i pracownikom Żnińskiego Domu Kultury oraz restauracji Parkowa w Żninie, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.
      Sportowcom gratulujemy i życzymy co najmniej takich samych wyników w 2019 roku. Do zobaczenia na kolejnym - XXVIII plebiscycie.
      Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.
     

Grzegorz Berdysz
      fotografie
      Karol Gapiński
      Pałuki nr 1411 (9/2019)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry