Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Wyniki XXVI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2017 roku poznaliśmy w niedzielę 25 lutego podczas Gali Mistrzów Sportu w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Najpopularniejszym sportowcem roku 2017, głosami Czytelników został wybrany Arkadiusz Cichy - Sparta Janowiec Wielkopolski. Decyzją kapituły plebiscytu Działaczem Roku 2017 został Tomasz Płociński - Uczniowski Klub Sportowy 5 Żnin, a Trenerem Roku 2017 Mariusz Kaźmierczak - Międzyszkolny Klub Żeglarski Żnin.

Najpopularniejsi sportowcy 2017 roku na Pałukach z organizatorami i fundatorami nagród fot. Karol Gapiński
Najpopularniejsi sportowcy 2017 roku na Pałukach z organizatorami i fundatorami nagród fot. Karol Gapiński

     6.194 kupony, tj. o 1.472 więcej niż w roku ubiegłym (77 unieważniono) i 724 SMS-y (54 unieważniono) - o 296 więcej, otrzymaliśmy od naszych Czytelników w głosowaniu na najpopularniejszego sportowca Pałuk w 2017 roku, w plebiscycie zorganizowanym przez Tygodnik Lokalny Pałuki. Nasz sportowy plebiscyt rozpoczęliśmy 7 grudnia 2017 roku, a głosowanie zakończyliśmy 16 lutego 2018 roku. Przez ten okres wybieraliście Państwo sportowców, którzy swoimi wynikami, postawą i popularnością zasłużyli w ubiegłym roku na specjalne honory. Nie było spośród 30 nominowanych ani jednego, który nie zyskałby Państwa uznania. A potem do późnych godzin wieczornych liczyliśmy skrupulatnie głosy złożone na kuponach, dodaliśmy punkty z SMS-ów, i tym sposobem powstała 10 Mistrzów. Trenera i działacza wybrała kapituła plebiscytu.

Trener Roku 2017 - Mariusz Kaźmierczak fot. Karol Gapiński
Działacz Roku 2017 - Tomasz Płociński fot. Karol Gapiński

     TRENER 2017 ROKU
     W sekcji żeglarskiej klubu prowadzi pracę szkoleniową z młodzieżą. Owocem tej pracy było podsumowanie na Gali Żeglarskiej 2017 roku, gdzie organizatorem był Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Podczas gali bohaterami w klasyfikacjach drużynowych i indywidualnych okazali się jego wychowankowie - żnińscy żeglarze. Nie sposób wymienić tu wszystkich osiągnięć poszczególnych zawodników, jakie wywalczyli w minionym roku. Przykładem dla swoich żeglarzy w osiągniętych sukcesach jest sam trener, który w klasyfikacji indywidualnej Pucharu KPOZŻ klasy Omega uplasował się na 2. pozycji, a bezkonkurencyjnym był w walce o Błękitną Wstęgę jeziora Gopło i jeziora Janikowo. Trenerem 2017 roku został trener MKŻ Żnin - Mariusz Kaźmierczak.
     DZIAŁACZ 2017 ROKU
     Absolwent gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego - mieszkaniec Żnina, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. 750-lecia Miasta Żnina (obecnie Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie). Założyciel klubu i jednocześnie trener judo prowadzący zajęcia z młodzieżą od 1998 roku. Jego wychowankowie odnoszą liczne sukcesy na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Działaczem 2017 roku został Tomasz Płociński z UKS 5 Żnin.

Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2017 - Arkadiusz Cichy fot. Karol Gapiński

     DZIESIĄTKA NAJPOPULARNIEJSZYCH
     Najpopularniejszym sportowcem w XXVI Plebiscycie Tygodnika Lokalnego Pałuki 2017 roku został Arkadiusz Cichy (piłka nożna) - Sparta Janowiec Wlkp. - 8.798 pkt. To czołowy zawodnik i strzelec drużyny seniorów w poprzednim i obecnym sezonie rozgrywek ligi okręgowej i klasy A, motor napędowy zespołu, waleczny ambitny i grający z poświęceniem napastnik.
     Drugie miejsce zdobył Zbigniew Kledzik - biegi Chomiąża Szlachecka - 5.156 pkt. Zajął I miejsce w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017 roku, I miejsce w VIII Biegach Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka na 10 km, I miejsce w III Biegu Niepodległości w Gąsawie na 11 km, I miejsce w biegu Wilczym Tropem w Oćwiece na 10 km, II miejsce w V Oshee Barcin Biega na 10 km.
     Trzecie miejsce zajęła Hanna Kotwica - biegi Godawy - 2.866 pkt. Wywalczyła I miejsce w III Biegu Niepodległości w Gąsawie na 11 km, I miejsce w III Pniewskim Biegu Przełajowym wokół 3 Jezior, I miejsce w VIII Biegach Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka na 10 km, VI miejsce w V Oshee Barcin Biega na 10 km.
     Czwarte miejsce zdobył Borys Paliwoda - szachy Baszta MOS Żnin ŻNIN – 2.862 pkt. Zajął I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego juniorów w Szachach Błyskawicznych w Kcyni, I miejsce w Mistrzostwach Województwa juniorów w Szachach Klasycznych w Solcu Kujawskim, I miejsce w mistrzostwach Powiatu Żnińskiego szkól ponadpodstawowych.
     Piąte miejsce zajęła Zofia Kanarkowska - biegi Żnin - 2.761 pkt. Wywalczyła I miejsce w kategorii K16-19 na 10 km w Bydgoskim Festiwalu Biegowym, Janikowskiej Dyszce i Biegach Gąsawskich, I miejsce w Biegu Niepodległości w Żninie i Gąsawie na 5 km. I miejsce w biegach przełajowych w Mistrzostwach Powiatu Żnińskiego.
     Szóste miejsce zdobyła Julia Balcerzak - hokej na trawie LKS Gąsawa - 2.568 pkt. Zajęła II miejsce na Mistrzostwach Europy dziewcząt do lat 16 we Francji (kapitan reprezentacji Polski), I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych, III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek, I miejsce na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (królowa strzelców).
     Siódme miejsce zajął Krystian Sudoł - hokej na trawie LKS Gąsawa - 2.282 pkt. Osiągnął III miejsce Mistrzostw Polski seniorów (zdobywca gola w decydującym meczu), I miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów i król strzelców finałowego turnieju, powołany do reprezentacji Polski seniorów, najlepszy strzelec drużyny seniorów w ubiegłym (16 bramek) i obecnym sezonie (7 bramek).
     Ósme miejsce zdobył Dariusz Śliwiński - biegi Pałuki Running Team - 2.274 pkt. W 2017 r ukończył 4 maratony - najlepszy czas zaliczył w 44. Maratonie w Dębnie – 2:44:16 (17. miejsce na 2.531 uczestników, 3. w swojej kategorii wiekowej, 2. wśród policjantów), w 16. PZU Cracovia Maratonie zajął 27. miejsce, a w Maratonie Mazury był 2, uczestnik wielu biegów długodystansowych.
     Dziewiąte miejsce zajęła Bogna Świtała - bilard UKS Pałuki ŻNIN - 2.263 pkt. Wywalczyła I miejsce w odmianie 8-bil i II miejsce w odmianie 9-bil indywidualnie oraz III miejsce w drużynie w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach. I miejsce w ogólnopolskim Junior Tour 2017 w Łodzi, I miejsce w Pałuckiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej 2016 i 2017 roku.
     Dziesiąte miejsce zdobył Rafał Andrzej Kostrzewa - karate Musashi Żnin - 2.154 pkt. Wywalczył I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży w Środzie Wielkopolskiej. I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Karate Tiger Cup 2017 w Wągrowcu, I miejsce na X Pucharze Wielkopolski w Karate Sportowym w Śremie.
     Podobnie jak XXV Plebiscyt, także tegoroczny zdominowały biegi - 4 sportowców, hokej na trawie - 2, piłka nożna, szachy, bilard i karate - 1.

 

Zbigniew Kledzik - 2. miejsce fot. Karol Gapiński Hanna Kotwica - 3. miejsce fot. Bartosz Woźniak Borys Paliwoda - 4. miejsce fot. Marta Złotnicka
Zofia Kanarkowska - 5. miejsce fot. Karol Gapiński Julia Balcerzak - 6. miejsce fot. Karol Gapiński Krystian Sudoł - 7. miejsce fot. Karol Gapiński
Dariusz Śliwiński - 8. miejsce fot. Karol Gapiński Bogna Świtała - 9. miejsce fot. Karol Gapiński Rafał Andrzej Kostrzewa - 10. miejsce fot. Karol Gapiński


     Na wstępie wszystkich przywitał wydawca i redaktor naczelny Pałuk Dominik Księski. Sportową galę swoją obecnością uświetnili: starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, wiceburmistrz Żnina Halina Rosiak, zastępca burmistrza Janowca Wlkp. Jadwiga Chojnowska, w zastępstwie wójta Gąsawy Karol Wrzesiński - kierownik referatu oświaty, sportu i turystyki, radny gminy Żnin Jerzy Krynicki, szef działu sportowego Pałuk Bartosz Woźniak, prezes MKŻ Żnin Leszek Pawłowski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SAMPO w Barcinie - prezes Włodzimierz Osuch i Anna Falkowska (ufundowali puchar dla Hanny Kotwicy).
     W ręce zwycięzcy tradycyjnie trafiła statuetka Atlasa, wzorowanego na posągu stojącym na kopule pałacu w Lubostroniu, dla pozostałych puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez redakcję tygodnika Pałuki i samorządy gmin, z których pochodzi dziesiątka sportowców. Najlepsi z najlepszych byli z nami.
     Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Czytelnikom, którzy nadesłali kupony i SMS-y, a pracownikom Żnińskiego Domu Kultury za piękną oprawę uroczystości. Wszystkim sportowcom życzymy sukcesów w 2018 roku i do zobaczenia na kolejnym, już XXVII Plebiscycie Sportowym Tygodnika Lokalnego Pałuki.
     MIEJSCA 11-30
     11. Kamila Maciejewska - biegi Barcin - 2.140 pkt.
     12. Kornelia Dobaczewska - żeglarstwo MKŻ Żnin - 1.976 pkt.
     13. Aleksander Goliński - sport motorowodny WKS Zegrze - 1.690 pkt.
     14. Justyna Małacha - judo UKS 5 Żnin - 1.675 pkt.
     15. Dominik Wojciechowski - bilard BOSiR Bila Piechcin - 1.622 pkt.
     16. Wiktor Rajsner - siatkówka Żnin - 1.400 pkt.
     17. Robert Helsztajn - biegi Pałuki Running Team - 1.245 pkt.
     18. Norbert Naborczyk - lekkoatletyka Barcin - 1.080 pkt.
     19. Łukasz Furmaniak - bilard UKS Dragon Janowiec Wlkp. - 991 pkt.
     20. Maria Walczak - strzelectwo Sokół Gąsawa - 986 pkt.
     21. Agnieszka Mielecka - nordic walking Gąsawa - 826 pkt.
     22. Przemysław Bernard - hokej na trawie LKS Rogowo - 797 pkt.
     23. Mateusz Gryglewicz - piłka nożna Noteć Łabiszyn - 787 pkt.
     24. Dawid Borkowski - bilard UKS Łabiszynianka Łabiszyn - 769 pkt.
     25. Mateusz Lipiński, Łukasz Owsianny - siatkówka Żnin - 735 pkt.
     26. Marietta Rospenda - żeglarstwo MKŻ Żnin - 704 pkt.
     27. Bartosz Iskra - lekkoatletyka UKB Szubin - 639 pkt.
     28. Anna Pardua - lekkoatletyka UKB Szubin - 590 pkt.
     29. Filip Kurczewski - żeglarstwo MKŻ Żnin - 575 pkt.
     30. Kacper Gieryk - kolarstwo ALKS Stal Grudziądz - 537 pkt.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Grzegorz Berdysz
Pałuki nr 1359 (9/2018)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry