Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Wyniki XXVI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2017 roku poznaliśmy w niedzielę 25 lutego podczas Gali Mistrzów Sportu w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Najpopularniejszym sportowcem roku 2017, głosami Czytelników został wybrany Arkadiusz Cichy - Sparta Janowiec Wielkopolski. Decyzją kapituły plebiscytu Działaczem Roku 2017 został Tomasz Płociński - Uczniowski Klub Sportowy 5 Żnin, a Trenerem Roku 2017 Mariusz Kaźmierczak - Międzyszkolny Klub Żeglarski Żnin.

Najpopularniejsi sportowcy 2017 roku na Pałukach z organizatorami i fundatorami nagród fot. Karol Gapiński
Najpopularniejsi sportowcy 2017 roku na Pałukach z organizatorami i fundatorami nagród fot. Karol Gapiński

     6.194 kupony, tj. o 1.472 więcej niż w roku ubiegłym (77 unieważniono) i 724 SMS-y (54 unieważniono) - o 296 więcej, otrzymaliśmy od naszych Czytelników w głosowaniu na najpopularniejszego sportowca Pałuk w 2017 roku, w plebiscycie zorganizowanym przez Tygodnik Lokalny Pałuki. Nasz sportowy plebiscyt rozpoczęliśmy 7 grudnia 2017 roku, a głosowanie zakończyliśmy 16 lutego 2018 roku. Przez ten okres wybieraliście Państwo sportowców, którzy swoimi wynikami, postawą i popularnością zasłużyli w ubiegłym roku na specjalne honory. Nie było spośród 30 nominowanych ani jednego, który nie zyskałby Państwa uznania. A potem do późnych godzin wieczornych liczyliśmy skrupulatnie głosy złożone na kuponach, dodaliśmy punkty z SMS-ów, i tym sposobem powstała 10 Mistrzów. Trenera i działacza wybrała kapituła plebiscytu.

Trener Roku 2017 - Mariusz Kaźmierczak fot. Karol Gapiński
Działacz Roku 2017 - Tomasz Płociński fot. Karol Gapiński

     TRENER 2017 ROKU
     W sekcji żeglarskiej klubu prowadzi pracę szkoleniową z młodzieżą. Owocem tej pracy było podsumowanie na Gali Żeglarskiej 2017 roku, gdzie organizatorem był Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Podczas gali bohaterami w klasyfikacjach drużynowych i indywidualnych okazali się jego wychowankowie - żnińscy żeglarze. Nie sposób wymienić tu wszystkich osiągnięć poszczególnych zawodników, jakie wywalczyli w minionym roku. Przykładem dla swoich żeglarzy w osiągniętych sukcesach jest sam trener, który w klasyfikacji indywidualnej Pucharu KPOZŻ klasy Omega uplasował się na 2. pozycji, a bezkonkurencyjnym był w walce o Błękitną Wstęgę jeziora Gopło i jeziora Janikowo. Trenerem 2017 roku został trener MKŻ Żnin - Mariusz Kaźmierczak.
     DZIAŁACZ 2017 ROKU
     Absolwent gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego - mieszkaniec Żnina, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. 750-lecia Miasta Żnina (obecnie Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie). Założyciel klubu i jednocześnie trener judo prowadzący zajęcia z młodzieżą od 1998 roku. Jego wychowankowie odnoszą liczne sukcesy na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Działaczem 2017 roku został Tomasz Płociński z UKS 5 Żnin.

Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2017 - Arkadiusz Cichy fot. Karol Gapiński

     DZIESIĄTKA NAJPOPULARNIEJSZYCH
     Najpopularniejszym sportowcem w XXVI Plebiscycie Tygodnika Lokalnego Pałuki 2017 roku został Arkadiusz Cichy (piłka nożna) - Sparta Janowiec Wlkp. - 8.798 pkt. To czołowy zawodnik i strzelec drużyny seniorów w poprzednim i obecnym sezonie rozgrywek ligi okręgowej i klasy A, motor napędowy zespołu, waleczny ambitny i grający z poświęceniem napastnik.
     Drugie miejsce zdobył Zbigniew Kledzik - biegi Chomiąża Szlachecka - 5.156 pkt. Zajął I miejsce w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017 roku, I miejsce w VIII Biegach Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka na 10 km, I miejsce w III Biegu Niepodległości w Gąsawie na 11 km, I miejsce w biegu Wilczym Tropem w Oćwiece na 10 km, II miejsce w V Oshee Barcin Biega na 10 km.
     Trzecie miejsce zajęła Hanna Kotwica - biegi Godawy - 2.866 pkt. Wywalczyła I miejsce w III Biegu Niepodległości w Gąsawie na 11 km, I miejsce w III Pniewskim Biegu Przełajowym wokół 3 Jezior, I miejsce w VIII Biegach Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka na 10 km, VI miejsce w V Oshee Barcin Biega na 10 km.
     Czwarte miejsce zdobył Borys Paliwoda - szachy Baszta MOS Żnin ŻNIN – 2.862 pkt. Zajął I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego juniorów w Szachach Błyskawicznych w Kcyni, I miejsce w Mistrzostwach Województwa juniorów w Szachach Klasycznych w Solcu Kujawskim, I miejsce w mistrzostwach Powiatu Żnińskiego szkól ponadpodstawowych.
     Piąte miejsce zajęła Zofia Kanarkowska - biegi Żnin - 2.761 pkt. Wywalczyła I miejsce w kategorii K16-19 na 10 km w Bydgoskim Festiwalu Biegowym, Janikowskiej Dyszce i Biegach Gąsawskich, I miejsce w Biegu Niepodległości w Żninie i Gąsawie na 5 km. I miejsce w biegach przełajowych w Mistrzostwach Powiatu Żnińskiego.
     Szóste miejsce zdobyła Julia Balcerzak - hokej na trawie LKS Gąsawa - 2.568 pkt. Zajęła II miejsce na Mistrzostwach Europy dziewcząt do lat 16 we Francji (kapitan reprezentacji Polski), I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych, III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek, I miejsce na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (królowa strzelców).
     Siódme miejsce zajął Krystian Sudoł - hokej na trawie LKS Gąsawa - 2.282 pkt. Osiągnął III miejsce Mistrzostw Polski seniorów (zdobywca gola w decydującym meczu), I miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów i król strzelców finałowego turnieju, powołany do reprezentacji Polski seniorów, najlepszy strzelec drużyny seniorów w ubiegłym (16 bramek) i obecnym sezonie (7 bramek).
     Ósme miejsce zdobył Dariusz Śliwiński - biegi Pałuki Running Team - 2.274 pkt. W 2017 r ukończył 4 maratony - najlepszy czas zaliczył w 44. Maratonie w Dębnie – 2:44:16 (17. miejsce na 2.531 uczestników, 3. w swojej kategorii wiekowej, 2. wśród policjantów), w 16. PZU Cracovia Maratonie zajął 27. miejsce, a w Maratonie Mazury był 2, uczestnik wielu biegów długodystansowych.
     Dziewiąte miejsce zajęła Bogna Świtała - bilard UKS Pałuki ŻNIN - 2.263 pkt. Wywalczyła I miejsce w odmianie 8-bil i II miejsce w odmianie 9-bil indywidualnie oraz III miejsce w drużynie w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach. I miejsce w ogólnopolskim Junior Tour 2017 w Łodzi, I miejsce w Pałuckiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej 2016 i 2017 roku.
     Dziesiąte miejsce zdobył Rafał Andrzej Kostrzewa - karate Musashi Żnin - 2.154 pkt. Wywalczył I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży w Środzie Wielkopolskiej. I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Karate Tiger Cup 2017 w Wągrowcu, I miejsce na X Pucharze Wielkopolski w Karate Sportowym w Śremie.
     Podobnie jak XXV Plebiscyt, także tegoroczny zdominowały biegi - 4 sportowców, hokej na trawie - 2, piłka nożna, szachy, bilard i karate - 1.

 

Zbigniew Kledzik - 2. miejsce fot. Karol Gapiński Hanna Kotwica - 3. miejsce fot. Bartosz Woźniak Borys Paliwoda - 4. miejsce fot. Marta Złotnicka
Zofia Kanarkowska - 5. miejsce fot. Karol Gapiński Julia Balcerzak - 6. miejsce fot. Karol Gapiński Krystian Sudoł - 7. miejsce fot. Karol Gapiński
Dariusz Śliwiński - 8. miejsce fot. Karol Gapiński Bogna Świtała - 9. miejsce fot. Karol Gapiński Rafał Andrzej Kostrzewa - 10. miejsce fot. Karol Gapiński


     Na wstępie wszystkich przywitał wydawca i redaktor naczelny Pałuk Dominik Księski. Sportową galę swoją obecnością uświetnili: starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, wiceburmistrz Żnina Halina Rosiak, zastępca burmistrza Janowca Wlkp. Jadwiga Chojnowska, w zastępstwie wójta Gąsawy Karol Wrzesiński - kierownik referatu oświaty, sportu i turystyki, radny gminy Żnin Jerzy Krynicki, szef działu sportowego Pałuk Bartosz Woźniak, prezes MKŻ Żnin Leszek Pawłowski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SAMPO w Barcinie - prezes Włodzimierz Osuch i Anna Falkowska (ufundowali puchar dla Hanny Kotwicy).
     W ręce zwycięzcy tradycyjnie trafiła statuetka Atlasa, wzorowanego na posągu stojącym na kopule pałacu w Lubostroniu, dla pozostałych puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez redakcję tygodnika Pałuki i samorządy gmin, z których pochodzi dziesiątka sportowców. Najlepsi z najlepszych byli z nami.
     Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Czytelnikom, którzy nadesłali kupony i SMS-y, a pracownikom Żnińskiego Domu Kultury za piękną oprawę uroczystości. Wszystkim sportowcom życzymy sukcesów w 2018 roku i do zobaczenia na kolejnym, już XXVII Plebiscycie Sportowym Tygodnika Lokalnego Pałuki.
     MIEJSCA 11-30
     11. Kamila Maciejewska - biegi Barcin - 2.140 pkt.
     12. Kornelia Dobaczewska - żeglarstwo MKŻ Żnin - 1.976 pkt.
     13. Aleksander Goliński - sport motorowodny WKS Zegrze - 1.690 pkt.
     14. Justyna Małacha - judo UKS 5 Żnin - 1.675 pkt.
     15. Dominik Wojciechowski - bilard BOSiR Bila Piechcin - 1.622 pkt.
     16. Wiktor Rajsner - siatkówka Żnin - 1.400 pkt.
     17. Robert Helsztajn - biegi Pałuki Running Team - 1.245 pkt.
     18. Norbert Naborczyk - lekkoatletyka Barcin - 1.080 pkt.
     19. Łukasz Furmaniak - bilard UKS Dragon Janowiec Wlkp. - 991 pkt.
     20. Maria Walczak - strzelectwo Sokół Gąsawa - 986 pkt.
     21. Agnieszka Mielecka - nordic walking Gąsawa - 826 pkt.
     22. Przemysław Bernard - hokej na trawie LKS Rogowo - 797 pkt.
     23. Mateusz Gryglewicz - piłka nożna Noteć Łabiszyn - 787 pkt.
     24. Dawid Borkowski - bilard UKS Łabiszynianka Łabiszyn - 769 pkt.
     25. Mateusz Lipiński, Łukasz Owsianny - siatkówka Żnin - 735 pkt.
     26. Marietta Rospenda - żeglarstwo MKŻ Żnin - 704 pkt.
     27. Bartosz Iskra - lekkoatletyka UKB Szubin - 639 pkt.
     28. Anna Pardua - lekkoatletyka UKB Szubin - 590 pkt.
     29. Filip Kurczewski - żeglarstwo MKŻ Żnin - 575 pkt.
     30. Kacper Gieryk - kolarstwo ALKS Stal Grudziądz - 537 pkt.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Grzegorz Berdysz
Pałuki nr 1359 (9/2018)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry