Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
Najpopularniejsi Sportowcy Pałuk
    O plebiscycie, balu i nagrodach
    Od soboty przez najbliższy rok na Pałukach panować będzie nowa królowa sportu. Statuetka Atlasa i laur najpopularniejszego sportowca roku powędrowały do Alicji Michalczak z Barcina, zawodniczki UKB Szubin. Zdobyła 4.446 punktów. Barcinianka reprezentuje sportowców, którzy szczególnie umiłowali nomen omen właśnie królową sportu, czyli lekką atletykę.

pleb37.jpg
Pamiątkowe zdjęcie laureatów, od lewej: Michalina Kryszak (VIII miejsce), Alicja Michalczak (I miejsce), Violetta Chrzanowska (mama nieobecnego Jakuba, który był VII), Łukasz Sobek (III miejsce), Maciej Książkiewicz (IV miejsce), Karol Majchrzak (VI miejsce), Dawid Łukomski (II miejsce), Rafał Krygier (trener roku 2006), Dawid Książkiewicz (odebrał nagrodę za nieobecnego Łukasza Janickiego), Mirosław Popiołek (IX miejsce) 
fot. Remigiusz Konieczka

    O podsumowanie wyników plebiscytu oraz komentarz na temat wyników i organizacji balu poprosiliśmy zaproszonych gości: Zenona Flejtera, wyłącznego sponsora balu, włodarzy Żnina i Barcina oraz panią wicestarostę żnińskiego Beatę Gaik. Niestety, jedynie wójt Rogowa Józef Sosnowski nie znalazł czasu, aby podzielić się wrażeniami z uroczystości.
    Zenon Flejter (jedyny sponsor balu): - Cieszę się, że w wynikach plebiscytu co rok są niespodzianki. Trudno wytypować faworytów i pewniaków do zwycięstwa. Świadczy to o dużej autentyczności samego plebiscytu. Moje wrażenia z imprezy są bardzo dobre. Szkoda jedynie tego, że na balu było mało działaczy sportowych. Ja sam próbowałem kilku namówić, ale niestety nie udało się. Dziwi mnie, że działacze nie są zainteresowani obecnością na balu, na którym są władze samorządowe. Jest to jedyna okazja do tego, aby w szerszym gronie porozmawiać o kondycji naszego lokalnego sportu. Dlatego myślę, żeby w przyszłości połączyć tę uroczystość z sympozjum na temat sportu. Być może uda się w latach następnych ufundować dla najzdolniejszych sportowców jakieś stypendia. Z panem Krynickim chcemy opracować regulamin przyznawania stypendiów dla młodych ludzi z różnych dyscyplin. Mało jest bowiem firm, które zainteresowane byłyby szerszą promocją sportu.
    Beata Gaik (wicestarosta żniński): - Jestem zadowolona z tego, że mogłam wziąć udział w uroczystości. Zwycięstwo w plebiscycie mobilizuje sportowca do wysiłku i osiągania lepszych wyników. Sam plebiscyt, to fantastyczna rzecz. Cieszy to, że od 15 lat coś takiego ma miejsce. Tym bardziej, że sportowcy są doceniani przez osoby z zewnątrz. Cieszę się, że zwycięstwo przypadło dziewczynie z Barcina, bo także i ja reprezentuję to środowisko. Może to będzie zachętą dla innych dziewcząt, aby zaczęły uprawiać sport i uzyskiwać coraz lepsze wyniki.
    Leszek Jakubowski (burmistrz Żnina): - Co do wyniku, to tak zdecydowali czytelnicy. Ze Żnina czterech sportowców było w pierwszej dziesiątce, ale niestety nie na szczycie. Cieszyć się jednak trzeba. Nie tylko dlatego, że z naszej gminy było najwięcej reprezentantów w dziesiątce, ale także z tego, że zarówno działacz, jak i trener roku, to także reprezentanci gminy Żnin. Są to oddani ludzie dla tego co robią i należało im się to wyróżnienie.
    Michał Pęziak (burmistrz Barcina): - Zarówno plebiscyt jak i sama uroczystość, to bardzo cenna inicjatywa. Cieszę się z tego, że wygrała barcinianka. Gratuluję jej talentu i pracowitości. Gratuluję również jej rodzicom. Jak patrzę na imprezy sportowe na terenie naszej gminy, czy powiatu, to uderza brak na widowni rodziców i dziadków. Rodziców tej dziewczynki można stawiać za wzór, bo to między innymi dzięki ich wsparciu osiąga dobre wyniki. Wkład rodziców jest bardzo ważny. Dumny też jestem z tego, że barcinianin zdobył trzecie miejsce [chodzi o Łukasza Sobka z Dębu Barcin - przyp. red.]. Jest to mój uczeń, który zresztą nie tylko gra dobrze w piłkę, ale także w kosza.
    Wypowiedzi laureatów XV plebiscytu
    Alicja Michalczak w XIV plebiscycie zajęła czwarte miejsce, w tym roku zwyciężyła. Na Bal Sportu przyjechała z mamą Katarzyną i tatą Janem. Po zwycięstwie powiedziała: - Przed ogłoszeniem wyników plebiscytu po cichu liczyłam na zajęcie czołowego miejsca. Bardzo stresującym dla mnie był czas, kiedy prowadzący plebiscyt kolejno prezentował zawodników od dziesiątego do trzeciego miejsca. Kiedy pozostało dwóch najlepszych, byłam bardzo szczęśliwa. Mimo że piłka nożna jest popularniejszą dyscypliną, to jednak jak widać więcej czytelników głosowało na moją osobę. Jestem bardzo zaskoczona, bo nigdy mi się nie śniło, że mogę wygrać w tak prestiżowym plebiscycie. Dziękuję wszystkim za głosy, które oddawali na moją osobę. Dziękuję trenerom Uczniowskiego Klubu Biegacza Kazimierzowi Krzywdzińskiemu i Tomaszowi Kaszewskiemu, bo dzięki nim osiągam takie wyniki. Dziękuję Rafałowi Moritzowi, Wojciechowi Kicińskiemu i pozostałym nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Dziękuję rodzicom, dziadkom, że bardzo wspomagają i dopingują mnie do uprawiania sportu. Na zakończenie dodam jedno zdanie do redakcji tygodnika "Pałuki" - jesteście fantastyczni, atmosfera na balu wspaniała, w imieniu rodziców i swoim bardzo dziękuję.
    Dawid Łukomski: - Jestem bardzo mile zaskoczony tak wysokim miejscem w plebiscycie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Dziękuję rodzicom, którzy wspierają mnie w tym co robię oraz klubowi LZS Grochowiska Księże, w którym gram już kilka lat i gdzie nauczyłem się piłkarskiego rzemiosła. Przy okazji chciałbym pogratulować tytułu Trenera Roku Rafałowi Krygierowi, trenerowi "Brzysko-Rolu". Od rundy wiosennej mam być zawodnikiem tego klubu i mam nadzieję, że pod jego okiem rozwinę swój talent.
    Łukasz Sobek: - Bardzo miła niespodzianka, przed ogłoszeniem wyników liczyłem, że uplasuję się na miejscu od siódmego do dziesiątego. Kiedy prowadzący wyczytywał laureatów od dziesiątego miejsca, wzrastało napięcie i niepewność kiedy zostanie wyczytane moje nazwisko. Trzecie miejsce w XV plebiscycie uważam za wspaniały sukces, który jest dla mnie sygnałem do jeszcze lepszej pracy i kontynuowania kariery piłkarza. Dziękuję zarządowi klubu, który zgłosił mnie do plebiscytu. Zdaję sobie sprawę, że za tak wysoką lokatę muszę podziękować wszystkim, którzy oddawali na mnie głosy. Nie jest tajemnicą, że jest to zasługa Klubu Kibica "Dębu", kolegów z drużyny, znajomych, którzy zbierali głosy abym mógł załapać się do pierwszej dziesiątki. Dziękuję rodzicom, którzy aprobują moje uprawianie sportu, są moimi wiernymi kibicami. Dziękuję mojej dziewczynie Ewelinie, która jest ze mną na dobre i na złe, potrafi cieszyć się z moich zwycięstw i pocieszać, kiedy przegrywamy. Jestem pierwszy raz na takiej imprezie i stwierdzam, że atmosfera jest wspaniała.
    Maciej Książkiewicz: - Kiedy zostałem nominowany do plebiscytu nie wierzyłem w to, że mogę znaleźć się w gronie dziesięciu najpopularniejszych sportowców. Wysokie, czwarte miejsce zaskoczyło mnie, bo marzyłem aby załapać się do pierwszej dziesiątki. A kolejnym sukcesem naszego klubu jest to, że mój kolega z drużyny Łukasz Janicki jest także w pierwszej dziesiątce. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy na moją osobę, duży udział w osiągnięciu tak wysokiej lokaty ma prezes klubu, Krystian Flejter a także działający u nas Klub Kibica, który jest jak dwunasty nasz zawodnik w spotkaniach na naszym boisku i na wyjazdach. Dziękuję trenerom Jerzemu Krynickiemu, mojemu tacie Mirosławowi za wkład jaki włożyli w podnoszenie moich umiejętności. Słowa podziękowania kieruję dla mojej kochanej mamy Stefanii, która jest dla mnie, mojego brata Dawida i mojego taty dobrym duszkiem. Cieszy się z naszych sukcesów i pociesza, kiedy przegrywamy.
    Karol Majchrzak: - Dziękuję wszystkim, którzy poparli mój udział w plebiscycie "Pałuk" i oddali na mnie głos. Startuję po raz pierwszy w takim plebiscycie i cieszy mnie tak wysokie miejsce. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie w sportowych dokonaniach, szczególnie moim rodzicom i kolegom z drużyny LKS Rogowo. W tym roku czeka mnie matura, a po niej egzaminy na wyższą uczelnię. Od ich wyniku będzie zależeć dalsza moja kariera zawodnicza i w jakim klubie będę występował.
    Michalina Kryszak: - Bardzo się cieszę, że w XV plebiscycie udało mi się zakwalifikować do dziesiątki najpopularniejszych sportowców, a ósme miejsce jest dla mie wyzwaniem na przyszłość, aby w kolejnych uplasować się wyżej. Bardzo mi miło, że uczestniczę w dzisiejszej uroczystości i dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy na mnie głosowali. Dziękuję moim rodzicom, którzy mnie na co dzień wspierają w tym co robię oraz bratu, który jest moim trenerem. Dziękuję również burmistrzowi Łabiszyna Jackowi Kaczmarkowi i prezesowi klubu Grzegorzowi Dobrowolskiemu, którzy rozumieją ten sport i pomagają a my za to godnie reprezentujemy nasz klub promując naszą gminę. W tym roku będę robiła wszystko, aby powtórzyć sukcesy z ubiegłego roku i jeszcze lepiej zaprezentować się na mistrzostwach Europy.
    Mirosław Popiołek: - Końcowe wyniki plebiscytu mnie zaskoczyły. Znaleźć się w dziesiątce najpopularniej-szych sportowców Pałuk jest dużym wyróżnieniem. Dziękuję wszystkim za oddane głosy i za to, że mogłem uczestniczyć w tak wspaniałym balu sportowców. W nadchodzącym sezonie będę się starał spełnić pokładane we mnie nadzieje i pokazać dobrą grę. Myślę, że mamy duże szanse walczyć o pierwszą czwórkę i o medale.
    Trener Rafał Krygier: - Jestem zaskoczony i jednocześnie bardzo się cieszę za to wyróżnienie oraz za to, że szanowne grono dziennikarzy sportowych wybrało mnie na trenera roku. Jest to moje pierwsze takie wyróżnienie i z pewnością zostanie dla mnie najmilszą pamiątką na całe życie. Chciałbym podziękować mojej żonie Marcie, która z dużym zrozumieniem przyjmuje wszystkie moje sukcesy i porażki w tym co robię dla dobra piłki nożnej. Mój sukces jest także sukcesem klubu, bo jak widać są tacy, którzy obserwują pracę w Brzyskorzystewku. Jeszcze kilka lat wstecz nikt na Pałukach nie słyszał o "Brzysko-Rol-u" a dzisiaj dzięki wspaniałej atmosferze w klubie prezesom Władysławowi Kinalowi, Kazimierzowi Strzeleckiemu i całemu zarządowi należymy do grona czołowych zespołów naszego regionu. Jestem dumny, że sukcesy pierwszego zespołu przyciągają bardzo dużo młodzieży, co jest zapowiedzią dalszego rozwijania się naszego klubu.
Łukasz Janicki. Dziesiątego zawodnika plebiscytu nie było na uroczystości dekoracji laureatów z powodu służby wojskowej. W imieniu Łukasza jego kolega z drużyny Dawid Książkiewicz podziękował wszystkim kibicom i czytelnikom Pałuk za głosy, które oddali na jego osobę.
wysłuchali:
Piotr Sławski
Mirosław Woźniak
Remigiusz Konieczka

bal35.jpg
Losuje reporterka "Pałuk" Sylwia Wysocka     fot. Remigiusz Konieczka
    Do kogo uśmiechnęło się szczęście
    Tradycyjnie o północy na Balu Sportu odbyło się losowanie nagród dla Czytelników, którzy brali udział w plebiscycie. Spośród 4.859 kuponów uczestnicy zabawy wylosowali dla adresatów 5 prenumerat Pałuk i 5 nagród rzeczowych. Prenumeratę Pałuk od II kwartału do końca 2007 roku wylosowali: Anna Pawiłan z Barcina, Łukasz Konieczny ze Żnina, Krystian Flejter z Białożewina, Mirosława Gogola z Cerekwicy, Jerzy Maciejewski z Szubina. Nagrody rzeczowe wylosowali: Wojciech Urbanowski ze Żnina (piłka siatkowa), Dawid Książkiewicz ze Żnina (wkrętak), Andrzej Lewandowski z Bydgoszczy (śpiwór), Zofia Poliwka ze Żnina (wiertarka), Sławomir Palacz z Janowca (piłka nożna). Nagrody rzeczowe można odebrać w redakcji Pałuk w Żninie, ul. Sądowa 4.
Stanisław Tyrakowski
Pałuki nr 784 (8/2007)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry