Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

XV plebiscyt sportowy rozstrzygnięty, nagrody rozdane
   
    Dobiegł końca plebiscyt Tygodnika Lokalnego Pałuki na najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza Pałuk w 2006 roku. Był to już XV konkurs, na który przesłano 4.859 kuponów (jeden unieważniono). Tym razem Czytelnicy naszego pisma głosowali na 29 nominowanych przez komisję plebiscytową sportowców reprezentujących wszystkie gminy regionu, których to w okresie od 21 grudnia 2006 roku do 8 lutego 2007 roku co tydzień przedstawialiśmy na naszych łamach. Najpopularniejszych sportowców wybrali Czytelnicy. Trenera i działacza wybrała komisja plebiscytowa.

pleb28.jpg
Alicja Michalczak
pleb29.jpg
Dawid Łukomski
pleb25.jpg
Łukasz Sobek
pleb22.jpg
Maciej Książkiewicz
pleb19.jpg
Karol Majchrzak
pleb15.jpg
Violetta Chrzanowska jest dumna ze swojego syna, który jednak w sobotę nie mógł odebrać nagrody
pleb14.jpg
Michalina Kryszak
pleb11.jpg
Mirosław Popiołek
pleb8.jpg
Za Łukasza Janickiego nagrodę odebrał kolega z drużyny D. Książkiewicz
pleb7.jpg
Rafał Krygier
ksiazkie.jpg
Mieczysław Książkiewicz

    Najpopularniejszym sportowcem jubileuszowego XV plebiscytu Pałuk w 2006 roku została Alicja Michalczak (lekkoatletyka, UKB Szubin) - 4.446 pkt. Barcinianka zajęła IV miejsce w finale ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie. Zdobyła mistrzostwo województwa szkół podstawowych w biegu przełajowym na 1000 m. Utalentowana zawodniczka startuje i wygrywa ze starszymi od siebie rywalkami. Ubiega się o nią bydgoski Zawisza.
    II miejsce zajął Dawid Łukomski (piłka nożna, LZS Grochowiska Księże) - 3.114 pkt, najlepszy napastnik B-klasowego zespołu, król strzelców Gąsawskiej Ligi Piłki Halowej. Bardzo dobry kolega, wzorowo spisuje się na boisku i w życiu prywatnym. Mimo młodego wieku zadziwia spokojem i dojrzałością w grze. Fachowcy wróżą mu piłkarską karierę.
    III miejsce zajął Łukasz Sobek (piłka nożna, LKS Dąb Barcin) - 2.933 pkt. Mimo młodego wieku piłkarz uniwersalny, robiący stałe postępy, potrafi poderwać zespół do walki. Według oceny trenera Piotra Mowlika to doskonały materiał na dobrego piłkarza. Zawodnik lubiany na boisku i poza nim.
    IV miejsce przypadło Maciejowi Książkiewiczowi (piłka nożna, LZS Jadowniki) - 2.843 pkt. Bramkostrzelny i najrówniej gra-jący piłkarz czołowego klubu klasy A. Ofensywny pomocnik, od którego zależy gra całej drużyny.
    V miejsce zajął Tomasz Witkowski (piłka nożna, Brzysko-Rol Brzyskorzystewko) - 2.608 pkt. Czołowy rozgrywający ligi, jeden z najlepszych piłkarzy zespołu i jego kapitan, doskonały strzelec, technik, zdobywca 8 bramek w rundzie jesiennej.
    VI w plebiscycie był Karol Majchrzak (hokej na trawie, LKS Rogowo) - 2.593 pkt, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Wielokrotny reprezentant Polski juniorów do lat 18 i 21, zajął z drużyną 6. miejsce w Mistrzostwach Europy w Pradze. Wicemistrz polski juniorów starszych, występuje
w drużynie seniorów, która zajęła 6. miejsce w I lidze.
    VII miejsce zajął Jakub Chrzanowski (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz) - 2.389 pkt. Żninianin, reprezentant Polski i zdobywca V miejsca w sztafecie 4x100 m na mistrzostwach świata juniorów w Pekinie, złoty medalista MP juniorów i rekordzista Polski w sztafecie 4x100 m, drużynowy mistrz Polski ligi juniorów, srebrny medalista MP juniorów w biegu na 200 m, brązowy medalista MP seniorów w sztafecie 4x100 m.
    VIII miejsce zajęła Michalina Kryszak (bilard, UKS Łabiszynianka Łabiszyn) - 2.158 pkt. W marcu zajęła I miejsce w Narodowym Junior Tour, w kwietniu z drużyną zdobyła drużynowe mistrzostwo Polski UKS-ów, w maju złoty medal (9 bil) i brązowy (8 bil) na MP juniorów, w sierpniu zajęła IX miejsce w ME juniorów w Kijowie, we wrześniu i listopadzie I miejsce w Narodowym Junior Tour w Tomaszowie Mazowieckim.
    IX miejsce przypadło Mirosławowi Popiołkowi (hokej na trawie, LKS Rogowo) - 1.950 pkt. Wicemistrz Polski juniorów starszych, gra w drużynie seniorów, która w I lidze zajęła 6. miejsce. Pomocnik, skuteczny rozgrywający dobrze wkomponował się do drużyny seniorów LKS Rogowo.
    X miejsce zajął Łukasz Janicki (piłka nożna, LZS Jadowniki) - 1.876 pkt. Czołowy piłkarz jednej z najlepszych drużyn klasy A. Lewy pomocnik i najlepszy strzelec rundy jesiennej, prezentuje profesjonalne podejście do uprawianej dyscypliny.
    Dotychczas w plebiscytach wygrywali: czterokrotnie w latach 1992, 93, 94 i 95 Tadeusz Haręza - motorowodniak, w roku 1996 V plebiscyt wygrał Adrian Małecki - koszykarz, w VI i VII plebiscycie w latach 1997 i 1998 triumfował Andrzej Brzykcy, w VIII (1999) Marcin Strykowski, w IX (2000) Eugeniusz Gaczkowski, w X (2001) Adam Pieczyński - wszyscy hokeiści na trawie. XI plebiscyt w 2002 roku wygrała Natalia Malińska - judo, XII w 2003 roku Bartosz Bembnista - piłkarz. W 2004 roku XIII plebiscyt wygrała ponownie Natalia Maślińska, a w 2005 roku w XIV plebiscycie zwyciężył piłkarz Michał Gawron.
    Trener Roku 2006
    Zaczynał karierę zawodniczą w Pałuczance Żnin, potem trafił do Zawiszy Bydgoszcz i Rakowa Częstochowa. Grał w młodzieżowej reprezentacji kraju. Po powrocie w swe rodzinne strony rozpoczął pracę szkoleniowca w A-klasowym zespole. Nie odstawił jednak piłki do lamusa i jako grający trener po rundzie wiosennej ubiegłego roku awansował z zespołem do V ligi. Nie szczędzi wolnego czasu i w pełni oddaje się pracy trenerskiej. Partnerski kontakt z zawodnikami procentuje nie tylko dobrymi wynikami, ale wciąż zwiększającą się frekwencją młodzieży w klubie. Swym podopiecznym tłumaczy, że stać ich na więcej. Czują przed nim respekt i jednocześnie szanują za mobilizację i umiejętność prowadzenia zespołu. Wielu zapewne już się domyśla, że chodzi o trenera Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko Rafała Krygiera.
    Działacz Roku 2006
    Jego klub w tym roku obchodzi 84. rocznicę istnienia. Przeszło połowę z tego spędził jako piłkarz a po zakończeniu kariery nieprzerwanie jako członek zarządu piastując różne funkcje. Obecnie jest skarbnikiem. Zasłużony działacz i organizator życia w klubie. Jest obecny na każdym meczu. Posiada doskonały kontakt z zawodnikami, którym stara się pomagać nie tylko w sprawach klubowych. Wraz z klubem jak mało kto przechodził jego wzloty i upadki. Zawsze gotowy do pracy na rzecz klubu, za co go wszyscy chwalą. Pora przedstawić naszego bohatera i jednocześnie działacza roku. Jest nim Mieczysław Książkiewicz z Pałuczanki Żnin.
    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę 17 lutego na Balu Sportu w salach restauracji Martina w Żninie. Podsumowanie plebiscytu swoją obecnością uświetnili: wicestarosta żniński Beata Gaik, burmistrz Żnina Leszek Jakubowski, burmistrz Barcina Michał Pęziak, wójt Rogowa Józef Sosnowski, dwukrotny olimpijczyk Michał Joachimowski oraz działacze, trenerzy i zawodnicy. W jubileuszowym plebiscycie na dziesięciu najpopularniejszych sportowców Pałuk dominowała piłka nożna, ale została pokonana i po raz pierwszy zwyciężyła królowa sportu, jaką jest lekkoatletyka. Atmosferę tego można było odczuć podczas naszego balu. Wszyscy bawili się szampańsko, aż do rana w takt muzyki zespołu Marek, Jacek i Iza. Były puchary, dyplomy i nagrody. Sponsorem plebiscytu był Zenon Flejter - szef Przedsiębiorstwa Handlowego Rolmet z siedzibami w Żninie, Mogilnie i Janowcu Wlkp. Do zobaczenia na kolejnym Balu Sportu za rok.

pleb32.jpg
Toast na cześć działaczy i sportowców wznoszą od lewej: burmistrz Żnina Leszek Jakubowski, wójt Rogowa Józef Sosnowski, wicestarosta żniński Beata Gaik, burmistrz Barcina Michał Pęziak i szef firmy "Rolmet" Zenon Flejter

    Skład komisji plebiscytowej:
    Aleksander Andrzejewski - Szubin, Grzegorz Berdysz - Żnin (przewodniczący), Marcin Dobosz - Żnin, Jerzy Krynicki - Żnin, Dominik Księski - Żnin (wydawca i redaktor naczelny Pałuk), Jacek Mielcarzewicz - Gąsawa, Piotr Sławski - Rogowo, Stanisław Tyrakowski - Żnin, Mirosław Woźniak - Barcin, Sylwia Wysocka - Janowiec Wlkp.

   Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

GRZEGORZ BERDYSZ
zdjęcia Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 784 (8/2007)

    

   Miejsca od 11. do 20.
11. Marek Kaźmierczak (piłka nożna, LZS  Cerekwica)                          1.618 pkt
12. Leszek Piekarski (piłka nożna, Pałuczanka Żnin)                             1.438 pkt
13. Adrian Fletka (piłka nożna, Jeziorak Żnin)                                       1.318 pkt
14. Dariusz Piekarski (wędkarstwo, Koło Wędkarskie Wełna Rogowo)    1.150 pkt
15. Szymon Staniszewski (windsurfing, MKŻ Żnin)                                1.052 pkt
16. Dariusz Słupski (piłka nożna, Sparta Janowiec Wlkp.)                        962 pkt
17. Piotr Rożek (hokej na trawie, LKS Gąsawa)                                       930 pkt
18. Roman Jarmuż (sport modelarski, LOK Żnin)                                     814 pkt
19. Rafał Kościelniak (strzelectwo, LOK Piastowo)                                   812 pkt
20. Arkadiusz Glaza (piłka nożna, Sparta Janowiec Wlkp.)                        796 pkt
   Miejsca od 21. do 29.
21. Radosław Kopecki ze Żnina (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz)         795 pkt
22. Mirosław Wieczorek (hokej na trawie, LKS Gąsawa)                            793 pkt
23. Krzysztof Śniadecki (sport motorowodny, Baszta Żnin)                        771 pkt
24. Łukasz Masłowski (lekkoatletyka, UKB Szubin)                                  696 pkt
25. Filip Śniadecki (wioślarstwo, LOTTO Bydgostia WSG GP Bydgoszcz)  686 pkt
26. Artur Hoffmann (piłka siatkowa, Delekta Bydgoszcz)                           673 pkt
27. Kamil Kala (piłka nożna, MLKS Noteć Łabiszyn)                                 516 pkt
28. Daniel Lisowski (tenis stołowy, UKS Emdek Bydgoszcz)                     492 pkt
29. Michał Kurdelski z Kcyni (lekkoatletyka, UKB Szubin)                         479 pkt

      
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry