Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

Po raz 14. wybraliśmy sportowca Pałuk
  
     Dobiegł końca plebiscyt tygodnika lokalnego Pałuki na najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza Pałuk. Był to już 14. konkurs, na który przesłano rekordową liczbę 6.463 kuponów (jeden unieważniono). Tym razem czytelnicy naszego pisma głosowali na 31 nominowanych przez komisję plebiscytową kandydatów, reprezentujących wszystkie gminy naszego rejonu, których to w okresie od 22 grudnia 2005 roku do 16 lutego 2006 roku co tydzień przedstawialiśmy na łamach Pałuk. Najpopularniejszych sportowców wybrali czytelnicy, trenera i działacza wybrała komisja plebiscytowa.

2005z.jpg
Najpopularniejsi sportowcy 2005 roku w towarzystwie gości specjalnych balu; u góry od lewej: burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński, Trener Roku Tomasz Kaszewski, Mateusz Joachimowski (V miejsce), Michał Kurdelski (XI miejsce), burmistrz Żnina Jarosław Jaworski, Jarosław Plewa (VIII miejsce), starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, olimpijczyk Michał Joachimowski; w środkowym rzędzie od lewej: burmistrz Kcyni Tomasz Szczepaniak, burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak, Marcin Muślewski (II miejsce); w dolnym rzędzie od lewej: Marcin Jeździkowski (IX) miejsce, Natalia Maślińska (III miejsce), Anna Szablewska (X miejsce), Michał Gawron (zwycięzca plebiscytu), Alicja Michalczak (IV miejsce), burmistrz Barcina Ewa Stankiewicz, Piotr Kurzawa (VI miejsce). Na zdjęciu brak Działacza Roku Witolda Ziółkowskiego i Dariusza Słupskiego (VII miejsce).                         fot. Remigiusz Konieczka

Pierwsza dziesiątka
1. Michał Gawron
piłkarz A-klasowego Brzysko-Rolu Brzyskorzystewk 6.300 pkt
2. Marcin Muślewski
piłkarz IV-ligowej Sparty Janowiec Wlkp. 4.616 pkt
3. Natalii Maślińskiej
judoczka PTS Gwardia Bydgoszcz 4.040 pkt
4. Alicja Michalczak
lekkoatletka UKB Szubin 3.301 pkt
5. Mateusz Joachimowski
UKB Szubin 2.803 pkt
6. Piotr Kurzawa
piłkarz IV-ligowej Sparty Janowiec Wlkp. 2.754 pkt
7. Dariusz Słupski
piłkarz Sparty Janowiec Wlkp. 2.396 pkt
8. Jarosław Plewa
piłkarz V-ligowego Dębu Barcin 2.393 pkt
9. Marcin Jeździkowski
hokeista na trawie występujący w LKS Gąsawa 2.252 pkt
10. Anna Szablewska
lekkoatletka UKB Szubin 2.066 pkt
    Trenerem Pałuk za rok 2005 decyzją komisji plebiscytowej został Tomasz Kaszewski (UKB Szubin) - trener II klasy sportowej ze specjalizacją lekkiej atletyki. Jego podopieczni zdobyli grad medali na mistrzostwach województwa, makroregionu, bijąc rekordy oraz zwyciężając w finałach czwartków lekkoatletycz-nych, na bieżniach i skoczniach w Warszawie. Nie szczędzi wolnego czasu i w pełni oddaje się pracy trenerskiej. Partnerski kontakt z młodzieżą procentuje nie tylko wspaniałymi wynikami, ale wciąż zwiększającą się frekwencją dzieci i młodzieży chcących iść śladami kolegów, którzy poczuli już smak wielkich stadionów, dużych sukcesów i zwycięstw.
    Najpopularniejszym działaczem sportowym komisja plebiscytowa wybrała Witolda Ziółkowskiego (byłego prezesa Sparty Janowiec Wlkp.). Funkcję tę sprawował do ubiegłego roku przez sześć lat, obecnie jest członkiem zarządu. Doskonały organizator życia w klubie, za jego prezesury poczynione zostały ogromne zmiany na stadionie. Posiadał doskonały kontakt z zawodnikami, którym starał się pomagać nie tylko w sprawach klubowych. Wypracował dla klubu markę. Między innymi jego zasługą jest wywalczenie dla Janowca Wlkp. IV ligi piłkarskiej. Zawodnicy cenili go nie tylko za to co robił dla klubu, ale i za to, że potrafił słuchać. Nigdy nie lekceważył ich próśb i problemów.
    Najlepszą dziesiątkę wybrali oczywiście czytelnicy Pałuk. Spośród 31 nominowanych zawodniczek i zawodników największe uznanie zyskali piłkarze (aż 5 w dziesiątce i lekkoatleci - 3). W roku jubileuszu 15-lecia tygodnika komisja dodatkowo postanowiła wyróżnić zawodnika, który zajął jedenaste miejsce.
    Najpopularniejszym sportowcem Pałuk w 2005 roku został Michał Gawron - piłkarz A-klasowego Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko, mieszkaniec Świątkowa (6.300 pkt). Drugie miejsce zajął Marcin Muślewski - piłkarz IV-ligowej Sparty Janowiec Wlkp., mieszkaniec Żnina (4.616 pkt). Trzecia lokata przypadła Natalii Maślińskiej - judoczce PTS Gwardia Bydgoszcz, zamieszkałej w Szubinie (4.040 pkt). Na czwartym miejscu uplasowała się Alicja Michalczak - lekkoatletka UKB Szubin, mieszkanka Barcina (3.301 pkt). Piątą lokatę zajął Mateusz Joachimowski - z UKB Szubin, mieszkaniec Żnina - 2.803 pkt. Szóste miejsce zdobył Piotr Kurzawa - piłkarz IV-ligowej Sparty Janowiec Wlkp., mieszkaniec Sarbinowa (2.754 pkt). Siódme miejsce przypadło Dariuszowi Słupskiemu - piłkarzowi Sparty Janowiec Wlkp., mieszkańcowi Janowca (2.396 pkt), nieobecnemu na balu z powodów rodzinnych. Ósme miejsce zajął Jarosław Plewa - piłkarz V-ligowego Dębu Barcin, mieszkaniec Barcina (2.393 pkt). Na dziewiątym miejscu uplasował się Marcin Jeździkowski - hokeista na trawie występujący w LKS Gąsawa, mieszkaniec Gąsawy (2.252 pkt). Dziesiąte miejsce zajęła Anna Szablewska - lekkoatletka UKB Szubin, mieszkanka Szubina (2.066 pkt). Jedenaste miejsce przypadło Michałowi Kurdelskiemu - lekkoatlecie UKB Szubin, mieszkańcowi Kcyni (1.873 pkt).
    Wyniki ogłoszone zostały podczas Balu Sportu, który odbył się w sobotę 25 lutego w gościnnych salach restauracji hotelu Martina w Żninie. Podsumowanie plebiscytu swoją obecnością uświetnili: starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, burmistrz Żnina Jarosław Jaworski, burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński, burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak, burmistrz Barcina Ewa Stankiewicz, burmistrz Kcyni Tomasz Szczepaniak, radny Rady Miejskiej w Żninie Jerzy Krynicki, olimpijczyk Michał Joachimowski - trójskoczek, uczestnik olimpiad w Monachium (1972 rok) i Montrealu (1976). Wszyscy uczestnicy Balu Sportu przy rytmach zespołu Marek, Jacek & Iza bawili się szampańsko do rana. Były puchary, dyplomy, nagrody i wspaniałe potrawy. Głównym sponsorem balu był Zenon Flejter z Przedsiębiorstwa Handlowego ROLMET z siedzibami w Żninie, Janowcu Wlkp. i Barcinie.
    Uczestnicy zabawy powiedzieli sobie do zobaczenia za rok na kolejnym Balu Sportu z okazji jubileuszowego 15. plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Pałuk.

    Klasyfikacja pozostałych zawodników:
11. Michał Kurdelski - lekkoatletyka, UKB Szubin, mieszkańcowi Kcyni (1.873 pkt)
12. Bartosz Iński - lekkoatletyka, UKB Szubin (1.820 pkt)
13. Anna Kowal - tenis stołowy, IKTS Inowrocław (1.770 pkt)
14. Grzegorz Stelmasik - piłka nożna, LZS Jadowniki (1.753 pkt)
15. Mirosław Wieczorek - hokej na trawie, LKS Gąsawa (1.662 pkt)
16. Tomasz Młynarek - piłka nożna, Pałuczanka Żnin (1.374 pkt)
17. Dawid Książkiewicz - piłka nożna, LZS Jadowniki (1.359 pkt)
18. Roman Jarmuż - modelarstwo sportowe, LOK Żnin (1.347 pkt)
19. Mirosław Michalski - piłka nożna, LZS Grochowiska Księże (1.236 pkt)
20. Beata Danielewska - koszykówka, AZS UKW Bydgoszcz (1.215 pkt)
21. Kamil Suszek - lekkoatletyka, UKB Szubin (1.214 pkt)
22. Łukasz Masłowski - lekkoatletyka, UKB Szubin (1.153 pkt)
23. Daniel Lisowski - tenis stołowy, EMDEK Bydgoszcz (1.151 pkt)
24. Piotr Rożek - hokej na trawie, LKS Gąsawa (1.136 pkt)
25. Robert Wódczak - hokej na trawie, LKS Rogowo (1.113 pkt)
26. Marcin Ruciński - triatlon, niezrzeszony (1.041 pkt)
27. Maciej Kranz - judo, AZS UB Bydgoszcz (1.033 pkt)
28. Marcin Kowalik - piłka nożna, Noteć Łabiszyn (574 pkt)
29. Krzysztof Śniadecki - sport motorowodny, ŻTMS Baszta Żnin (558 pkt)
30. Zbigniew Szimelpfenig - lekkoatletyka, UKB Szubin (444 pkt)
31. Dariusz Nogaj - sport motorowodny, ŻTMS Baszta Żnin (421 pkt)

Grzegorz Berdysz
grzegorzberdysz@wp.pl

Pałuki nr 733 (9/2006)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry