Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl. Nadal możesz tu kupić coś z oferty naszego sklepu, zlecić ogłoszenie czy zamówić prenumeratę.

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

Znajdź nas na Facebooku

Przedstawiamy sylwetki dwudziestu dziewięciu wybranych przez komisję kandydatów (Bartosz Bembnista był proponowany lecz zrezygnował z kandydowania jako laureat w 2003 r.), spośród których czytelnicy wybierali dziesięciu najpopularniejszych sportowców regionu 2004 roku. Każda gmina ma przynajmniej jednego przedstawiciela. Ogłoszenie wyników nastąpiło na Balu Sportu w żnińskiej "Martinie" 5 lutego 2005 roku.

Bartosz Andryszak
    piłka nożna
    Młody, utalentowany piłkarz B-klasowej drużyny LZS Grochowiska Księże. Najlepszy strzelec, w jesiennej rundzie zdobył pięć bramek. Wyróżnia się walecznością i przeglądem sytuacji na boisku.

Marcin Bartz
    tenis stołowy
    Czołowy tenisista stołowy młodego pokolenia województwa kujawsko-pomorskiego, zawodnik MLKS "Orzeł" Kcynia. Finalista XII Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich w Więcborku w 2004 roku.

Agnieszka Budek
    koszykówka
    Czołowa koszykarka I-ligowego zespołu "Unii" Swarzędz, lidera rozgrywek. Agnieszka Budek z d. Kusz pochodzi z Juncewa w gminie Janowiec Wielkopolski.

Łukasz Bugalski
    szachy
    Czołowy zawodnik "Baszty" Żnin. Mistrz województwa 2004 w szachach szybkich. Mistrz Żnina 2004 roku. Brał udział w tegorocznych rozgrywkach drugiej ligi szachowej.

Sandra Goc i Mateusz Zawadzki
    taniec towarzyski
    Uczestnicy Studia Tańca "Raz, Dwa, Trzy" w Bydgoszczy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. W 2004 roku zostali sklasyfikowani w swej kategorii na II miejscu w okręgu kujawsko-pomorskim. Na turniejach ogólnopolskich w Gniewkowie i Lesznie zajęli pierwsze i trzecie miejsce.

Jarosław Goclik
    lekkoatletyka
    Zawodnik UKB Szubin, pochodzący z Sobiejuch jest mistrzem powiatu w indywidualnych biegach przełajowych, wicemistrzem w sztafetowych biegach przełajowych. Zdobył III miejsce w sztafecie 4x400 m na Olimpiadzie Sportowców Wiejskich w Więcborku w 2004 roku.

Jarosław Godek
    wioślarstwo
    Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, w wioślarskiej czwórce bez sternika. Mieszkaniec Szubina, student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W 2004 roku w zawodach Pucharu Świata w Monachium i Lucernie był 6.

Artur Hoffman
    siatkówka
    Pochodzi z Łabiszyna, jest zawodnikiem lidera rozgrywek II ligi "Jokera" Piła. Poprzednio przez 12 lat występował w "Chemiku" Bydgoszcz jako podstawowy wystawiający.

Bartosz Konieczny
    Zawodnik UKB Szubin zdobył brązowy medal w finale Czwartków Lekkoatletycznych. Jest uczniem Szkoły Podstawowej w Kowalewie Wlkp., jego rekord życiowy w skoku wzwyż wynosi 1,45 m.

Stefan Konitz
    siatkówka
    Kapitan drużyny "Tygodnika Pałuki", występującej w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej w Gąsawie. Jeden z najlepszych rozgrywających w lidze. Animator siatkówki halowej na terenie Pałuk.

Radosław Kopecki
    Zawodnik "Zawiszy" Bydgoszcz, zdobył po 2 złote medale podczas Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży i Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i złoty medal w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Polski juniorów. Reprezentował Polskę w meczu z Rosją, Niemcami i Hiszpanią. Brał udział w lidze seniorów.

Ryszard Lisiecki
    piłka nożna
    Podpora defensywy IV-ligowej "Pałuczanki". Udanymi i zdecydowanymi interwencjami wielokrotnie zażegnał niebezpieczeństwo nad przedpolu bramki żninian. Skutecznie wykonuje rzuty wolne.

Robert Małecki
    koszykówka
    Pochodzi ze Żnina, jest czołowym zawodnikiem I-ligowego "Polpaku" Świecie. W 2004 roku występował również w koszykarskiej ekstralidze w zespole "Astorii" Bydgoszcz.

Łukasz Masłowski
    Zawodnik UKB Szubin, zdobył srebrny medal w finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie w skoku w dal. Zajmował czołowe miejsca w zawodach na terenie województwa. Duży talent młodego pokolenia, rekord życiowy - 5,85 m.

Natalia Maślińska
    judo
    Reprezentantka kraju, uczestniczka turniejów w Cetniewie, Szczyrku i w Niemczech. Kontuzja uniemożliwiła jej start na ME w Amsterdamie. Zajęła I miejsce w Mistrzostwach K-PZJ, III miejsce na Mistrzostwach Polski Pionu Gwardyjskiego. Wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w Opolu. Zwyciężyła na X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu i zdobyła po raz drugi tytuł Mistrza Polski. W rankingu krajowym na 2004 r. w swojej kat. wiekowej zajęła 1. miejsce.

Norbert Ochnik
    hokej na trawie
    Od początku kariery związany z LKS Rogowo. Bardzo dobry obrońca, trudny do przejścia. Imponuje pewnymi interwencjami i przeglądem sytuacji na boisku. Walnie przyczynił się do awansu zespołu do I ligi.

Andrzej Pawlicki
    maraton
    Maratończyk ze Żnina. W tym roku przebiegł jubileuszowy, 25. maraton w karierze i nie zamierza na tym poprzestać.

Mirosław Piesak
    pływanie
    Medalista paraolimpiady w Atenach. Pochodzi z Sarbinowa. Porusza się na wózku inwalidzkim, a mimo to bije rekordy w pływaniu. Jako młody chłopak uprawiał lekkoatletykę, po kontuzji kręgosłupa zafascynowało go pływanie.

Jarosław Plewa
    piłka nożna
    Jeden z najlepszych rozgrywających pomocników w tej klasie. Z "Dębem" Barcin zdobył mistrzostwo jesieni. Mimo młodego wieku jest liderem zespołu. Chce awansować z drużyną po raz pierwszy do V ligi.

Krzysztof Połczyński
    jeździectwo
    Zawodnik GLKS "Sokół" Damasławek podczas Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w Poznaniu zajął II miejsce w finale Ligi Europy Środkowej. Wygrał zawody ogólnopolskie z cyklu Grand Prix.

Maciej Rabinek
    piłka nożna
    Młody i utalentowany zawodnik "Sparty" Janowiec Wlkp. Skuteczny strzelec, zdobył w tym sezonie kilka goli, przyczyniając się do zajęcia przez "Spartę" czołowej pozycji w tabeli V ligi po rundzie jesiennej.

Piotr Rożek
    Zawodnik LKS Gąsawa, członek kadry młodzieżowej do lat 21, uczestnik mistrzostw Europy. Wywalczył z reprezentacją awans na mistrzostwa świata w 2005 roku. Zdobył z drużyną brązowy medal mistrzostw Polski seniorów i złoty medal w halowych mistrzostwach Polski juniorów starszych.

Rafał Stremlau
    piłka nożna
    Bramkarz "Noteci" Łabiszyn, w sezonie piłkarskim 2003/2004 wraz z drużyną awansował do klasy okręgowej. Rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasu, a w najważniejszym meczu z "Brzysko-Rolem" obronił 2 rzuty karne. Wierny jednemu klubowi, od początku kariery w "Noteci".

Krzysztof Śniadecki
    sporty motorowodne
    Reprezentuje barwy "Baszty" Żnin, czołowy polski zawodnik w klasie T-550. Uczestnik Mistrzostw Europy, podczas których zajął 8. miejsce.

Damian Tęcza
    Zawodnik UKB Szubin, czołowy skoczek w dal i trójskoczek wśród juniorów w Polsce. W 2004 r. na halowych mistrzostwach w Spale zajął 4. miejsce. W czerwcowych mistrzostwach Polski był 3. w trójskoku. W lipcu jako junior zajął ósme miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów. Zwyciężał w różnych zawodach, między innymi zdobył złote medale w skoku w dal i trójskoku na IOSW w Więcborku. Posiada I klasę sportową.

Michał Warkoczewski
    Zawodnik LKS Gąsawa, wicemistrz Europy grupy B i najskuteczniejszy strzelec tej imprezy. Zdobył z drużyną złoty medal na IX Olimpiadzie Młodzieży i złoty medal podczas halowych mistrzostw Polski.

Marcin Wika
    wioślarstwo
    Wicemistrz świata z Hiszpanii w dwójce ze sternikiem, zawodnik RTW "Bydgostia/Kabel". Zajął 7. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Poznaniu. Podczas eliminacji przedolimpijskich w Lucernie, w dwójce bez sternika zajął 4. miejsce, które nie dawało możliwości startu na olimpiadzie.

Tomasz Witkowski
    piłka nożna
    Czołowy piłkarz A-klasowej drużyny "Brzysko-Rol" Brzyskorzystewko. Zawodnik środka pola, jeden z najlepszych rozgrywających klasy A, dobry strzelec.

Robert Wódczak
    Zawodnik LKS Rogowo, król strzelców II ligi, zdobył 35 goli przez co przyczynił się do awansu drużyny do I ligi. Wyróżnia się dobrą grą i skutecznością. W I lidze zdobył 5 goli w tym 3 decydujące o wygraniu meczu.