Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

XII plebiscyt sportowy "Pałuk" zakończony
   

   
W ostatnią sobotę karnawału 21 lutego na Balu Sportu w "Martinie" ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na najpopularniejszego sportowca, trenera, działacza Pałuk w 2003 roku zorganizowanego przez naszą redakcję. Był to już XII konkurs, na który przesłano rekordową liczbę kuponów 4.890 (16 unieważniono). Tym razem głosowano na 29 zawodników. Sportowców wybrali czytelnicy, którzy od grudnia do lutego oddawali głosy na kuponach plebiscytowych. Najlepszego działacza i trenera wybrała komisja plebiscytowa już w połowie grudnia ubiegłego roku.

bal-jm6.jpg
Laureaci plebiscytu sportowego "Pałuk" w towarzystwie VIP-ów, od lewej: wydawca i redaktor naczelny "Pałuk" Dominik Księski, olimpijczyk Michał Joachimowski, wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma, Marcin Muślewski (II miejsce), wójt Rogowa Józef Sosnowski, Trener Roku 2003 Andrzej Bembnista, Piotr Rożek (III miejsce), starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, Natalia Maślińska (VI miejsce), burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak, Tomasz Karpiński (X miejsce), burmistrz Barcina Ewa Gołąb, Bartosz Bembnista (I miejsce), Działacz Roku 2003 Piotr Wilkoński, Radosław Kopecki (V miejsce), Agnieszka Wiśniewska (IX miejsce), burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński, Robert Wódczak (VII miejsc), burmistrz Żnina Andrzej Rosiak. na zdjęciu brak Radosława Stelmaszewskiego (VIII miejsce, kontuzja) i Szymona Hutka (IV miejsce, zjawił się na balu po północy wracając z hokejową reprezentacją Polski z Portugalii). fot. Jacek Mielcarzewicz

 

bal-rk48.jpg
Najpopularniejszy sportowiec: Bartosz Bembnista - "Wszyscy dążymy do tego by być jak najlepszymi w lidze. To, że "Sparta" stoi na szczycie tabeli to ciężka praca całego zespołu, trenera. Wdzięczny jestem kibicom, ale też i mojej rodzinie, mamie oraz babci za to, że do wieczora często czekają za nami z obiadem, bo my biegamy po boisku, siostrze, że tak dzielnie kibicuje no i ojcu, że od samego początku mnie prowadzi, jako trener zespołu i mój własny. To ogromne wyróżnienie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Bardzo dziękuję tym, którzy na mnie głosowali i doceniają to co robię".
bal-rk43.jpg
2 miejsce: Marcin Muślewski - "Cieszę się bardzo, byłem już na trzecim miejscu teraz awansowałem na drugie. Bardzo dziękuję trenerowi, prezesowi, zarządowi no i moim kolegom z boiska, to nasz wspólny sukces. To, że dziś puchar odbiera nasz trener, a na czele listy najpopularniejszych sportowców stoi nas dwóch - Bartek i ja, to ogromne uznanie dla całego zespołu. Obiecujemy, że zrobimy wszystko, by awansować do IV ligi i nie zawieść pokładanych w nas nadziei".
bal-jm36.jpg
3 miejsce:  Piotr Rożek - "Bardzo się cieszę, że awansowałem w porównaniu z ubiegłym rokiem. Bardzo cenię to wyróżnienie, gdyż decydują o nim czytelnicy. Wyniki, jakie osiągam w hokeju na trawie to zasługa całego zespołu w którym gram i praca trenera Sławomira Mazanego, za co im dziękuję".
bal-jm24.jpg
4 miejsce: Szymon Hutek - "Dla mnie czwarte miejsce w plebiscycie jest dużym wyróżnieniem, w ubiegłym roku byłem również czwarty. Oznacza to, że czytelnicy doceniają to co robię razem z moimi kolegami w drużynie i z trenerem Sławomirem Mazanym. Sukcesy, jakie odnoszę to przecież praca całego zespołu".
bal-rk38.jpg
5 miejsce: Radosław Kopecki - "Po cichu liczyłem na to, że będę w pierwszej dziesiątce, ale myślałem też, że będę ją raczej zamykał. Jestem zadowolony z tego miejsca. Tym bardziej, że konkurowałem z 29 dobrymi sportowcami. Naprawdę bardzo się cieszę. Chciałbym wystartować na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w lipcu i zejść poniżej 11 sekund. Marzę o startach - w przyszłości - na dużych międzynarodowych imprezach, być może rangi mistrzostw Europy".
bal-rk36.jpg
6 miejsce: Natalia Maślińska - "Jestem bardzo zadowolona, że w kolejnym plebiscycie "Pałuk" na najpopularniejszego sportowca zajęłam miejsce w pierwszej dziesiątce. Sukces ten chciałabym zadedykować przede wszystkim rodzicom, którzy na co dzień wspierali mnie na duchu i jeszcze bardziej mobilizowali do dalszej pracy nad sobą. Pragnę podziękować czytelnikom "Pałuk", bo to oni zadecydowali, że po raz kolejny znalazłam się wśród wyróżnionych. Serdecznie im za to jeszcze raz dziękuję".
bal-rk34.jpg
7 miejsce: Robert Wódczak - "W hokeju gram w zespole, który tak naprawdę gra dla swoich kibiców. Wyróżnienie przez czytelników oznacza dla mnie, że warto uprawiać tę dyscyplinę sportu, chociaż nie zawsze są takie rezultaty, jakich można by się po nas spodziewać. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie znacznie lepiej".
stelm.jpg
8 miejsce: Radosław Stelmaszewski - Z powodu kontuzji nie mógł przybyć na bal.
aga.jpg
9 miejsce: Agnieszka Wiśniewska - "To wyróżnienie przyjęłam ze wzruszeniem, do końca nie wierzyłam, że znalazłam się wśród najlepszych. Sukces ten chciałabym dedykować rodzicom, koleżankom i kolegom, nauczycielom wychowania fizycznego, a także p. Rezulakowi za pomoc, jak również wszystkim tym, którzy na mnie głosowali. Jeszcze raz serdecznie im dziękuję. Myślę, że w 2004 roku postaram się o jeszcze niejedną miłą niespodziankę".
bal-rk29.jpg
10 miejsce: Tomasz Karpiński - "Jestem bardzo zaskoczony faktem, że znalazłem się w pierwszej dziesiątce plebiscytu. Serdecznie dziękuję czytelnikom za oddanie na mnie głosów. To wyróżnienie będzie dla mnie motywacją do lepszej gry w hokeja na trawie".

    Na rozstrzygnięcie plebiscytu sportowego, zorganizowanego przez tygodnik "Pałuki" przybyli: starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, burmistrz Żnina Andrzej Rosiak, burmistrz Barcina Ewa Gołąb, burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak, burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński, wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma, wójt Rogowa Józef Sosnowski, radny Rady Miejskiej w Żninie Jerzy Krynicki - przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, wydawca i redaktor naczelny bratniego "Tygodnika Tucholskiego" Sławomir Maciej Grzmiel oraz były olimpijczyk Michał Joachimowski. Część oficjalną otworzył wydawca i redaktor naczelny "Pałuk" Dominik Księski.
    Działaczem sportowym został wybrany Piotr Wilkoński - prezesa LKS Rogowo. Funkcję prezesa objął w trudnej sytuacji klubu. Udało mu się uporządkować sprawy organizacyjne. Postawił na pracę z dziećmi i młodzieżą i są już tego efekty - drużyna juniora młodszego wywalczyła tytuł wicemistrza Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Drużyna seniorów zmierza do I ligi.
    Trenerem roku 2003 decyzją komisji plebiscytowej został Andrzej Bembnista - trener "Sparty" Janowiec Wlkp. Bardzo obiecujący szkoleniowiec, potrafi łączyć praktykę z teorią, wprowadza nowoczesne metody treningu. Jego zespół po rundzie jesiennej prowadzi w tabeli V ligi. Gra "Sparty" Janowiec Wlkp. przyciąga na trybuny coraz większą liczbę kibiców. Piłkarze grają nowocześnie, widać w ich poczynaniach dobry warsztat trenerski.
    Głównym bohaterem sobotniego Balu Sportu był jednak Bartosz Bembnista, który od naszych czytelników otrzymał największą liczbę punktów (rekordową) i tym samym został Najpopularniejszym Sportowcem Pałuk w 2003 roku.
    Dziesiątka najpopularniejszych sportowców Pałuk 2003 roku
    Pierwsze miejsce zajął i najpopularniejszym sportowcem XII plebiscytu "Pałuk" w 2003 roku został Bartosz Bembnista - piłka nożna, bramkarz LKS "Sparta" Janowiec Wlkp. - 7.498 pkt. Drugi był Marcin Muślewski - także piłkarz "Sparty" Janowiec Wlkp. - 3.962 pkt. Trzecia lokata przypadła hokeiście na trawie Piotrowi Rożkowi (LKS Gąsawa) - 3.222 pkt. Na czwartym miejscu uplasował się hokeista na trawie Szymon Hutek (LKS Gąsawa) - 3.016 pkt. Piątą lokatę zajął żninianin Radosław Kopecki, lekkoatleta WKS "Zawisza" Bydgoszcz - 2.898 pkt. Szóste miejsce zdobyła Natalia Maślińska, dżudoczka LKS "Szubinianka" Szubin - 2.767 pkt. Siódme miejsce przypadło hokeiście na trawie Robertowi Wódczakowi (LKS Rogowo) - 2.261 pkt. Ośme miejsce zdobył Radosław Stelmaszewski, piłkarz MKS "Pałuczanka" Żnin - 1.868 pkt. Na dziewiątym miejscu uplasowała się lekkoatletka Agnieszka Wiśniewska (UKB Szubin) - 1.683 pkt. Dziesiąte miejsce zajął hokeista na trawie Tomasz Karpiński (LKS Rogowo) - 1.465.
    W tegorocznym plebiscycie dominowała piłka nożna (dwóch przedstawicieli na najwyższych miejscach) oraz jak co roku hokej na trawie (czterech hokeistów w dziesiątce). Tym razem na części oficjalnej zabrakło dwóch zawodników. Radosław Stelmaszewski w tym samym dniu podczas rozgrywania meczu sparingowego skręcił nogę w kostce i nie mógł dotrzeć na bal. Natomiast Szymon Hutek zjawił się w "Martinie" po północy prosto z lotniska w Warszawie, ponieważ kadra olimpijska o 18.00 wróciła z Portugalii. Sympatyczny hokeista podczas wręczania nagrody otrzymał duże brawa za to, że mimo zmęczenia chociaż na krótko przyjechał do Żnina.
    Na balu panowała wspaniała atmosfera. Szampańsko bawiono się do rana. Były puchary, dyplomy i nagrody. Rozlosowane zostały nagrody (10) dla uczestników naszego konkursu, spośród kuponów nadesłanych do naszej redakcji, a było ich aż 4.890. Nazwiska zwycięzców publikujemy obok.

   Burmistrz Maciej Sobczak zapewnił nas, że dumny jest z trójki najlepszych na balu.
- "To ogromny sukces dla gminy, że trzy osoby z naszego, janowieckiego zespołu stoją na podium - Bartosz i Marcin jako najpopularniejsi sportowcy, Andrzej Bembnista jako trener roku. Uważam, że w pełni zasłużyli na to uznanie za ich wkład pracy i poświęcenie, za pierwsze miejsca w tabeli. Życzę im, by w następnym roku też odnieśli taki sukces jako zawodnicy "Sparty" w IV lidze" - powiedział Maciej Sobczak.

   Miejsca od 11. do 29.
    11. Leszek Stachowiak, maraton (UKS "Dragon" Janowiec Wlkp.) - 1.338 pkt, 12. Bartosz Andryszak, piłka nożna (LZS Grochowiska Księże) - 1.221 pkt, 13. Maciej Kranz, judo (LKS "Szubinianka" Szubin) - 1.180 pkt, 14. Kamila Marosz, tenis ziemny (Kcynia) - 979 pkt, 15. Damian Tęcza, lekkoatletyka (UKB Szubin) - 929 pkt, 16. Tomasz Witkowski, piłka nożna (LZS "BrzyskoRol" Brzyskorzystewko) - 726 pkt, 17. Maciej Trzebiatowski, sporty motorowodne (MKS "Team Haręza" Żnin) - 665 pkt, 18. Monika Wiśniewska, szachy ("Baszta" Żnin) - 653 pkt, 19. Marcin Manikowski, piłka nożna (KS "Zagłębie" Piechcin) - 616 pkt, 20. Ryszard Adamczewski, lekkoatletyka (LKS "Szubinianka/Ogrodnik" Szubin) - 608 pkt, 21. Jarosław Kołodziejski, tenis stołowy (KS "Zagłębie" Piechcin) - 590 pkt, 22. Krzysztof Śniadecki, sporty motorowodne ("Baszta" Żnin) - 585 pkt, 23. Bartosz Pacholski, piłka nożna (LKS "Dąb" Barcin) - 567 pkt, 24. Robert Małecki, koszykówka ("Ostromecko/Astoria" Bydgoszcz) - 565 pkt, 25. Łukasz Bugalski, szachy ("Baszta" Żnin) - 551 pkt, 26. Roman Radzikowski, podnoszenie ciężarów ("Zawisza" Bydgoszcz) - 514 pkt, 27. Jarosław Tafelski, piłka nożna (MLKS "Noteć" Łabiszyn) - 439 pkt, 28. Agnieszka Bałdyga, lekkoatletyka (MLKS "Orzeł" Kcynia) - 329 pkt, 29. Jarosław Kołodziej, piłka nożna ("Lech" Poznań), Dziewierzewo - 311 pkt.
     Komisja plebiscytowa:

bal-rk41.jpg bal-jm33.jpg
Andrzej Bembnista, Trener Roku 2003 - "Zarówno ja jak i moje towarzystwo, z którym przybyłem na bal sportu do "Martiny" jesteśmy zadowoleni ze zorganizowanej imprezy. Fajna atmosfera, miła, przyjemna muzyka. Osobiście byłem zaskoczony wyróżnieniem. Tym, że po latach pracy ktoś docenił to co robię, zauważył to. Wiadomą jest rzeczą, że na to moje wyróżnienie składa się praca całego zespołu, piłkarzy, działaczy, zarządu, całego klubu. Ten sukces przyniosła praca wszystkich w klubie, nie tylko moja. Mamy hojnego sponsora w osobie prezesa, do tego chcemy grać i piąć się w górę. To nasz wspólny sukces i cieszymy się, że możemy robić to co robimy". Piotr Wilkoński, Działacz Roku 2003 - "Jestem zupełnie, ale to zupełnie zaskoczony tym wyborem, ale zarazem szczęśliwy. Dziękuję za dostrzeżenie mojej pracy i funkcji, jakiej się podjąłem, działalności na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych w LKS Rogowo. Jest to naprawdę bardzo duża motywacja do dalszego działania.

    Aleksander Andrzejewski - Szubin, Grzegorz Berdysz - Żnin (przewodniczący), Marcin Dobosz - Żnin, Jerzy Krynicki - Żnin, Dominik Księski - Żnin (wydawca i redaktor naczelny "Pałuk"), Jacek Mielcarzewicz - Gąsawa, Piotr Sławski - Rogowo, Wiesław Stepczyński - Łabiszyn, Stanisław Tyrakowski - Żnin, Sylwia Wysocka - Janowiec Wlkp. Mirosław Woźniak - Barcin.
    Dotychczas w plebiscytach wygrywali: czterokrotnie w latach 1992, 1993, 1994 i 1995 Tadeusz Haręza, w 1996 r. Adrian Małecki, w latach 1997 i 1998 Andrzej Brzykcy, w  roku 1999 Marcin Strykowski, w 2000 roku Eugeniusz Gaczkowski, w 2001 roku Adam Pieczyński, w 2002 roku Natalia Maślińska, w 2003 roku Bartosz Bembnista.

Grzegorz Berdysz
Pałuki nr 628 (9/2004)
zdjęcia: Remigiusz Konieczka
i Jacek Mielcarzewicz
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry