Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku

IX plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Pałuk i Ziemi Mogileńskiej
   
    Przedstawiamy pełną, zamkniętą listę kandydatów, wytypowanych przez komisję plebiscytową na podstawie zgłoszeń na najlepszego sportowca Pałuk i Ziemi Mogileńskiej roku 2000.Przypominamy, że można głosować tylko na przedstawionych kandydatów. Kupon musi być wycięty z oryginalnego  egzemplarza  gazety i dotyczyć plebiscytu właściwego roku, musi też być wypełniony w całości (musi zawierać imiona i nazwiska różnych sportowców na wszystkich dziesięciu miejscach wraz z podaniem przynależności klubowej oraz zawierać imię i nazwisko lub nazwę i adres nadawcy). Termin nadsyłania kuponów mija 9 lutego, piątek o 17:00 (decyduje data stempla pocztowego).

    Ryszard Berka
    tenis stołowy, Kcynia, "Płomień" Stalówka
    Tenisista "Płomienia" Stalówka (gm. Kcynia) według uzyskanych wyników jest jednym z najlepszych zawodników tej dyscypliny na Pałukach wśród seniorów. Jako kapitan zespołu i działacz na rzecz promocji tenisa stołowego jest przykładem godnym naśladowania.

    Jakub Bogdański
    bojery, MKŻ Żnin, wioślarstwo, "Bydgostia/Kabel"
    Mimo młodego wieku (16 lat) ma już na koncie wiele sukcesów. W bojerach (MKŻ Żnin) brązowy medal MP Juniorów drużynowo, 10. indywidualnie i 18. miejsce w ME Juniorów indywidualnie. W wioślarstwie (RTW "Bydgostia/Kabel" srebro w MPJ w czwórkach ze sternikiem i bez sternika, brąz w MPJ na długim dystansie, zdobywca Pucharu Bałtyku w czwórce bez sternika. Posiada II klasę sportową, jest członkiem kadry narodowej mł. w bojerach (6. na krajowej liście rankingowej).

    Jacek Ciemny
    hokej na trawie, LKS Gąsawa
    Jest jednym z największych talentów LKS Gąsawa, bieżący rok był bardzo udany dla tego zawodnika. Został halowym mistrzem Polski, brązowym medalistą mistrzostw Polski i VI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, królem strzelców Halowych Mistrzostw Polski oraz Olimpiady Młodzieży. Jest reprezentantem Polski juniorów, wziął udział w Mistrzostwach Europy we Włoszech, miał udane występy w rozgrywkach I ligi.

    Danuta Cyrok
    lekkoatletyka, KB Mogilno
    Mieszka w Dąbrowie Mogileńskiej i reprezentuje Klub Biegacza Mogilno. W 2000 roku wzięła udział w 18 imprezach. Zajęła 1. miejsce na XI IOSW "Świecie '2000" na dystansie 21,1 km i w XVII Biegu Dożynkowym w Ostrowitem na 5 km; 2. miejsce podczas XXIII Ogólnopolskiego Biegu Lechitów na 20 km; 3. miejsce w IX Ogólnopolskim Biegu im. Jana Kilińskiego na trasie długości 18,2 km Mogilno-Trzemeszno. Ponadto w 6 biegach krajowych była na 4. miejscu. Wzięła też udział w I Hansaplast Poznań Maraton i jako pierwsza kobieta z powiatu mogileńskiego ukończyła dystans 42,195 km (4.04,28). Startowała jeszcze w kilku biegach, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Kandydatka biega amatorsko od 3 lat, trenuje pięć razy w tygodniu po około 10 km.

    Eugeniusz Gaczkowski
    hokej na trawie, Gąsawa, "Grunwald" Poznań
    Wychowanek LKS Gąsawa, zawodnik "Grunwaldu" Poznań. Z tą drużyną wywalczył tytuł drużynowego mistrza Polski w hokeju na trawie w sezonie 1999/2000. Podstawowy zawodnik kadry narodowej w hokeju na trawie, z którą wywalczył w Japonii awans do turnieju olimpijskiego w Sydney. Pierwszy w historii gąsawskiego hokeja olimpijczyk.

    Marek Gwit
    piłka nożna, "Jeziorak" Żnin
    Do niedawna uczeń SP 2 Żnin, obecnie uczy się w Publicznym Gimnazjum nr 1. Piłkarz Klubu Sportowego "Jeziorak", 4-krotny finalista zawodów wojewódzkich (piłka nożna, sztafetowe biegi przełajowe, indywidualne biegi przełajowe, lekkoatletyka). Wraz z drużyną SP 2 Żnin zdobył 5. miejsce w finale krajowym w piłkarskich piątkach i tytuł 2. wicekróla z 8 strzelonymi bramkami. Od 1995 roku reprezentuje w rozgrywkach klubowych KS "Jeziorak" Żnin. Wielokrotnie nagradzany był na turniejach piłkarskich jako najlepszy piłkarz i król strzelców. Członek kadry województwa kujawsko-pomorskiego w piłce nożnej. Najlepszy uczeń sportowiec gminy Żnin w roku szkolnym 1999/2000.

    Waldemar Jagodziński
    szachy, "Baszta" MOS Żnin
    Czołowy szachista województwa kujawsko-pomorskiego, grający trener żnińskiej "Baszty", występującej w III lidze. W swojej długoletniej karierze osiągnął wiele znaczących sukcesów (dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski w szachach błyskawicznych). Wychowawca mistrzyni Europy i wielu zawodników z czołówki krajowej. W tym roku brał udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy Pocztowców na Węgrzech. Polska ekipa broniła tytułu mistrzowskiego, jednak poprzedniego sukcesu nie udało się powtórzyć. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych i szybkich, które odbyły się 25-28 maja w stolicy Pałuk mona zaliczyć do bardzo udanych dla naszego mistrza. W bardzo silnej stawce (do Żnina przyjechało kilkudziesięciu najlepszych szachistów z Polski) zajął 16. miejsce w szachach błyskawicznych (najlepszy rezultat wśród graczy naszego województwa) i 26. miejsce w szachach szybkich. Tegoroczny mistrz województwa w kategorii oldbojów.

    Zbigniew Juszczak
    hokej na trawie, Rogowo, "Pocztowiec" Poznań
    Pochodzi z Rogowa. Jest wychowankiem LKS Rogowo, w którym grał od dziecka. Od 6 lat gra w "Pocztowcu" Poznań TP SA na pozycji obrońcy. Ogółem rozegrał 101 meczów w reprezentacji Polski. Strzelił 13 bramek. W marcu brał udział w Turnieju Przedolimpijskim w Osace, który zdecydował o awansie drużyny do Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Największym sukcesem tego zawodnika jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, gdzie reprezentował Polskę w hokeju na trawie. Wraz z drużyną zachwycił obserwatorów  Igrzysk w Polsce i na świecie ogromną wolą walki i determinacją w grze.

    Łukasz Kańczukowski
    piłka nożna, "Zjednoczeni" Trzemeszno
    W pierwszej połowie roku należał do najlepszych piłkarzy bydgoskiej V ligi. często typowany do jedenastki kolejki, znalazł się w zespole gwiazd V ligi. Obecnie jest czołowym piłkarzem poznańskiej klasy okręgowej. Zdobył najwięcej goli dla "Zjednoczonych". Obdarzony dobrym dryblingiem, był  autorem wielu tzw. filmowych bramek w bieżącym roku. W rozgrywkach halowych jest piłkarzem "Plantremu" Zieleń. Należy do czołowych zawodników Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej.

    Zenon Konieczny
    hokej na trawie, LKS Gąsawa
    Obrońca potrafiący prawie wszystko w hokeju na trawie. Znakomita kondycja, duże umiejętności techniczne, niezwykle waleczny, zawodnik na którego zawsze można liczyć.

    Anna Kowal
    tenis stołowy, Barcin, MMKS "Adriana" Chełmno
    Jest uczennicą I klasy Gimnazjum nr 1 w Barcinie. Sukcesy: V miejsce w Mistrzostwach Polski kat. młodzików, I miejsce w mistrzostwach makroregionu pomorskiego w kat. młodzików. Jest najlepszą kadetką naszego województwa, na I klasyfikacyjnym ogólnopolskim turnieju w Gdańsku zajęła 10. miejsce. Na I turnieju klasyfikacyjnym seniorów zajęła 2. miejsce, na II uplasowała sie na 4. miejscu. Gra w II-ligowej "Adrianie" Chełmno, gdzie została wypożyczona z UKS "Trójka" Barcin.

    Michał Kowalski
    bojery, MKŻ Żnin
    Jest reprezentantem Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego w Żninie. Ma 12 lat i posiada II klasę sportową, jest członkiem kadry narodowej w minibojerach. W bojerach - na krajowej liście rankingowej zajmuje 19. miejsce. Zdobył brązowy medal na MPJ mł. drużynowo i brązowy medal indywidualnie, 3. miejsce w makroregionie w klasie Minibojer. W żeglarstwie (kl. Optymist) - 4 m. w makroregionie pomorskim i 6. m w mistrzostwach woj. kujawsko-pomorskiego.

    Jacek Krupiński
    hokej na trawie, LKS Gąsawa
    W sezonie 1999/2000 wraz z drużyną juniora starszego LKS Gąsawa zdobył tytuł drużynowego wicemistrza Polski w hokeju na trawie. Zawodnik wszechstronnie wyszkolony, gra na pozycji stopera. Będąc juniorem grał w pierwszej drużynie seniorów LKS Gąsawa. Obecnie już na stałe gra w drużynie seniorów.

    Paweł Leśniewski
    tenis stołowy, "Zagłębie" Piechcin
    Najlepszy zawodnik, kapitan drużyny. W bieżącym roku dwukrotnie na turniejach klasyfikacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego plasował się w czołowej ósemce. W turniejach startują zawodnicy takich klubów jak: "Olimpia" Grudziądz (ekstraklasa), "Elektryk" Toruń (I liga), "Opatrunki" Toruń, "Gwiazda Cigna" Bydgoszcz (II liga) i kilka zespołów III ligi. W tym roku także walnie przyczynił się do upragnionego awansu drużyny "Zagłębia" do II ligi zdobywając największa ilość punktów w grach singlowych i w deblu z Krzysztofem Opiłą. Występując w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi po pierwszej rundzie klasyfikuje się zdecydowanie na pierwszym miejscu w zdobytych punktach dla drużyny.

    Ryszard Lisiecki
    piłka nożna, MKS "Pałuczanka" Żnin
    Reprezentuje MKS "Pałuczanka" Żnin. Jest najlepszym piłkarzem w 2000 roku w klubie. Zdobył tytuł króla strzelców w Turnieju Miast Zaprzyjaźnionych w Veseli. Jest jednym z najlepszych obrońców w klasie okręgowej.

    Robert Łuczak
    biegi, KB Mogilno
    Mieszka w Mogilnie, jest znanym długodystansowcem na terenie całego kraju, reprezentuje Mogileński Klub Biegacza. Jego najlepsze tegoroczne wyniki to 32,28 na 10 km (rekord życiowy) podczas biegu w Kościanie i 2.39,53 w biegu w Łowiczu (9. miejsce). Sukcesem był występ w poznańskim maratonie (9. miejsce w swej kategorii wiekowej), jako drugi z Polaków startujących w tej imprezie przebiegł linię mety. Znany jest również ze świetnej gry w piłkę nożną, w szczególności w reprezentacji uczelni. Robert Łuczak jest wzorem sportowca i przyjaciela.

    Paulina Łukomska
    judo, LKS "Szubinianka"
    ur. 7.01.1986 r. w Szubinie, uczennica II klasy Gimnazjum nr 2 w Szubinie. Od 1996 roku jest członkiem sekcji judo LKS "Szubinianka, gdzie trenuje pod okiem trenera Huberta Cysdorfa. W 2000 roku Paulina odniosła dwa zwycięstwa w turniejach strefowych i zajęła drugie miejsce w kategorii kadetek w wadze 48 kg. Również w tym roku zajęła drugie miejsce w rankingu kadetek w Makroregionie Pomorskim z 25 punktami, a tym samym zdobyła przepustkę na mistrzostwach Polski kadetek w Słupsku. W październiku na Międzynarodowych Mistrzostwach Anglii Północnej w Norwich w wadze 48 kg zajęła I miejsce. Ukoronowaniem udanego 2000 roku było zdobycie przez Paulinę brązowego medalu na mistrzostwach Polski kadetek w Słupsku w grudniu.

    Robert Małecki
    koszykówka, Żnin, "Alpen Gold" Poznań
    Koszykarz "Kujawiaka/Astorii" Bydgoszcz i "Alpen Gold" Poznań.
Wyróżniający się zawodnik obu drużyn i całej I ligi. Szczególnie groźny w walce podkoszowej. Obecnie z poznańską drużyną walczy o awans do ekstraligi. Pochodzi ze Żnina.


    Henryk Pade
    biegi, Mogilno
    W 2000 roku wziął udział w wielu biegach na terenie całego kraju, zajmując czołowe miejsca w swej kategorii wiekowej. Ukoronowaniem występów były mistrzostwa Polski weteranów w półmaratonie w Łowiczu, gdzie zdobył złoty medal. Powtórzył ten sukces na dystansie 10 km. Henryk Pade udowadnia, że sport może być przygodą na całe życie. Jest żywą legendą sportu, zasługuje na umieszczenie na liście kandydatów na najpopularniejszego sportowca Pałuk i Ziemi Mogileńskiej.

    Sebastian Poskrop
    tenis stołowy, "Zjednoczeni" Trzemeszno
    Tenisista stołowy "Zjednoczonych" Trzemeszno, mimo młodego wieku (13 lat) gra i zdobywa punkty dla "Zjednoczonych w rozgrywkach III ligi. Należy do czołówki tenisistów Wielkopolski w swej kategorii wiekowej. W tym roku odniósł życiowe sukcesy awansując do finałów imprez ogólnopolskich (OTK oraz finał "Olympic Games"), gdzie zajmował miejsce w czołówce. Zdobył punkty dla Trzemeszna i "Zjednoczonych" w prowadzonej ogólnopolskiej klasyfikacji sportu młodzieżowego. Dzięki niemu wśród sklasyfikowanych gmin znalazło się Trzemeszno i TLKS "Zjednoczeni".

    Tomasz Pyrzyna
    piłka nożna, "Noteć" Łabiszyn
    Jest reprezentantem "Noteci" Łabiszyn w piłce nożnej. Jego drużyna w rozgrywkach A klasy w rundzie jesiennej spisała się bardzo dobrze, zajmując na koniec sezonu drugie miejsce. Duży udział w tym sukcesie ma Tomasz Pyrzyna, który zdobywa bardzo dużo bramek. Potwierdzeniem jego skuteczności jest pierwsze miejsce na liście strzelców w rundzie jesiennej 2000 roku. Zdobył 17 bramek i wyprzedził następnego zawodnika o 6 goli.

    Arkadiusz Sobkowiak
    wioślarstwo, Strzelno, "Bydgosia/Kabel"
    Jest jedynym przedstawicielem powiatu mogileńskiego, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Sydney '2000 i uplasował sie na 13 miejscu w czwórce ze sternikiem. W 2000 roku jego dorobek sportowy wzbogacił sie o złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski w dwójce ze sternikiem i w czwórce bez sternika. W biegu długodystansowym (8000 metrów) wywalczył srebrny medal w dwójce ze sternikiem. Trzykrotnie wygrywał biegi kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w dwójce bez sternika a z Monachium (Niemcy) przywiózł ósmą lokatę uczestnicząc w Pucharze Świata. Arkadiusz Sobkowiak pochodzi ze Sławska Dolnego (gm. Strzelno) i reprezentuje klub "Bydgosia/Kabel" w Bydgoszczy, gdzie również obecnie mieszka.

    Leszek Stachowiak
    maraton, Janowiec Wlkp., KB Żnin
    Maratończyk, uczestnik 14 maratonów m.in. w Roterdamie, Berlinie, Paryżu, Helsinkach, Pradze, Budapeszcie i Nowym Jorku. W roku 2000 przebiegł 6 maratonów: Paryż, Dębno, Pułk, Helsinki, Budapeszt, Poznań. Dwa razy poprawił rekord życiowy, który obecnie wynosi 3.28,46. Reprezentuje Klub Biegacza Żnin, mieszka w Janowcu, gdzie uczy wychowania fizycznego w SP i Gimnazjum. Występuje też w lidze siatkarskiej.

    Radosław Stelmaszewski
    piłka nożna, MKS "Pałuczanka" Żnin
    Piłkarz nożny "Pałuczanki" Żnin. Mimo upływu lat wciąż pozostaje jednym z najlepszych graczy V ligi. Strzelec wielu ważnych goli dla "Pałuczanki", uczestnik meczu gwiazd V ligi. Jego atutem jest szybkość, potrafi też wypracować sobie sytuację strzelecką i ją wykończyć.

    Marcin Strykowski
    halowa piłka nożna, PLM Żnin
    Jest jednym z najlepszych zawodników I ligi Pałuckiej Ligi Mistrzów. Znakomity strzelec, posiadający bardzo dobre wyszkolenie techniczne występują w wielu spotkaniach jako zawodnik Gospodarstwa Rybackiego Łysinin poprowadził swoją drużynę do zwycięstw. Ponadto należy do najlepszych napastników reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Obecnie jest zawodnikiem "Grunwaldu" Poznań. Rok bieżący był bardzo udany dla Marcina Strykowskiego. Pomimo że nie wyjechał na olimpiadę do Sydney, brał udział w wielu spotkaniach reprezentacji Polski w tym w turnieju przedolimpijskim w Osace, podczas którego reprezentacja Polski wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Sydney. Ponownie został powołany w skład kadry narodowej.

    Jacek Szambelan
    podnoszenie ciężarów, Mogilno, "Zjednoczeni" Bydgoszcz
    Mieszkaniec Mogilna i reprezentant klubu "Zjednoczeni" Bydgoszcz. Swoimi wynikami przyzwyczaił kibiców do tego, że z każdej imprezy o randze mistrzostw Europy, świata czy też krajowej przywozi zawsze medal. Jest tegorocznym wicemistrzem Europy, gdzie wycisnął ciężar 267,5 kilograma. Pech, jaki spotkał Jacka Szambelana (kontuzja), wyeliminował go z walki można śmiało powiedzieć, że o pewny medal mistrzostw świata. Sukcesy, jakie osiąga na arenie międzynarodowej to zasługa jego ciężkiej i wytrwałej pracy na treningach, dzięki czemu głośno jest o powiecie mogileńskim na całym świecie.

    Sławomir Szweda
    hokej na trawie, LKS Rogowo
    Jest mieszkańcem Rogowa. Jest wychowankiem Ludowego Klubu Sportowego Rogowo, w którym występował 28 lat i rozegrał w nim około 600 meczów na pozycji obrońcy. W czasie służby wojskowej grał w "Grunwaldzie" Poznań i zasilał szeregi reprezentacji Polski. Na zakończenie kariery (koniec sierpnia br.) Sławomir Szweda przyczynił się do największego w tym sezonie hokejowym sukcesu LKS Rogowa - IV miejsca w rozgrywkach I ligi.

    Damian Tęcza
    lekkoatletyka, UKB Szubin
    ur. 24.04.1985 r. w Zninie, zamieszkały w Ciężkowie (gm. Szubin), jest uczniem Liceum Ekonomicznego w Szubinie. Reprezentuje barwy UKB Szubin w skoku w dal.Na co dzień trenuje pod okiem trenera Tomasza Kaszewskiego, który odkrył olbrzymi talent Damiana w skoku w dal. Odnosi sukcesy zarówno w Lidze Wojewódzkiej Młodzików, jak również w zawodach makroregionu. Na zawodach dzielnie stawia czoła starszym kolegom, niekiedy z nimi wygrywając.Legitymuje się rekordem życiowym 6,43 m, osiągniętym w tym roku. Ukoronowaniem jego doskonałej postawy na zawodach i osiągnięć w 2000 roku jest zdobycie przez niego w październiku brązowego medalu w skoku w dal na mistrzostwach Polski młodzików w Poznaniu. Obecnie Damian jest członkiem kadry okręgu woj. kujawsko-pomorskiego i należy do wybijających się zawodników.

    Monika Wiśniewska
    szachy, "Baszta" MOS Żnin
    Zawodniczka III-ligowej "Baszty" w swojej karierze zdobyła już m.in. mistrzostwo województwa. W tym roku najlepsza zawodniczka woj. kujawsko-pomorskiego podczas rozegranych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych, I miejsce na Olimpiadzie Sportowców Wiejskich "Sydney 2000" w Świeciu. Zajmuje czołowe miejsca w turniejach naszego regionu.

    Robert Wódczak
    hokej na trawie, LKS Rogowo
    Pochodzi z Rogowa. W pierwszej połowie 2000 roku zdobył wraz z drużyną LKS Rogowo IV miejsce w Polsce w rozgrywkach ligowych hokeja na trawie. W najważniejszych meczach w sezonie zdobył 7 bramek, które przyczyniły się do tego, że drużyna grała o brązowy medal.
    W drugiej połowie 2000 roku został powołany do LZS Grochowiska Ks. Debiut drużyny okazał się sukcesem. LZS wygrał wszystkie sześć meczów i uplasował sie na pierwszym miejscu w tabeli. Robert Wódczak strzelił 17 bramek z 28 zdobytych przez drużynę. Przyczynił się również do sukcesu drużyny w rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Gminy Rogowo, która została mistrzem ligi.

Pałuki nr 461 (51/2000)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry