Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
VIII Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Pałuk i Ziemi Mogileńskiej
   
    Przedstawiamy pełną, zamkniętą już listę kandydatów do Plebiscytu na Najlepszego Sportowca, Trenera i Działacza Pałuk i Ziemi Mogileńskiej. Przypominamy też, że: można głosować tylko na uprzednio zgłoszonych kandydatów, kupon musi być wycięty z oryginalnego egzemplarza gazety, dotyczyć plebiscytu właściwego roku, musi też być wypełniony w całości (musi zawierać imiona i nazwiska różnych sportowców na wszystkich dziecięciu miejscach, trenera i działacza wraz z podaniem przynależności klubowej)  oraz zawierać imię i nazwisko lub nazwę i adres nadawcy. Termin przesyłania kuponów mija 2 lutego (decyduje data stempla pocztowego).

    Najlepszy sportowiec Pałuk i Ziemi Mogileńskiej

    Marek Sobczak - Żurawia (gm. Kcynia), Andrzej Boguszyński - Kcynia, Maciej Nowakowski - Żnin
Zawodnicy LZS "Płomienia" Stalówka, jedynego na dzień dzisiejszy IV-ligowego zespołu tenisa stołowego na Pałukach. Uzyskując kolejne awanse w sezonach, plasują się aktualnie na piątym miejscu w tabeli ligi okręgowej. Są aktualnie najlepszymi tenisistami z Pałuk. Według oceny władz wojewódzkich, drużyna jest bardzo wysoko notowana w rankingu fair play.

    Janusz Lenc - jeden z najlepszych starszych biegaczy z terenu Pałuk, członek sekcji biegowej TKKF "Instalator Pelikan" Szubin, uczestnik 25 maratonów, w tym 11 berlińskich, w tym roku, jak i w ubiegłym VIII zawodnik Polski w finale Pucharu Polski w Biegach Przełajowych weteranów, powtarzając sukces  z ubiegłego roku, w roku bieżącym zajmował czołowe miejsca na różnych biegach na terenie Polski w kat. wiekowej 40-49 lat, w listopadzie przebiegł w swej karierze 400. bieg, zaliczając łącznie ponad 75.000 km.

    Rafał Nadratowski - członek sekcji biegowej jw. lekkoatleta młodego pokolenia, finalista Pucharu Polski w Biegach Przełajowych oraz finalista Grand Prix PZLA, zajmował czołowe miejsca w różnych biegach na terenie Polski pomiędzy reprezentantami Polski.

    Piotr Kwasek - tenisista ziemny, zawodnik uzyskujący czołowe lokaty w turniejach na terenie powiatu nakielskiego, mimo ponad 40 lat, mistrz w debla oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski Zakładów Poprawczych Pracowników.

    Arkadiusz Siuchniński - jw. tylko mistrz w debla wspólnie z Piotrem Kwaskiem oraz wicemistrz w grze pojedynczej Mistrzostw Polski Zakładów Poprawczych Pracowników.   

    Adam Błochowiak - mistrz województwa kujawsko-pomorskiego młodzików biegu na 300 m p. pł., II wynik w lidze młodzików makroregionu (300 m p. pł.), V miejsce w mistrzostwach makroregionu (300 m p. pł.), najlepszy wynik w biegu na 300 m p. pł. młodzików w województwie kujawsko-pomorskim w 1999 r., V i VI wynik wspólnie z kolegami z klubu w sztafecie 4 x 100 m młodzików w województwie kujawsko-pomorskim (SP 5 Szubin)

    Damian Tęcza - halowy mistrz makroregionu pomorskiego w skoku w dal młodzików, brązowy medalista mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w skoku w dal, zdobywca IV miejsca w mistrzostwach makroregionu pomorskiego w skoku w dal, VI wynik w sztafecie 4 x 100 m w 1999r w województwie kujawsko-pomorskim (uczeń Szkoły Podstawowej w Królikowie).

    Marika Sztandera - wicemistrzyni Polski w Czwartkach L.A. w biegu na 300 m, dwukrotna mistrzyni w biegu na 600 m w latach poprzednich, zawodniczka wyróżniająca się wynikami sprinterskimi oraz w skoku w dal w swojej kat. wiekowej, zajmuje czołowe miejsca na zawodach przełajowych oraz na bieżni, finalistka finału Pucharu Polski w Biegach Przełajowych w Jastrzębiu Zdroju w 1999 r.

    Zenon Konieczny - mijający sezon był dla niego bardzo udany. Drużyna seniorów LKS Gąsawa zajęła IV miejsce w rozgrywkach i Mistrzostwo Polski. Zenon Konieczny należał do najlepszych zawodników rozgrywek I ligi. Pracowity i niezwykle ofiarny, od lat jeden z najlepszych zawodników LKS Gąsawa.

    Przemysław Rosiński - mistrz Polski juniorów młodszych, złoty medalista IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Zielona Góra 1999 r. Król strzelców Mistrzostw Polski, reprezentant kadry juniorów. Mimo młodego wieku bardzo dobry technicznie zawodnik. W plebiscycie reprezentuje drużynę mistrzów Polski.

    Maciej Mazur - czołowy zawodnik drużyny seniorów LKS Gąsawa, IV miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. Przez cały sezon bardzo równa dobra forma. Ofiarny, niezwykle ambitny zawodnik. Jeden z laureatów plebiscytu na sportowca "Pałuk" w roku 1998 r.

    Jarek Burzych - piłkarz "Jezioraka" Żnin, uczeń klasy VIII SP 1 Żnin, od 3 lat reprezentant województwa bydgoskiego w piłce nożnej, wiosną 1999 roku wywalczył wraz z kolegami awans naszego województwa do finałów Mistrzostw Polski - Kuchar (14 lat i młodsi). Jarek nie uczestniczył w finałach, bardzo szczęśliwych dla Bydgoszczy - złoty medal, z powodu kontuzji. Regularnie strzela bramki dla "Jezioraka" i kadry okręgu. Latem bieżącego roku brał udział w silnie obsadzonym turnieju piłkarskim w Danii, gdzie Bydgoszcz zajęła drugie miejsce. W klubowym zespole "Jezioraka" wyróżnia się sumienną pracą na treningach, koleżeńskością i wysoką kulturą osobistą.  
    Sławomir Grajczak (Janowiec Wlkp.) - czołowy piłkarz "Sparty" Janowiec Wlkp., słynący z szybkości i dobrej techniki. Finalista Pucharu Polski, III miejsce w A klasie.

    Arkadiusz Grajczak (Janowiec Wlkp.) - piłkarz "Sparty" Janowiec Wlkp., strzelec wielu ważnych goli dla tej drużyny. Finalista Pucharu Polski, III miejsce i tytuł króla strzelców w A klasie.

    Wiesław Bereźnicki (Janowiec Wlkp.) - brydżysta "Pokera" Janowiec Wlkp., w którym znajduje się w czołówce tabeli, uczestnik i laureat wielu turniejów brydżowych.

    Patryk Usowski (Janowiec Wlkp.) - piłkarz "Zawiszy" Bydgoszcz, z którym znajduje się w czołówce tabeli makroregionalnych rozgrywek juniorów młodszych. Strzelec kilku pięknych bramek w bieżącym sezonie.

    Robert Małecki (Żnin) - należy do czołowych koszykarzy II ligi. W sezonie 98/99 wraz z "Kujawiakiem Astorią" Bydgoszcz dotarł do finału II ligi i był krok od I ligi. W obecnym sezonie nadal w "Astorii" i nadal w czołówce II ligi.

    Marcin Wika (Żnin) - wioślarz RTW "Bydgostii Kabel", wraz z którą zdobył w bieżącym roku ponownie mistrzostwo Polski.

    Szymon Pazderski (Gąsawa) - hokeista na trawie juniorów LKS Gąsawa. I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, reprezentant makroregionu pomorskiego, uczeń II klasy w LO w Żninie.

    Łukasz Rybarczyk (Brzyskorzystewko) - czołowy piłkarz juniorów młodszych "Pałuczanki" Żnin, nadzieja żnińskiej piłki nożnej. Ze swoją drużyną w czołówce tabeli. Znakomita technika i przegląd sytuacji na boisku. Bardzo dobrze reprezentuje też swoją klasę w rozgrywkach Ligi Piłki Nożnej w LO w Żninie.

    Małgorzata Barlik - czołowa siatkarka "Pałacu Sokół Chemirol" Mogilno, podpora drużyny. Wielkim sukcesem jest awans do I-ligowego "Pałacu Centrostal" Bydgoszcz, gdzie Małgorzata Barlik sporadycznie występuje.

    Tomasz Cieślewicz ("Pergo" Gorzów) - żużel. Mieszkaniec Trzemeszna. Wychawanek "Startu" Gniezno. W bieżącym sezonie reprezentował barwy I-ligowego "Pergo" Gorzów. Występował w podstawowym składzie swego zespołu. W mijającym sezonie był czołowym juniorem polskim. Zajął VII miejsce w młodzieżowych indywidualnych mistrzostwach Polski. W zdobyciu medalu przeszkodziły mu dwa defekty. Zajął X miejsce na indywidualnych mistrzostwach świata juniorów. Zdobył brązowy medal podczas finału "Srebrnego Kasku".

    2. Łukasz Kańczukowski ("Zjednoczeni" Trzemeszno) - piłka nożna.
    Od lat czołowy piłkarz "Zjednoczonych". W tym sezonie najlepszy strzelec trzemeszeńskiej drużyny. Wielokrotnie trafiał do jedenastki kolejki. Został wybrany do jedenastki rundy jesiennej piątej ligi. Bardzo dobrze gra w piłkę halową. Jest wyróżniającym się zawodnikiem "Plantremu" Zieleń. Jeden z najlepszych piłkarzy Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

    Piotr Wawrzyński ("Zjednoczeni" Trzemeszno) - tenis stołowy.  Młody i utalentowany tenisista stołowy "Zjednoczonych". W tym roku był członkiem drużyny, która wywalczyła awans. W swojej kategorii wiekowej znajduje się w pierwszej dziesiątce WTK.

    Marika Popowicz (SP 2 Trzemeszno) - lekkoatletyka.  Mieszkanka Kruchowa (gm. Trzemeszno), obecnie uczennica SP 2 w Trzemesznie. jest bardzo młodą i utalentowaną lekkoatletką biegającą na dystansach 400-1.000 metrów. W swej kategorii wiekowej (młodziczka młodsza) wygrała między innymi biegi młodzieżowe towarzyszące Biegom im. M. Śmigielskiego (w Mogilnie), J. Kilińskiego (w Trzemesznie), T. Hopfera (w Janowcu Wlkp.). Zwyciężyła także podczas Spartakiady "Lato 1999" oraz I Rankingu Powiatowego (mistrzostwa powiatu gnieźnieńskiego). Zajęła drugie miejsce podczas I Rankingu Wojewódzkiego (mistrzostwa województwa Wielkopolskiego). Wielki talent sportowy.

    Michał Dalewski ("Zjednoczeni" Trzemeszno) - piłka nożna.  Najlepszy piłkarz drużyny juniorów starszych "Zjednoczonych", która po rundzie jesiennej lideruje w swojej grupie. Jest czołowym strzelcem swej drużyny, zdobył dwanaście bramek oraz prowadzi w punktacji prowadzonej przez trenera zespołu.

    Arkadiusz Sobkowiak - mieszka w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno). Jest kajakarzem klubu "Bydgostia-Kabel" i studentem ATR Bydgoszcz. W tym roku uzyskał na regatach w Kanadzie minimum olimpijskie i w 2000 r., jako jedyny przedstawiciel Ziemi Mogileńskiej będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Ponadto jest dziewięciokrotnym mistrzem Polski, osiem razy zdobywał srebrne medale i jedenaście razy brązowe. Jest aktualnym, akademickim mistrzem świata.

    Jacek Szambelan - mieszka w Mogilnie. Uprawia dyscyplinę wyciskanie sztangi leżąc w KS Bydgoszcz. Triumfator wielu zawodów w Polsce i za granicą. Aktualny mistrz Polski i wicemistrz Europy. Członek kadry narodowej. 12 grudnia uzyskał IV miejsce na Mistrzostwach Świata odbywających się w Finlandii.

    Agnieszka Kusz, 17 lat, 190 cm, zam. Juncewo gm. Janowiec Wlkp. - koszykówka, "Olimpia" Poznań - kapitan zespołu, występuje z powodzeniem w zespole seniorek I ligi serii B, aktualnie drużyna plasuje się na VII miejscu w tabeli, uczennica III klasy 16. LO w Poznaniu. W lipcu br. po występie w Stanach Zjednoczonych na Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Agnieszka otrzymała imienne zaproszenie: propozycję nauki i treningów w centrum basketu - Radford University Womens Basketball. Czy skorzysta z życiowej szansy, okaże się niebawem.

    Tomasz Witkowski, zam. Brzyskorzystewko gm. Żnin - piłka nożna, MKS "Pałuczanka" Żnin, junior, podstawowy zawodnik drużyny seniorów, świetny rozgrywający, poprzednio występował w drużynie juniora młodszego w "Zawiszy" Bydgoszcz, dobry technik, mimo nie najlepszych warunków fizycznych potrafi wygrywać pojedynki główkowe z roślejszymi zawodnikami.

    Rafał Kryger, ur. 1977 r., zam. Brzyskorzystewko gm. Żnin, wychowanek "Pałuczanki" Żnin, występował w klubach: "Zawisza" Bydgoszcz, "Mień" Lipno, "Elana" Toruń. Obecnie spośród piłkarzy z Pałuk występuje w najwyższej klasie piłkarskiej, w II-ligowym "Rakowie" Częstochowa. Najlepiej czuje się na pozycji prawego pomocnika, choć poza bramką z powodzeniem może zająć miejsce na każdej pozycji. Potrafi strzelić z dalszej odległości, wspaniały technik.

    Artur Guziołek i Łukasz Łoboda, mieszkańcy Żnina - wioślarstwo, RTW "Bydgostia/Kabel". W 1999 roku zdobyli wicemistrzostwo Polski juniorów w wioślarskiej ósemce. Wioślarstwo uprawiają dopiero od dwóch lat. Artur Guziołek jest równocześnie podstawowym piłkarzem juniorów starszych "Pałuczanki" Żnin, jego drużyna po rundzie jesiennej zajęła drugie miejsce w tabeli.

    Monika Wiśniewska - szachistka LZS MOS, aktualna mistrzyni województwa w kategorii kobiet. W tym roku zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Polski Północnej.
Piotr Konieczyński - czołowy szachista żnińskiej drużyny, wysokie lokaty w turniejach wojewódzkich, regularnie zdobywa punkty dla drużyny LZS MOS występującej w III lidze.

    Waldemar Jagodziński - trener i zawodnik szachowej drużyny LZS MOS Żnin. Dwukrotny wicemistrz Polski w szachach błyskawicznych, obecnie zawodnik zajmujący wysokie lokaty w turniejach wojewódzkich. Etatowy gracz bydgoskiej "Poczty", z którą w 1998 roku wywalczył II miejsce, a w 1999 - VI. Wychował m.in. mistrzynię Europy oraz zawodników zajmujących czołowe lokaty w mistrzostwach Polski

    Marcin Strykowski - zawodnik I-ligowej drużyny LKS Gąsawa. Najskuteczniejszy strzelec tej drużyny w minionym sezonie. Zdobył 16 bramek i w łącznej klasyfikacji uplasował się na czwartym miejscu najlepszych strzelców I ligi. Członek szerokiej kadry Polski seniorów mający szanse na występ w najbliższej olimpiadzie. Również jest podstawowym graczem kadry młodzieżowej Polski. Jest laureatem dwóch plebiscytów na najlepszego sportowca "Pałuk".

    Michał Pałka z Barcina, sternik jachtowy klubu "Neptun", student I roku ATR w Bydgoszczy, czołowy żeglarz reprezentujący klub żeglarski "Neptun" w wielu regatach w regionie. Czynny członek klubu, aktywista, społecznik pracujący z dziećmi i młodzieżą I Wodnej Drużyny Harcerskiej działającej przy klubie "Neptun". W minionym sezonie na 6 startów w regatach 3 razy zajął I miejsce i 3 razy drugie. Jak podkreślają koledzy: wspaniały organizator, cechuje go koleżeńskość.

    Jerzy Rybiński - biegi uliczne i przełajowe ogólnopolskie, od 1 do 20 km, zawsze w czołówce, klub "Nielba" Wągrowiec.

    Alicja Rybińska, Damasławek - wiele biegów - ulicznych, przełajowych. Indywidualna mistrzyni Polski na 1500 m i wicemistrzyni makroregionu północno-zachodniego oraz wiele innych, "Olimpia" Poznań.

    Jakub Okuniewski, lat 15, 199 cm wzrostu, reprezentant klubu koszykówki "Polpharma-Pakmet" Starogard Gd., czołowy zawodnik kadetów tego klubu na pozycji "centra", osiągnięcia w 1999 r.: 1. Mistrz Polski w koszykówce szkół podstawowych. Mistrzostwa te odbyły się w Bydgoszczy w dniach 3-6 czerwca 1999 r. 2. Czwarte miejsce na półfinałach Mistrzostw Polski Kadetów, Warszawa maj 1999 r. 3. Uczestnik półfinałów Mistrzostw Polski juniorów (mając 14 lat!) - kwiecień 1999 r., Starogard Gd.  4. Zawodnik najlepszej piątki w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców r. 1984 o Puchar PHP "Dako" 16-18 kwietnia 1999 r. - Stargard Szczeciński. 5. Pierwsze miejsce w Ogólnonarodowym Turnieju Koszykówki - Białystok, październik 1999 r. 6. Od trzech lat reprezentant makroregionu pomorskiego.

    Jakub Okuniewski jest chyba jedynym mieszkańcem Pałuk, który mając zaledwie 15 lat zdobył mistrzostwo Polski. Jego cechami są skromność i pracowitość, które pozwalają mu mimo przynależności do małego miasta osiągnąć najwyższe laury. Przy nadarzającej się okazji podkreśla swoje pochodzenie. Jest dumny, że pochodzi z Pałuk. Największym marzeniem Jakuba jest powołanie go do reprezentacji kadry narodowej, które może nastąpić w lutym 2000 roku.

    Przemysław Ciosek - "Zamek" Gołańcz, podnoszenie ciężarów, brązowy medalista Mistrzostw Polski LZS, najlepszy zawodnik II-ligowej drużyny "Zamku" Gołańcz.

    Przemysław Rosiński - LKS Gąsawa, hokej na trawie, najlepszy strzelec drużyny Mistrza Polski juniorów.

    Zbigniew Makowski - "Zamek" Gołańcz, podnoszenie ciężarów, wicemistrz świata weteranów.
Jacek Kurek - LKS Gąsawa, hokej na trawie, czołowy strzelec drużyny Mistrza Polski juniorów.
Mariusz Menciński - "Zamek" Gołańcz, podnoszenie ciężarów, brązowy medalista Mistrzostw Polski LZS.

    7. Krzysztof Połczyński - "Zamek" Gołańcz, jeździectwo, czołowy zawodnik wielu ogólnopolskich i okręgowych zawodów jeździeckich, w tym zdobywca II miejsca w najważniejszym konkursie zawodów na 600-lecie Gołańczy.

    Aleksandra Spiżewska - "Zamek" Gołańcz, jeździectwo, jedna z najlepszych zawodniczek gołanieckiego klubu, zajmująca czołowe miejsca w zawodach okręgowych, w tym w konkursie dokładności zawodów 600-lecia w Gołańczy.

    Jacek Ciemny - LKS Gąsawa, hokej na trawie, czołowy strzelec drużyny Mistrza Polski juniorów.
Piotr Brzostowicz - zwycięzca turnieju Grand Prix o mistrzostwo powiatu wągrowieckego. Dla drużyny uczestniczącej w rozgrywkach III ligi zdobył kilka cennych zwycięstw.

    Cezary Łapa - jeden z czołowych zawodników drużyny trzecioligowej. Potrafi zaskoczyć przeciwników swoimi umiejętnościami, szczególnie silnym i skutecznym uderzeniem z bekhendu.

    Jerzy Jurga - czołowy zawodnik III ligi, który często pokonuje swoich przeciwników w dwóch setach. Gra szybkim i zdecydowanym stylem. Jego umiejętności wzbudzają zainteresowanie obserwatorów i uczestników. W Grand Prix zdobył wicemistrzostwo powiatu wągrowieckiego.
Marcin Brzostowicz - jako junior wywalczył dla drużyny III-ligowej największą ilość punktów. W ostatnim okresie poczynił widoczne postępy. Jego ambicją jest doskonalić swoje umiejętności.

    Tomasz Królczyk - junior uczestniczący w rozgrywkach III ligi. Przy systematycznym trenowaniu potrafi wygrać z lepszymi od siebie. Posiada odpowiednie warunki fizyczne.

    Tenis ziemny
    Krzysztof Bucholc - od kilku lat niepokonany tenisista na terenie Wągrowca. Obecnie jest aktualnym Mistrzem Powiatu Wągrowieckiego. Potrafi zagrać szybko i efektownie. Sprawnie posługuje się rakietką i piłką tenisową.

    Bilard
    Leszek Muszyński - wielokrotny zwycięzca turniejów bilardowych o zasięgu lokalnym. Jest utalentowanym zawodnikiem w tej dyscyplinie sportowej.

Jacek Szambelan - tegoroczny Mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Zdobył II miejsce na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. 12 grudnia wystąpił na Mistrzostwach Świata we Finlandii. Członek kadry narodowej.

    Cezary Roliński - zdobył wraz z kolegami we Wrocławiu III miejsce w Polsce jako junior młodszy. Rok później już jako junior starszy na Mistrzostwach Polski w Warszawie zdobył IV miejsce. Jest w kręgu zainteresowań trenera reprezentacji Polski do lat 18 (rocznik 1981) Krzysztofa Paluszka i uczestniczył w trzech konsultacjach kadry. W Europejskich Rozgrywkach Halowych w Turnieju o Puchar Państw Bałtyckich w Szwecji wywalczył z kolegami I miejsce a z Kadrą Pomorza na Turnieju Drużyn Klubowych półzawodowych w Danii również zdobył I miejsce. Jest bramkarzem obecnie wypożyczonym do bydgoskiego "Zawiszy".

    Danuta Cyrok (Dąbrowa) - Klub Biegacza Mogilno, dyscyplina: biegi długodystansowe. Osiągnięcia w 1999 r.: 1. Bieg Lotnika - 2. miejsce . 2. Biegi Żnińskie - 4. miejsce. 3. Bieg Hopfera - 4. miejsce. 4. Bieg Lechitów - 6. miejsce. 5. Bieg Śmigielskiego, Mogilno - 7. miejsce. 6. Bieg Śmigielskiego, Jeziora - 4. miejsce 7. Bieg Baryczan, Milicz - 6. miejsce. 8. Bieg w Pyzdrach - 8. miejsce. 9. Bieg Szubin - Łabiszyn - 3. miejsce. 10. II Bieg Niepodległości - 5. miejsce.
Biega od 1998 r. Startowała w swojej karierze w 19 biegach. Trenuje do 15 km dziennie.

    Marek Cyrok (Dąbrowa) - Klub Biegacza Mogilno, dyscyplina: biegi długodystansowe. Osiągnięcia w 1999 r.: 1. Bieg Lotnika, ogólna klasyfikacja - 6; do lat 29 - 5. 2. Biegi Żnińskie - 16; - 8. 3. Bieg J. Kilińskiego, Trzemeszno - 12; - 4. 4. Bieg Hopfera, Janowiec - 10; - 2. 5. Bieg Lechitów, Gniezno - 23; - 9. 6. Bieg M. Śmigielskiego, Mogilno - 15; - 5. 7. Bieg M. Śmigielskiego, Jeziora - 25; - 8. 8. Bieg Po Plaży, Jarosławiec - 50; - 15. 9. Bieg Baryczan, Milicz - 34; - 12. 10. Bieg Uliczny, Piła - 80; - 31. 11. Bieg Szlakiem Piastowskim, Inowrocław - 24; - 8. 12. II Bieg Niepodległości - 21; - 8
Biega od 1993 roku. W karierze biegacza startował w 106 biegach. Przebiegł także maraton, trenuje do 25 km dziennie.

    Zgłoszenie do plebiscytu Pałuk

    Przemek Konarski - absolwent Szkoły Podstawowej w Brzyskorzystwi. Od września bieżącego roku uczeń Gimnazjum nr 1 w Żninie. Uzdolniony lekkoatleta młodego pokolenia. W zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy zdobył 3. miejsce w indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Zajął 2. miejsce w finałowej rozgrywce "Czwartków lekkoatletycznych" w Warszawie. Bardzo dobry kolega, solidny w tym co robi, talent do biegania.

Józef Ścisły (Cerekwica) - rozgrywający drużyny LZS Świątkowo. Od kilku lat niezastąpiony na swojej pozycji. Przez cały sezon prezentował równą, wysoką formę. Jest wzorem do naśladowania dla młodych adeptów piłki nożnej.

    Paweł Kaźmierczak (Świątkowo) - czołowy piłkarz LZS Świątkowo, wychowanek klubu. W jego barwach rozegrał już ponad 250 spotkań. Od ośmiu sezonów w podstawowej jedenastce LZS Świątkowo.

    Marek Pawłowski (Cerekwica) - wyróżniający się piłkarz LZS Świątkowo, zawodnik młodego pokolenia w drużynie, dobrze wyszkolony technicznie, kilkoma pięknymi brakami w bieżącym sezonie zaskarbił sobie sympatię kibiców.

    Wojciech Świtała - judoka LKS "Szubinianka" Szubin. Startuje w kat. wagowej 100 kg: - wicemistrz Polski juniorów, - trzykrotny mistrz makroregionu pomorskiego, - zdobywca V miejsca w międzynarodowym turnieju juniorów w Cetniewie, - finalista OTK juniorów Bielsko-Biała, - członek kadry Polski juniorów.

    Karina Pilarczyk - judoczka LKS "Szubinianka" Szubin. Startuje w kat. wagowych 44 kg i 48 kg. W kat. wagowej 44 kg: - wicemistrzyni Polski kadetek, - trzykrotna mistrzyni makroregionu pomorskiego, - powołana do kadry Polski juniorek; w kat. 48 kg: - finalistka OTK juniorek Bielsko-Biała.

    Krystian Hilscher - piłkarz "Elany" Toruń, obecnie wypożyczony do IV-ligowej "Szubinianki", gdzie broni jej barw na pozycji bramkarza. Jest wychowankiem LKS "Szubinianka", wcześniej reprezentował II-ligowego "Zawiszę" Bydgoszcz. Bezsprzecznie najlepszy zawodnik "Szubinianki", która w dużej mierze zawdzięcza mu tak wysoką pozycję w tabeli.

    Daniel Wypych - piłkarz LKS "Szubinianka", występuje na pozycji libero, podpora defensywy IV-ligowej drużyny, wychowanek klubu. Pomyślnie przeszedł testy w II-ligowej "Elanie" Toruń, lecz po spadku do III ligi tej drużyny zrezygnował z występów w ich szeregach. Zawodnik obdarzony dobrą techniką, szybkością oraz dobrym przeglądem na boisku.

    Jacek Kujawa - piłkarz LKS "Szubinianka", jednocześnie jej kapitan. Najlepszy strzelec IV-ligowej drużyny, obdarzony bardzo dobrą techniką, świetnym przeglądem sytuacji na boisku. Gra na pozycji pomocnika, tzw. mózg drużyny.

    Adam Adamczewski - koszykarz LKS "Szubinianka/Ogrodnik", jednocześnie kapitan drużyny. Czołowy strzelec ligi okręgowej seniorów, obdarzony dobrym przeglądem sytuacji a przede wszystkim znakomity strzelec i rozgrywający, podpora drużyny. Koszykarskie rzemiosło stara się wpoić dzieciom, ucząc ich wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Wzór godny do naśladowania.

    Najlepszy trener Pałuk i Ziemi Mogileńskiej

    Andrzej Szostak (Janowiec Wlkp.) - trener piłkarzy "Orła" Kcynia i były trener "Czarnych" Nakło. Z "Orłem" wywalczył awans do A klasy, gdzie jego drużyna znajduje się w czołówce tabeli. Pomógł też w utrzymaniu "Czarnych" w IV lidze.

    Ryszard Berka - trener "Płomienia" Stalówka (tenis stołowy), współtwórca powołania drużyny, odpowiedzialny za konsolidacje zespołu, współautor sukcesów, skromny, koleżeński, bez reszty oddany profesji, którą wybrał, kapitan "Płomienia" i jego czołowy zawodnik.   

    Tomasz Kaszewski - trener II klasy, prowadzi zajęcia treningowe w sprintach, biegi płotkarskie, skoki oraz rzuty, głównie z młodzieżą, wychował takich zawodników, jak: Adam Błochowiak, Damian Szulc, Marcin Szulc, Agnieszka Zawadzka, Paweł Gruźlewski, Beata Danielewska, Paulina Baczyńska i innych, którzy swoimi wynikami zajmują miejsca  w tabelach województwa kujawsko-pomorskiego w 1999 r., jest dobrym fachowcem w tej dziedzinie sportowej w swojej karierze zawodniczej  był medalistą Mistrzostw Polski w dziesięcioboju w kat. juniorów, jest lubiany wśród zawodników i dobrym wychowawcą.  

    Sławomir Mazany:  prowadząc drużynę juniorów młodszych LKS Gąsawa zdobył w sposób zdecydowany złoty medal Mistrzostw Polski i tytuł mistrza IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trener kadry makroregionu pomorskiego juniorów młodszych. Pod jego okiem po raz pierwszy w historii reprezentacja woj. kujawsko-pomorskiego pokonała w turnieju międzymakroregionalnym reprezentację Wielkopolski. Wychowawca całej plejady młodych zawodników, z których wielu zakwalifikowało się do reprezentacji Polski oraz kadry makroregionu. Cały swój wolny czas poświęca młodzieży, szkoląc młodych adeptów hokeja na trawie.

    Włodzisław Krygier (Gniezno) - trener "Sparty" Janowiec Wlkp. III miejsce w A klasie oraz finał Pucharu Polski na szczeblu województwa w sezonie 1998/1999, obecnie górne rejony w tabeli A klasy grupy II.

    Zbigniew Wojdalski (Żnin) - nauczyciel w LO Żnin. Organizator szkolnych rozgrywek piłkarskich i koszykarskich. I miejsce w powiatowych zawodach koszykówki chłopców, awans do wojewódzkiego finału biegów przełajowych (sztafeta LO Żnin i zawody indywidualne).

    Sławomir Kupś ("Zjednoczeni" Trzemeszno) - piłka nożna. W bieżącym sezonie trener pierwszej drużyny "Zjednoczonych", z którą zajął trzecie miejsce w piątej lidze. W rundzie wiosennej  trenował zespół juniorów młodszych (obecnie starszych), z którym również odnosił sukcesy. Bardzo dobre wyniki osiąga również jako opiekun drużyn szkolnych: Zespołu Szkół w Trzemżalu i Gimnazjum w Trzemesznie.

    Stefan Kaczmarek ("Zjednoczeni" Trzemeszno) - piłka nożna. W rundzie jesiennej prowadził zespół juniorów starszych "Zjednoczonych", który zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek. Zespół awansował także do półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa (spotkanie półfinałowe rozegrane zostanie wiosną).

    Edward Franków ("Zjednoczeni" Trzemeszno) - tenis stołowy. Jest trenerem, a zarazem kierownikiem dwóch drużyn tenisa stołowego "Zjednoczonych". Z pierwszą drużyną wywalczył awans do drugiej ligi, ale ze względów finansowych występuje ona w trzeciej lidze. "Zjednoczeni" znajdują się w ścisłej czołówce tabeli ligowej. W bieżącym roku stworzył silną grupę młodzieżową, która występuje w lidze okręgowej.

    Bogdan Stramol - instruktor drużyny młodzików starszych "Pogoni" Mogilno. Kandydatura poparta jest wynikami drużyny, która w ciągu dwóch lat od powstania awansowała w tabeli z szóstego miejsca na drugie. W tym okresie wyszkolił zawodników, którymi zainteresowali się trenerzy kadry. Poza tym jest organizatorem turniejów młodzieżowych "Lato'99". Swoim podejściem do pracy szkoleniowej przyciąga młodych adeptów do uprawiania piłki nożnej w "Pogoni" Mogilno.

    Waldemar Jagodziński - trener i zawodnik szachowej drużyny LZS MOS Żnin. Dwukrotny wicemistrz Polski w szachach błyskawicznych, obecnie zawodnik zajmujący wysokie lokaty w turniejach wojewódzkich. Etatowy gracz bydgoskiej "Poczty", z którą w 1998 roku wywalczył II miejsce a w 1999 - VI. Wychował m.in. mistrzynię Europy oraz zawodników zajmujących czołowe lokaty w mistrzostwach Polski.

    Najlepszy działacz Pałuk i Ziemi Mogileńskiej

    Marek Maciejewski: wiceprezes LKS Gąsawa, dwukrotny laureat plabiscytu "Pałuk" na najpopularniejszego działacza  w latach 1997 i 1998. Podczas spotkania działaczy i trenerów LKS Gąsawa 21 listopada 1999 r. jednogłośnie wszyscy poparli kandydaturę marka Maciejewskiego na działacza roku 1999 r. Prowadząc własny zakład rzemieślniczy nie szczędził sił, ani własnego czasu, aby LKS Gąsawa funkcjonował prawidłowo. Mimo olbrzymich kłopotów finansowych, potrafił zabiezpieczyć środki na działalność klubu. Osiągnięte sukcesy: IV miejsce seniorów w Mistrzostwach Polski, złoty medal i Mistrzostwo Polski juniorów młodszych, IV miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów starszych, zwycięstwa drużyn młodzików i dzieci w Wojewódzkiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży. Udział wielu zawodników w kadrze Polski różnych kategorii wiekowych to niewątpliwa zasługa Marka Maciejewskiego. Stworzył w klubie bardzo dobrą atmosferę, dlatego mimo trudności, LKS Gąsawa odniósł w roku 1999 tak wiele sukcesów.   

    Kazimierz Krzywdziński z Szubina od  32 lat jest działaczem TKKF-u "Instalator-Pelikan" w Szubinie. Od 1997 roku Ognisko to działa na terenie miasta i gminy. Jest jednym z założycieli Uczniowskiego Klubu Biegacza, który powstał w 1992 roku w Szubinie, do dnia dzisiejszego jest jego członkiem, a także trenerem. Lata pracy z dziećmi i młodzieżą sprawiły, że osiągają oni dobre wyniki i miejsca na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Jest organizatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych adresowanych od przedszkolaków  do ludzi "złotego wieku".
Kazimierz Krzywdziński wszystkie cele i założenia osiągnął dzięki pracy wykonywanej społecznie, co upoważnia nas w pełni do zgłoszenia go do Plebiscytu Działacza 1999 roku, i sądzimy, że znajdzie tam swoje miejsce.

    Jan Szczechowiak (Janowiec Wlkp.) - kierownik drużyny "Sparty" Janowiec Wlkp. (finał Pucharu Polski, III miejsce w A klasie), niezwykle oddany swemu klubowi, w którym był przed laty czołowym graczem.

    Andrzej Turzyński - twórca największej na Pałukach halowej ligi piłki nożnej, sekretarz MKS "Pałuczanka", komentator sportowy i kulturalny. Przyjaciel młodzieży - wzór dobrego wychowania i naśladowania dla każdego działacza.  

    Jerzy Śniadecki - kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu. Od lat organizuje zawody motorowodne, które cieszą się olbrzymią popularnością nie tylko na Pałukach. Wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Członek Zarządu Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego, członek komisji rewizyjnej Ludowych Zespołów Sportowych. Czołowy zawodnik szachowej drużyny LZS MOS, która wywalczyła awans do III ligi, piastuje również stanowisko kierownika tejże drużyny. Organizator wielu imprez szachowych. W tym roku wywalczył dla stolicy Pałuk prawo do organizacji mistrzostw Polski w szachach szybkich oraz błyskawicznych, które odbędą się w roku 2000 w marcu. Członek Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, w bieżącym roku odznaczony przez prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz srebrną odznaką zasłużonego działacza kultury fizycznej, nadaną przez prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki. Współzałożyciel Żnińskiego Towarzystwa Miłośników Sportu "Baszta", które zostało zarejestrowane w listopadzie br. Skromny, koleżeński i przyjaźnie nastawiony do wszystkich.

    Tadeusz Sadowski - 62 lata, emerytowany nauczyciel, przez ćwierć wieku prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Ligi Obrony Kraju w Kcyni; wielki pasjonat sportu strzeleckiego; organizator wielu imprez strzeleckich na terenie gminy Kcynia, tylko w tym roku przeprowadzono ich kilkanaście z okazji świąt narodowych, państwowych, uroczystości regionalnych. Inicjator i współwykonawca pięknej strzelnicy leśnej w Kazimierzewie k. Kcyni, uhonorowany najwyższymi odznaczeniami LOK-owskimi. Wielokrotnie przygotowywał drużynę strzelecką do olimpiady sportowców wiejskich, która odnosiła sukcesy. W tym roku drużyna zakwalifikowała się na olimpiadę "Świecie (Sydney) 2000". Dzięki niemu w Kazimierzewie istnieje prężny wiejski klub strzelectwa sportowego. Tadeusz Sadowski w pełni zasługuje na miano najlepszego działacza sportowego Pałuk 1999 roku.

    Mieczysław Książkiewicz, zam. Żnin, były zawodnik "Pałuczanki" Żnin, następnie długoletni i nadal aktywny społecznie działacz sportowy, przyjaciel piłki nożnej, większość swego czasu poświęca swemu klubowi, na co dzień nie rozstaje się ze wszystkimi drużynami od seniora do juniora. Spotkać go można na prawie wszystkich stadionach piłkarskich naszego rejonu, jak również w sezonie martwym w hali miejskiej, członek Zarządu MKS "Pałuczanka".

    Leszek Nowak - 66 lat, restaurator, prezes Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego (MLKS) "Orzeł" Kcynia; funkcję tę sprawuje trzecią kadencję. MLKS "Orzeł" w Kcyni jest jedynym klubem sportowym na terenie miasta, w którym dominuje piłka nożna (seniorzy A klasa, juniorzy, młodzicy); istnieje też sekcja brydża sportowego. Oprócz działalności sportowej w klubie prowadzi się szeroką pracę wychowawczą nad młodzieżą. To właśnie dzięki Leszkowi Nowakowi i jego oddaniu od przeszło 35 lat istnieje w Kcyni sport pozaszkolny (już w latach 60. klub piłkarski "Sparta" i młodzieżowa świetlica międzyspółdzielniana z sekcjami brydża, bilarda i tenisa stołowego). MLKS "Orzeł" w Kcyni nawiązał od 1995 r. współpracę z niemieckim FC Storkow. Leszek Nowak w pełni oddany kcyńskiemu sportowi zasługuje na miano najlepszego działacza sportowego Pałuk 1999 roku.

    Janusz Chrzanowski - prezes Zarządu Pałuckiej Ligi Mistrzów, od kilku lat aktywnie działający w strukturach największej na Pałukach amatorskiej imprezy masowej. Postać, dzięki której zaangażowaniu, nowatorskim pomysłom i dobrej organizacji, rozgrywki halowych piłkarzy na trwałe zapisane zostały w kalendarzu pałuckich imprez sportowych. Warte zauważenia jest, że Janusz Chrzanowski swoją prace wykonuje społecznie, a zgłoszenie go do VIII Plebiscytu Sportowego "Pałuk" w kategorii "Działacz sportowy" znobilituje mu ogrom wysiłku włożony w organizację kolejnych rozgrywek Pałuckiej Ligi Mistrzów.

Pałuki nr 407, 408, 409 (49, 50, 51/1999)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry