Wyślij zdjęcie dziecka

Otwierasz ponownie sklep? Uruchamiasz na nowo usługi? Daj nam znać, poinformujemy o tym mieszkańców - Twoich klientów! Zadzwoń: 508-211-990

Znajdujesz się na starej wersji portalu palukitv.pl

Aktualne informacje znajdziesz na nowej stronie.

 
Znajdź nas na Facebooku
Plebiscyt sportowy Pałuk

Publikujemy kandydatów na sportowca, działacza i trenera roku 1998.

    Kandydaci na sportowca 1998 roku
    Piłka nożna
    "Pałuczanka" Żnin
    Tomasz Witkowski - finalista Mistrzostw Polski juniorów z "Zawiszą" Bydgoszcz, obecnie jeden z najlepszych piłkarzy "Pałuczanki" Żnin.
    Marcin Szafrański - pomógł drużynie LZS Świątkowo w osiągnięciu dobrego miejsca w A klasie w poprzednim sezonie, a w tym należał do wyróżniających się zawodników Świątkowa i "Pałuczanki" Żnin.

    "Mień" Lipno
    Rafał Krygier - jeden z najlepszych zawodników "Zawiszy" Bydgoszcz w II lidze oraz "Mienia" Lipno w III lidze, możliwość transferu do I-ligowej drużyny rosyjskiej "Sziunik" Jarosław.

    "Sparta" Janowiec Wlkp.
    Arkadiusz Grajczak - zdobywca Pucharu Polski ze "Spartą" Janowiec, drużyna w której gra jest wiceliderem klasy A, a on jej najlepszym strzelcem.
    Sławomir Grajczak - zdobywca Pucharu Polski oraz wicelider A klasy ze "Spartą" Janowiec, najlepszy obok swojego brata zawodnik janowieckiego klubu.

    LZS Świątkowo
    Mariusz Łoboziak - znajduje się w czołówce strzelców A klasy, najlepszy piłkarz LZS Świątkowo, z którą tą drużyną plasuje się na wysokim czwartym miejscu w A klasie.

    "Zawisza" Bydgoszcz
    Waldemar Kuczyński - zdobywca kilku goli dla "Zawiszy" Bydgoszcz w II lidze, obecnie jeden z najskuteczniejszych zawodników w IV lidze, walczy o awans "Zawiszy" do III ligi i o odbudowę  piłki nożnej w jednym z najlepszych polskich klubów.
    Patryk Usowski - finalista rozgrywek o puchar Michałowicza, wraz z zespołem juniorów młodszych "Zawiszy" Bydgoszcz w czołówce ligi.

    "Wełna" Skoki    
    Maciej Gutowski - bramkostrzelny zawodnik linii ataku.  Przyczynił się do awansu zespołu "Wełny" z klasy do ligi okręgowej, w której drużyna również odnosi sukcesy.
    Przemysław Meller - jako zawodnik pomocy robi widoczne postępy. Z drużyną występuje pierwszy sezon w lidze okręgowej, gdzie pokonują doświadczone zespoły. Obecnie po rundzie jesiennej "Wełna" zajmuje wysokie trzecie miejsce.   

    "Wełna" Rogoźno
    Krzysztof Cieciura - zawodnik występujący pierwszy sezon w IV lidze. Gra na pozycji pomocnika. Jest piłkarzem, który dąży do doskonałości. W meczach można zawsze na niego liczyć.
    Michał Sztuba - junior grający  na pozycji stopera. Przez uczestnictwo we wszystkich meczach i treningach robi stale postępy. W czasie całej rundy utrzymywał wysoką formę.  

    "Sokół" Damasławek
    Piotr Torzewski - nieżyjący zawodnik występujący na pozycji napastnika. Swoimi umiejętnościami wielokrotnie zdobywał decydujące bramki dla swojego zespołu. Był lubianym piłkarzem, którego wielu próbowało naśladować.
    Andrzej Lewandowski - występuje w V lidze jako obrońca-stoper. Wielokrotnie powstrzymywał ataki przeciwników ratując zespół od porażki. Jest zdolnym zawodnikiem posiadającym predyspozycje obrońcy.
    Marcin Dekowski - jako junior zdobył największą ilość bramek w rundzie jesiennej. Jest obiecującym napastnikiem, który już kilka razy występował w pierwszym składzie seniorów. Dał się zauważyć jako obiecujący futbolista.
    Artur Sierszulski - bramkarz, któremu udało się obronić kilka razy rzuty karne. Również wielokrotnie uratował zespół V ligi  od porażki. Posiada predyspozycje na dobrego piłkarza.

    "Sokół" Mieścisko
    Jerzy Jurga - jeden z dominujących piłkarzy w A klasowym zespole. Grający trener, który w czasie meczu kieruje grą całej drużyny. Swoimi umiejętnościami wielokrotnie spowodował, że dzięki jego strzelonym bramkom drużyna odniosła zwycięstwo. Jest szybkim zawodnikiem, potrafi dryblować i dokonywać długich celnych przerzutów.
    "Orkan" Popowo Kościelne
    Marek Drews - bramkostrzelny napastnik B klasy. Aktywny w czasie rozgrywanych spotkań. Potrafi również zaskoczyć bramkarza strzałem z dalszej odległości.

    "Unia" Wapno
    Jan Rajnik - najbardziej doświadczony bramkarz V ligi, z umiejętnościami zawodnika III ligi. W wieku 41 lat jest jednym z niewielu aktywnych piłkarzy. Przyczynił się do awansu drużyny, a obecnie dzięki niemu zespół zajmuje wysoką pozycję w tabeli po zakończonej rundzie jesiennej.  
    Michał Patelski - król strzelców wśród drużyny juniorów. Grając na pozycji napastnika dał się zauważyć jako obiecujący zawodnik, który już kilka razy występował w pierwszym składzie drużyny seniorów. Stara się cały czas doskonalić swoje umiejętności piłkarskie.
    Norbert Adamczewski - opanowany zawodnik grający jako obrońca-stoper. Po osiągnięciu wieku juniora ma zapewnione miejsce w składzie seniorów. Wiele razy przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

    "Zamek" Gołańcz
    Leszek Benecki - od kilku lat występuje w "Zamku". Przyczynił się jako bramkarz do zdobycia przez drużynę pierwszego miejsca w V lidze na zakończenie rundy jesiennej. Obronił również kilka rzutów karnych.
    Rafał Dziuba - grając na pozycji napastnika zdobył w rundzie jesiennej sześć bramek dla zespołu seniorów. Cechuje go szybkość i wytrwałość w czasie rozgrywanych meczów na poziomie V ligi.
    Ryszard Pilarski - po przejściu z "Wełny" Rogoźno od dwóch lat jest dominującym napastnikiem występującym w V-ligowym zespole "Zamku". Potrafi wykorzystać każdą nadarzającą się okazję i zamienić ją na bramkę. Ze względu na swoje wysokie predyspozycje piłkarskie nazywany jest "boiskowym cwaniakiem".
    Ryszard Domżalski - jest bardzo ofensywnym i szybkim zawodnikiem grającym na pozycji lewego pomocnika. Mimo niskiego wzrostu potrafi ograć wyższych od siebie. Cechuje go ogromna waleczność, dzięki której zdobył dla V-ligowego zespołu pięć bramek w rundzie jesiennej.
    Rafał Słoma - junior występujący w lidze międzywojewódzkiej na pozycji stopera. Kapitan drużyny, którego cechuje waleczność. Posiada doskonały przegląd gry, precyzyjnie potrafi przyjąć i dokładnie podać piłkę. Jest sumiennym i utalentowanym zawodnikiem.   

    "Nielba" Wągrowiec
    Sławomir Pyrzyński - zawodnik występujący na pozycji napastnika w V lidze. Był najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem drużyny "Nielby" w sezonie jesiennym. Jest szybki i posiada predyspozycje piłkarskie.
    Marek Kamiński - środkowy napastnik V ligi. Zawodnik perspektywiczny, prezentuje w okresie rozgrywek ligowych wyrównany poziom gry. Potrafi konstruować akcje oraz poprawnie gra na liniach obrony. Gra twardo, ale zawsze zgodnie z obowiązującymi zasadami.

    KS "Jeziorak" Żnin
    Jarek Burzych - najbardziej bramkostrzelny i najlepszy zawodnik "Jezioraka", reprezentant województwa bydgoskiego, podstawowy zawodnik i najlepszy strzelec kadry. Reprezentował województwo w meczach z kadrą Gdańska, Torunia, Elbląga i Słupska.

    Piłka ręczna
    "Wybrzeże" Gdańsk
    Artur Siódmiak - wychowanek "Nielby" Wągrowiec obecnie czołowy szczypiornista gdańskiego "Wybrzeża", które w tym sezonie nie kryje medalowych ambicji. Uważany jest za jednego z najlepszych w kraju. Stopniowo zaliczał wszystkie szczeble reprezentacyjnej kariery, od kadry młodzieżowej aż do drużyny narodowej seniorów. Niestety, drobna kontuzja uniemożliwiła mu występy w najważniejszych w tym roku dla Polaków meczach z Danią.
    Marcin Siódmiak - młodszy brat Artura podążył śladem brata i reprezentuje barwy "Wybrzeża". Co więcej często jest wyróżniającym się zawodnikiem i często bywa tak jak w derbach Gdańska pomiędzy "Wybrzeżem" a "Spójnią", gdzie jego bramka zdobyta w ostatnich sekundach zdecydowała o remisowym wyniku meczu. Fachowcy przepowiadają mu rychłe rozpoczęcie kariery reprezentanta kraju.

    "Nielba" Wągrowiec
    Radosław Gebler - jeden z najlepszych bramkarzy na poziomie II ligi piłki ręcznej. W wielu spotkaniach uratował zespół od porażki. Posiada warunki szczypiornisty, które odpowiednio wykorzystuje w czasie meczu. Kilkanaście razy obronił rzuty karne.
    Leszek Biskupski - jeden z najmłodszych utalentowanych szczypiornistów II ligi zespołu "Nielby". Wykorzystując swoje warunki fizyczne kilkanaście razy zaskoczył doświadczonych bramkarzy innych klubów. Jest zapowiadającym się zawodnikiem na tym szczeblu rozgrywek.  

    Lekkoatletyka
    "Olimpia" Poznań
    Monika Drybulska z Wągrowca trenująca w "Olimpii" Poznań. Dzięki sumiennej pracy w szybkim tempie osiągnęła wysokie wyniki sportowe. Do najważniejszych należy zaliczyć: I miejsce podczas mistrzostw Polski juniorów na 3 tys. metrów oraz III miejsce w czasie tych samych mistrzostw na 5 tys. metrów. Z reprezentacją Polski w czasie czwórmeczu w Budapeszcie wywalczyła I miejsce na dystansie 3 tys. metrów.Wywalczyła wynik na I klasę sportową na odcinku 5 tys. metrów z czasem 17.00,62 sek. Jest obecnie zawodniczką kadry Polski juniorek, która przygotowywana jest do olimpiady w 2004 roku.  
    Alicja Rybińska z Damasławka, trenująca w "Olimpii" Poznań. W krótkim czasie uzyskała znaczące wyniki sportowe. Uczestnicząc w Młodzieżowych Biegach Grand Prix na dystansie 1.200 metrów wywalczyła I miejsce w kategorii młodziczek. Jest mistrzynią województwa pilskiego i poznańskiego w biegach organizowanych przez SZS. Zdobyła również tytuł mistrzowski na szczeblu makroregionu w biegach na 1000 metrów młodziczek.
    Jerzy Rybiński - znany wągrowiecki lekkoatleta z lat 50 i 60. W ostatnim czasie mimo zaawansowanego wieku znów zadziwił wielu sympatyków biegania swoimi wyczynami. Podczas ogólnopolskiego biegu ulicznego na 3.700 metrów zdobył w swojej kategorii I miejsce. Natomiast wśród weteranów na 20.000 metrów, również w ogólnopolskim biegu, zdobył wysoką III lokatę. W światku sportowym jest nazywany "człowiekiem z żelaza".  

    Koszykówka
    Robert Małecki - jeden z najlepszych zawodników "Kujawiaka Astorii" Bydgoszcz, znajduje się w czołówce snajperów II ligi.

    Wioślarstwo
    Marcin Wika - duży wkład w zdobycie przez RTW "Bydgostię Kabel" tytułu drużynowego Mistrza Polski.

    Szachy
    January Stachowiak - zawodnik II ligi szachowej ZNP, która w tym roku walczyła o awans. Wielokrotny wicemistrz Polski w szachach korespondencyjnych w strukturach ZNP. Były trener sekcji szachowej przy MDK w Wągrowcu.
    Leszek Kaczmarczyk - junior sekcji szachowej przy MDK w Wągrowcu. Po zdobyciu najwyższych trofeów na mistrzostwach okręgu uczestniczył w półfinałach mistrzostw Polski. Posiada II kategorię szachową.
    Adrian Kurz - jeden z najmłodszych i najbardziej utalentowanych wągrowieckich szachistów. Posiada III kategorię szachową.  

    Tenis stołowy
    "Nielba" Wągrowiec
    Tomasz Królczyk -  Utalentowany zawodnik, który zdobył w tenisie stołowym kilka tytułów na mistrzostwach okręgu oraz uczestniczył w strefowych mistrzostwach Polski. Obecnie jako junior występuje w rozgrywkach III ligi.
    Piotr Brzostowicz -  Czołowy zawodnik drużyny występującej w rozgrywkach III ligi. Przy sprzyjających warunkach potrafi nawiązać równorzędną walkę z najlepszymi zawodnikami na tym szczeblu rozgrywek tenisowych.
    Brydż sportowy
    "Nielba" Wągrowiec
    Henryk Piechowiak - jeden z najbardziej doświadczonych zawodników grających w brydża sportowego. Obecnie z zespołem "Nielby" rywalizuje na poziomie ligi okręgowej. Kilka lat temu drużyna walczyła o awans do ligi międzywojewódzkiej.  
    Modelarstwo żaglowe
    KŻ "Ogniwo"  Wągrowiec
    Rafał Kapuściński -  Aktualny mistrz Polski Ligi Obrony Kraju w klasie "Omega" w żeglarstwie. Utalentowany zawodnik w tej dyscyplinie sportowej.
    Jan Springer - Mimo młodego wieku (10 lat) zdobył już wiele trofeów sportowych. Jest mistrzem Polski w klasie F5-E oraz zdobywcą brązowego medalu w klasie F5-M. Uczestnik w pucharze Europy. Urodzony talent i przyszłość modelarstwa żaglowego.  

    Pływanie w płetwie
    "Tazar" Chodzież
    Anna Szulc z Wągrowca jest najbardziej utalentowaną zawodniczką w tej dyscyplinie sportu w całym kraju.  Z wielu tytułów zdobytych przez tę zawodniczkę na poszczególnych zawodach do najważniejszych należy zaliczyć: III miejsce na mistrzostwach Europy we Włoszech na dystansie 400 metrów po powierzchni. Mistrzyni Polski również na tym samym dystansie. Zdobywczyni brązowego medalu na Lidze Europy w Czechosłowacji.  

    Karate
    Klub Karate w Obornikach Wlkp.
    Krzysztof Karczewski z Wągrowca jest aktualnym międzynarodowym mistrzem Polski w kumite shotokan kategoria senior. W ostatnim czasie na mistrzostwach Europy zdobył wysokie III miejsce. Jest młodym utalentowanym zawodnikiem w tej konkurencji sportowej. Mimo wieku juniora zdobył już liczące się tytuły na arenie międzynarodowej, nawet w kategorii seniorów.

    Żużel
    "Start" Gniezno
    Tomasz Cieślewicz - mieszkaniec Trzemeszna, żużlowiec, wychowanek "Startu" Gniezno. W bieżącym sezonie reprezentował barwy II ligowego "Wybrzeża" Gdańsk. Walnie przyczynił się do awansu swej nowej drużyny do do ekstraklasy (druga średnia biegopunktowa w II lidze). Największy tegoroczny sukces: brązowy medal indywidualnych mistrzostw Polski juniorów na żużlu.
    Paweł Duszyński - mieszkaniec Trzemeszna, żużlowiec, wychowanek "Startu" Gniezno, którego barwy reprezentował w bieżącym roku. W zakończonym niedawno sezonie poczynił olbrzymie postępy. Największy tegoroczny sukces: złoty medal drużynowych mistrzostw Polski juniorów na żużlu oraz srebrny medal mistrzostw Polski juniorów na żużlu w jeździe parami.

    Triathlon
    "Olimpia" Poznań
    Artur Bilewski - mieszkaniec Trzemeszna, do niedawna kolarz, a obecnie triathlonista. Zawodnik "Olimpii" Poznań. W mijającym roku osiągał czołowe pozycje w zawodach Pucharu Polski w triathlonie w kategorii indywidualnej osiągając miejsce w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji ogólnej. Największy tegoroczny sukces: złoty medal drużynowych mistrzostw Polski w triathlonie.
    Agnieszka Kos - mieszkanka Trzemeszna, uczy się i trenuje w Bydgoszczy. W tym roku osiągnęła znaczne sukcesy i otrzymała prestiżowe stypendia i nagrody. Największe tegoroczne sukcesy: 3 złote medale (bieg na dystansie 100 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową) Mistrzostw Polski Niewidomych i Niedowidzących oraz 2 brązowe medale (100 metrów i rzut piłeczką) Mistrzostwa Świata Niewidomych i Niedowidzących.
     Wyciskanie sztangi leżąc
    Jacek Szambelan - mieszkaniec Mogilna, trenuje wyciskanie sztangi leżąc w kategorii wagowej ponad 125 kg, w przeciągu roku trenując we własnej piwnicy, na zrobionym przez siebie sprzęcie sportowym (sztanga). Zdobył 26 kwietnia II miejsce w Pucharze Polski, Mistrzostwo Polski w Pułtusku, II miejsce na Mistrzostwach Europy na Słowacji w Trenczinie i IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Amberg (Niemcy).

    Podnoszenie ciężarów
    "Zamek" Gołańcz
    Przemysław Ciosek - członek kadry olimpijskiej Ateny 2004, rekordzista i złoty medalista Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych, mistrz Polski LZS do lat 20, brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 20, złoty medalista Igrzysk Młodzieży Wiejskiej i Mieszkańców Wsi, srebrny medalista Mistrzostw Polski w Podrzucie do lat 20.
    Daniel Kęsicki - brązowy medalista Igrzysk Młodzieży Wiejskiej i Mieszkańców Wsi, IV miejsce na Mistrzostwach Polski LZS seniorów, VIII miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 23.
Mariusz Menciński - III miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do 18 lat, wicemistrz Polski juniorów młodszych szkół rolniczych, V miejsce na Igrzyskach Młodzieży Wiejskiej i Mieszkańców Wsi.
    Szymon Rusiewicz - V miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 18, VIII miejsce na Igrzyskach Młodzieży Wiejskiej i Mieszkańców Wsi, udany występ w drużynie w IV rzucie II ligi podnoszenia ciężarów.

    Hokej na trawie
    LKS Gąsawa
    Andrzej Brzykcy - LKS Gąsawa, hokej na trawie. Jeden z najlepszych zawodników drużyny seniorów, która w rozgrywkach o mistrzostwo Polski zajęła IV miejsce; czołowy zawodnik Pałuckiej Halowej Piłki Nożnej; niesamowicie ambitny o wysokim poziomie sportowym zawodnik; najlepszy sportowiec Pałuk w roku 1997.
    Marcin Strykowski - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi, halowy mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Polski, udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy, obecnie członek kadry narodowej seniorów w hokeju halowym i na otwartym boisku; w roku ubiegłym IV miejsce w plebiscycie "Pałuk".
    Waldemar Kuczma - LKS Gąsawa, hokej na trawie. Halowy mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Polski, członek kadry młodzieżowej. Kontuzja wyeliminowała go z gry na dłuższy okres, gdyby nie to, byłby gwiazdą wielu imprez, ale i tak osiągnięte wyniki w roku bieżącym są imponujące. W roku ubiegłym II miejsce w plebiscycie "Pałuk".
    Tomasz Kotulski - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi, halowy mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Polski, członek kadry młodzieżowej Polski. Obecnie członek kadry Ateny '2004 oraz szerokiej kadry narodowej seniorów.
    Robert Szczeciński - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi, halowy mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Polski. Jeden z najzdolniejszych młodych zawodników.
Zenon Konieczny - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi. Bardzo ofiarny i ambitny, tegoroczny udany sezon jest jednym z lepszych tego zawodnika.
    Adam Pieczyński - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi, zawodnik grający zawsze na ustabilizowanym wysokim poziomie, bardzo przydatny w drużynie; czołowy zawodnik Pałuckiej Halowej Piłki Nożnej.
    Tomasz Substyk - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi, jeden z największych talentów, niezwykle ofiarny, jako pomocnik może śmiało kandydować do miana jednego z najlepszych w kraju.
    Maciej Mazur - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi, bardzo szybki dobry zawodnik, potrafiący grać na każdej pozycji, tegoroczny sezon był dla niego bardzo udany. Ponadto bardzo dobry zawodnik Pałuckiej Halowej Piłki Nożnej.
    Krzysztof Modelski - LKS Gąsawa, hokej na trawie. IV miejsce w rozgrywkach I ligi, tegoroczny sezon był najlepszym w karierze tego zawodnika, jako bramkarz w wielu spotkaniach ligowych spisywał się znakomicie, podobnie bron iw Pałuckiej Halowej Piłce Nożnej.
    Jarosław Wilczyński - czterokrotny mistrz Polski, czterokrotny zdobywca Pucharu Polski (1995-1998) - to tylko niektóre osiągnięcia tego młodego człowieka. Czterdziestokrotny reprezentant i aktualny członek kadry Polski w koszykówce na wózkach, mieszkaniec Wapna. Swoją karierę rozpoczął we wrześniu 1993 r. w klubie "Start" Poznań a od czerwca 1998 r. UKS Poznań. W tym właśnie czasie został uczniem Technikum Elektronicznego w Poznaniu. Po zaledwie 9 miesiącach treningów w maju 1994 roku został w wieku 16 lat powołany do kadry Polski seniorów. W następnym roku tj. 1995 wraz z klubem "Start" Poznań zdobywa Mistrzostwo i Puchar Polski. Do dnia dzisiejszego 40-krotnie  reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Ważniejsze osiągnięcia Jarka jako reprezentanta Polski w roku 1998 - turnieje międzynarodowe: Finlandia (3 miejsce), Cypr (1 miejsce), Belgia (4 miejsce). Ponadto w 1998 r. - mistrz i zdobywca Pucharu Polski w koszykówce na wózkach. Najbliższe plany to zgrupowanie kadry Polski i wyjazd 21 stycznia do Portugalii na Mistrzostwa Europy.
    Oprócz powyższych osiągnięć Jarek rekreacyjnie startuje w maratonach oraz na dłuższych dystansach w różnego rodzaju biegach.
    Osiągnięcia w 1998 roku: Wrocław - Igrzyska Aktywnej Rehabilitacji (400 m - I miejsce, 200 m - I miejsce, 10.000 m - I miejsce); Golub-Dobrzyń - 5 miejsce; Wieleń - 4 miejsce; Twarda Góra koło Wrocławia - 5 miejsce.
    Leszek Stachowiak - nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Janowcu, miłośnik sportu - głównie lekkoatletyki.
    Rozsławił Janowiec Wlkp. nie tylko w Polsce, ale i na świecie, startując w różnych maratonach, między innymi w Pradze, Amsterdamie, Berlinie. Kontuzja wyeliminowała go z maratonu w Nowym Jorku, gdzie ponownie został zaproszony przez organizatorów z USA. Organizator i zarazem uczestnik Biegu im. Tomasza Hoppfera. Wychował wielu wspaniałych biegaczy.

    KANDYDACI NA DZIAŁACZA 1998 ROKU
    Pracownik MOS Żnin
    Andrzej Turzyński - założyciel i twórca Pałuckiej Ligi Mistrzów, od pięciu lat nieprzerwanie zajmuje się organizacją PLM, jest wzorem do naśladowania dla innych działaczy, jeśli chodzi o organizację i pozyskiwanie sponsorów. Dzięki niemu PLM znana jest nie tylko na Pałukach, załatwia promocję i patronat prasowy "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego", "Pałuk", Radia "Plus", Radia "PiK", a od przyszłego roku, dzięki niemu w TVB i nowo tworzonej telewizji kablowej będą zamieszczane relacje z meczów. Potrafi zachęcić i zapewnić przyjemną sportową rozrywkę, to za jego sprawą hala sportowa tętni życiem. Jest wspaniałym przyjacielem młodzieży, dla której organizuje w czasie spotkań przyjemne niespodzianki.
    Andrzej Turzyński jest przykładem nie tylko nowoczesnego działacza, ale również wzorem człowieka.

    "Sokół Chemirol" Mogilno
    Leszek Adamski - prezes "Sokoła Chemirol" Mogilno, bardzo oddany swemu klubowi, przyczynił się do wysokiej pozycji "Sokoła" w II lidze.

    "Sokół" Damasławek
    Stanisław Jóźwiakowski - prezes GLKS "Sokół" Damasławek, aktywnie i z zamiłowaniem uczestniczy w życiu sportowym klubu. Z jego inicjatywy na stadionie zamontowano zadaszenie na trybunach. Mimo obowiązków zawodowych znajduje czas na działalność społeczną w klubie sportowym. Jest organizatorem wielu imprez sportowych.

    "Zamek" Gołańcz
    Wojciech Osuch - obecny prezes "Zamku" Gołańcz, a przez kilka lat pełnił funkcję wiceprezesa. Jest zaangażowanym społecznikiem w sprawy sportowe. Posiada predyspozycje organizatorskie, które umiejętnie wykorzystuje dla dobra klubu. Przyczynił się do budowy budynku z całym zapleczem, który zostanie ukończony w niedługim czasie.

    "Wełna" Skoki
    Jerzy Rosin - prezes "Wełny" Skoki. Za jego kadencji stadion piłkarski w Skokach został wyremontowany i jest jednym z najlepszych. Na terenie stadionu pobudowano również zaplecze składające się z szatni, natrysków, pomieszczeń gospodarczych i biurowych oraz kawiarnię. Osobiście angażuje się w pracach przy pielęgnacji płyty boiska.

    "Unia" Wapno
    Henryk Rogalski - długoletni prezes "Unii" Wapno. W swojej pracy społecznej dał się zauważyć jako przykładny organizator sportowy. Posiada umiejętność współżycia z zawodnikami i władzami gminy. Jest komunikatywny, sumienny i oddany idei sportowej.

    KS "Ogniwo" Wągrowiec
    Mirosław Jańczak - prezes KS "Ogniwo" w Wągrowcu. Przykładny organizator wielu imprez sportowych o zasięgu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Z jego inicjatywy po raz pierwszy w Wągrowcu i Polsce zostały przeprowadzone zawody w modelarstwie żaglowym o puchar Europy.

    "Olimpia" Niewolno
    Andrzej Mikuła - mieszkaniec Trzemeszna. Pełni funkcję wiceprezesa "Olimpii" Niewolno oraz kierownika drużyny piłkarskiej. Bardzo zaangażowany w swoją pracę społeczną, poświęca jej olbrzymią ilość czasu. W bieżącym roku ciążył na nim obowiązek przygotowywania boiska do meczów. Podczas kilku spotkań ligowych pod nieobecność Stefana Kaczmarka pełnił funkcję trenera. Był także skarbnikiem klubowym. Zaangażowany w rozgrywki trzemeszeńskiej "halówki". W styczniu i w lutym wchodził w skład pięcioosobowej Rady Ligi. Obecnie jest kierownikiem drużyny LZS "Komandor" Niewolno.

    LKS Gąsawa
    Marek Maciejewski - LKS Gąsawa, hokej na trawie. Działacz roku 1997 w plebiscycie "Pałuk", prowadzony przez niego w roku 1998 klub uzyskał wiele znakomitych wyników. Bardzo dobry organizator. IV miejsce seniorów w mistrzostwach Polski, złoty i brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski, złote medale młodzików i dzieci w rozgrywkach WSDz i MK, kilku zawodników w kadrze makroregionu oraz reprezentacji Polski to również niemała zasługa kandydata na działacza roku 1998. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za całokształt działalności.
    Adam Zygaj - działacz "Sparty" Janowiec Wlkp. Od 1971 r. piłkarz i członek klubu LKS "Sparta", od 1976 r. działacz klubu, który piastował różne funkcje.
    Obecnie jest sekretarzem Zarządu LKS "Sparta", menedżerem drużyny seniora i komentatorem zawodów piłki nożnej w Janowcu Wlkp. Przyczynił się do awansu piłkarzy do A klasy i zdobycia Pucharu Polski LZS Okręgu Bydgoszcz.
    Pomysłodawca i organizator I edycji superpucharu piłki nożnej w OZPN w Bydgoszczy, który odbył się na obiekcie LKS "Sparta" Janowiec Wlkp. Organizator wielu turniejów piłki nożnej przy SP w Janowcu, które cieszą wielkim zainteresowaniem dzieci, uznaniem rodziców i dyrekcji szkoły.
Jest lubiany i szanowany przez zawodników i sympatyków sportu w Janowcu oraz w Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy.

    KANDYDACI NA TRENERA 1998 ROKU
    "Sparta" Janowiec Wlkp.
    Piłka nożna
    Włodzisław Krygier - zdobywca Pucharu Polski pionu LZS ze "Spartą" Janowiec, awans do A klasy, gdzie drużyna jest wiceliderem, osiągnięcie półfinału Pucharu Polski.

    LZS Świątkowo
    Piłka nożna
    Eugeniusz Szczepański (piłka nożna) - wysoka czwarta lokapta piłkarzy LZS Świątkowo w A klasie, uczynienie z tego klubu wiejskiego drużyny, która może skutecznie rywalizować z zespołami z Inowrocławia, Barcina, czy Janowca to duży sukces trenera.

    LO Żnin
    Zbigniew Wojdalski - I miejsce w rejonowych biegach sztafetowych z reprezentacją LO Żnin, mistrzostwo Żnińskiej Ligi Piłki Koszykowej z drużyną LO Lipro żnin, II miejsce w Turnieju Gwiazdkowym klas I i II z LO Żnin.

    LKS Gąsawa
    Hokej na trawie
    Henryk Ciesielczyk - LKS Gąsawa, hokej na trawie. W roku 1998 trener halowych mistrzów Polski juniorów, brązowych medalistów mistrzostw Polski juniorów na boisku otwartym, kilku jego wychowanków awansowało w skład kadry narodowej młodzieżowej i juniorów. Najlepszy trener roku 1997.

    "Wełna" Skoki
    Piłka nożna
    Teodor Napierała - trener seniorów ligi okręgowej "Wełna" Skoki. W krótkim czasie doprowadził zespół do awansu z A klasy do ligi okręgowej, w której po rozegraniu rundy jesiennej zespół zajmuje wysoką trzecią pozycję w tabeli. Jest skutecznym i doświadczonym szkoleniowcem sportowym, który wychował wielu utalentowanych piłkarzy.

    "Wełna" Rogoźno
    Piłka nożna
    Józef Kruk - trener juniorów "Wełny" Rogoźno. Były zawodnik III ligowy, a obecnie od ponad 40 lat trener piłki nożnej. Wychował wielu utalentowanych piłkarzy, którzy obecnie występują w zespołach III i IV ligowych. Opiekun zajmujący się nie tylko szkoleniem zawodników, ale również pomaga rozwiązywać problemy swoim wychowankom w życiu prywatnym. 

    "Zamek" Gołańcz
    Piłka nożna
    Tomasz Zieliński - trener seniorów  "Zamku" Gołańcz. Po reorganizacji drużyna występuje w rozgrywkach V ligi, w której wywalczyła pozycję lidera po zakończonej rundzie jesiennej. Jest wieloletnim i doświadczonym szkoleniowcem.
    Roman Bobrowski - trener "Zamku" Gołańcz ligi juniorów. Dał się zauważyć jako skuteczny szkoleniowiec piłki nożnej. Jest trenerem jednej z dwóch drużyn w województwie, które rozgrywają mecze w najwyższej lidze juniorów w Polsce.

    "Nielba" Wągrowiec
    Piłka nożna
    Marek Marchel - trener seniorów "Nielby" Wągrowiec. Wykwalifikowany szkoleniowiec posiadający II klasę trenerską. W ostatnim okresie odniósł spore sukcesy z "trampkarzami", których zwerbował krótko przed rozgrywkami ligowymi.

    Piłka ręczna
    Stanisław Gąsiorek - trener piłkarzy ręcznych ligi młodzików i juniorów "Nielby" Wągrowiec, którzy zajmują najwyższe miejsca w swoich ligach. Jest doświadczonym szkoleniowcem tej dyscypliny sportowej.  Wyszkolił wielu wychowanków, którzy obecnie zasilają zespoły extraklasy oraz I ligi.
    Andrzej Smykowski - trener zespołu II ligi piłki ręcznej. Jest doświadczonym i wieloletnim szkoleniowcem. Wychował wielu utalentowanych szczypiornistów.   

    "Juwenia" Puszczykowo
    Lekkoatletyka
    Dariusz Śmigielski - trener wągrowieckiej sekcji lekkoatletów występujących w barwach "Juwenii" Puszczykowo. Były wicemistrz Polski. Zawodnicy z jego sekcji odnoszą sukcesy na strefowych mistrzostwach Polski oraz uczestniczą w finałach mistrzostw Polski.

    "Unia" Wapno
    Zbigniew Grabowski - trener zawodników "Unii" Wapno. Wychował wielu utalentowanych piłkarzy, dla których zawsze był i jest wzorem do naśladowania. Drużyny trenowane przez niego odnoszą znaczące sukcesy w V lidze. Natomiast w VIII lidze zespół wywalczył już w pierwszym sezonie gry pozycję lidera. W przypadkach kryzysowych występuje jako grający trener, który potrafi zmusić bramkarza do kapitulacji.

    "Zamek" Gołańcz
    Podnoszenie ciężarów
    Zdzisław Rotnicki  - "Zamek" Gołańcz, podnoszenie ciężarów, trener wszystkich grup wiekowych ciężarowców gołanieckiego klubu - młodzików, juniorów i seniorów. Znakomita praca tego szkoleniowca dała efekty w postaci medali zawodników na mistrzostwach Polski i znakomitych występów w rozgrywkach II ligi podnoszenia ciężarów, w której gołanieckim, zawodnikom zabrakło zaledwie 11,5 punktu do awansu I ligi. Najlepszy zawodnik gołanieckiego klubu trenowany przez Zdzisława Rotnickiego - Przemysław Ciosek powołany został do kadry olimpijskiej przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich 2004 roku w Atenach.
Pałuki nr 357, 358 (51,52/ 1998) nr 359 (1/1999), nr 361 (3/1999) nr 362 (4/1999)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry